ebook Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania
3.99 / 5.00 (liczba ocen: 951)

Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 37.54
wciąż za drogo?
44.64 złpremium: 28.80 zł Lub 28.80 zł
37.54 zł Lub 33.79 zł
43.20 zł Lub 38.88 zł
48.00 zł
48.00 zł
39.51 zł
40.80 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tajniki sztuki pisarskiej jednego z największych pisarzy XX wieku

Suzanne McConnell, była uczennica Kurta Vonneguta, ukazuje nowe oblicze mistrza literatury amerykańskiej jako nauczyciela pisania. Vonnegut nieraz w swoich powieściach, esejach i wypowiedziach poruszał zagadnienia związane z pisarskich rzemiosłem, jednak nigdy wcześniej nie ukazała się książka w całości poświęcona jego naukom. McConnell zręcznie przeprowadza czytelnika przez labirynt wskazówek pisarza, przywołując doświadczenia z życia Vonneguta, opowiadając anegdoty o nim i pokazując, w jaki sposób wszyscy możemy skorzystać z jego mądrości.

Powieści Vonneguta przetrwały próbę czasu i nadal wpływają na nowe pokolenia odbiorców i twórców, urzekając każdego niezrównaną ironią, ciętym językiem oraz trafnymi i nadal aktualnymi diagnozami dolegliwości współczesnego społeczeństwa.

Książka McConnell to nowe spojrzenie na twórczość autora, którego rady przydadzą się czytelnikom, pisarzom, nauczycielom i wszystkim innym.

O e-booku Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania blogerzy napisali: 

To zbiór porad i wskazówek Kurta Vonneguta na temat tego jak pisać książki. Znajdziemy tutaj wiele cytatów z jego książek, ale również fragmenty listów, czy wypowiedzi, ale również wiele elementów biograficznych, przez co nie jest to typowy poradnik na temat sztuki pisania. -  Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania od Suzanne McConnell, Kurt Vonnegut możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zlituj się nad czytelnikiem jest książką, którą trudno mi jednoznacznie zakwalifikować, pomimo że tytuł sugeruje, że jest to pewnego rodzaju poradnik, czy zbiór zasad na temat pisania książek. Owszem, w środku znajdziemy rady i wskazówki Kurta Vonneguta związane z pisarskim rzemiosłem, ale również wiele anegdot i historii z życia pisarza, które wpłynęły na jego twórczość lub popchnęły ją do przodu. Sięgając po Zlituj się nad czytelnikiem nie trzeba znać powieści Kurta Vonneguta, choć moim zdaniem warto jednak poznać chociaż kilka, ponieważ Suzanne McConnell często cytuje różne fragmenty z książek, opowiada o czym są, niekiedy również jak powstały, skąd autor zaczerpnął inspiracje i wiele więcej. W ten sposób otrzymujemy nie tylko cenne porady pisarskie, ale również elementy biograficzne, która wzbogacają przekaz i zasady, którymi kierował się Kurt Vonnegut podczas pisania. Z pewnością nie wszystkim czytelnikom przypadnie to do gustu, ale dla mnie osobiście jest to duży plus, ponieważ książka pokazuje wskazówki pisarza z krwi i kości, który zmagał się z przeciwnościami, a nie jest zbiorem suchych zasad, jak powinno się pisać książki.

Duża część wskazówek dotyczących pisarskiego rzemiosła, jakie zawarte są w tej książce, była już mi znana, co mnie zresztą nie zdziwiło, ale niektóre z nich były dla mnie zupełnie nowe, przez to jeszcze ciekawsze i cenniejsze. Zebranie tych wszystkich cytatów, fragmentów listów, czy wypowiedzi Vonneguta musiało być ogromnym wyzwaniem. Dlatego jestem pełen podziwu dla Suzanne McConnell, która znakomicie zebrała w całość wszystkie wskazówki swojego nauczyciela i w przystępny sposób opisała je w Zlituj się nad czytelnikiem.

Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania to zbiór porad i wskazówek Kurta Vonneguta na temat tego jak pisać książki. Znajdziemy tutaj wiele cytatów z jego książek, ale również fragmenty listów, czy wypowiedzi, ale również wiele elementów biograficznych, przez co nie jest to typowy poradnik na temat sztuki pisania.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć