ebook Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 179)

Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 20.00
Audiobook - najniższa cena: 29.90
wciąż za drogo?
26.00 zł Lub 23.40 zł
-11% 29.90 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
-44% 20.00 zł
33.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Fascynujący wgląd w polityczne i gospodarcze wyzwania, z jakimi boryka się Chińska Republika Ludowa pod przywództwem Xi Jinpinga. Autorzy książki przedstawiają obraz władcy, który jednocześnie dąży do wprowadzenia reform i modernizacji kraju, jak i zachowania władzy autorytarnej. Ebook pozwala zrozumieć, jak Chiny funkcjonują i co stoi za ich osiągnięciami gospodarczymi. Oferuje także spojrzenie na nieoczywiste powiązania i skomplikowane relacje międzynarodowe, które kształtują dzisiejszy świat.

Jeśli chcesz zrozumieć Chiny, musisz poznać Xi Jinpinga. Współczesna Chińska Republika Ludowa zawdzięcza swój sukces gospodarczy i polityczny systemowi głęboko sprzecznemu, a stojący na jej czele Xi Jinping dzierży w rękach niepodzielną władzę. Ale nie wygląda na dyktatora, a Chiny nie wyglądają na dyktaturę.

W książce „Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium” Stefan Aust i Adrian Geiges przedstawiają błyskotliwą analizę władzy i kultu jednostki. Biorą pod lupę znakomicie wyreżyserowany obraz polityka, który chce nadać swoim autokratycznym rządom oblicze kosmopolityczne i uchodzi mu to na sucho.

Aust i Geiges nie tylko śledzą karierę Xi Jinpinga, lecz także analizują chińską politykę ostatnich dziesięcioleci. Stawiają niewygodne pytania o stosunek społeczności międzynarodowej do tego, co dzieje się w Chińskiej Republice Ludowej, i pokazują wyzwania, przed którymi stoi jej przewodniczący: wojna handlowa ze Stanami Zjednoczonymi, niepokoje polityczne w Hongkongu, oskarżenia o ludobójstwo w Sinciangu, hamujący wzrost gospodarczy. Ta biografia rzuca światło na nieoczywiste powiązania i wychodzi daleko poza nasze stereotypowe myślenie o Chinach.

Xi Jinping. Najpotężniejszy człowiek świata i jego imperium od Stefan Aust, Adrian Geiges możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć