ebook Jak płakać w miejscach publicznych - audiobook
4.27 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 11)

Jak płakać w miejscach publicznych - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 28.34
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
22.74 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
29.74 zł
29.90 zł
31.49 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka, która może zmienić świat. Przynajmniej kilku osób. „Jak płakać w miejscach publicznych” to autobiograficzny esej, który opowiada o depresji, chorobie dwubiegunowej, zmaganiach z własną psychiką i z rodzinną historią. „W 2023 roku wolno już opisać swoją depresję. Tylko lepiej, żeby była zabawna. Emilia Dłużewska zna reguły gry. Jej tekst jest bardzo zabawny. I przez to jeszcze smutniejszy. (Ale i tak się uśmiejecie, naprawdę)” – Marcin Wicha

Jeśli zastanawiacie się, czy nie powinniście iść do psychiatry, to prawdopodobnie powinniście.

Dziwi was, że słynni komicy często chorują na depresję?
Mnie dziwi raczej, że nie wszyscy ludzie z depresją zostają komikami. Nauczyliśmy się doprowadzać ludzi do ataków śmiechu opowiadaniem o toksycznych bliskich i przebytych traumach; ostrożnie kalibrujemy żarty, by nie przekroczyć granicy, po której śmiech zmienia się w litość. A potem latami ćwiczymy ten program: w szkole, pracy, barach, pociągach i cudzych łóżkach.

To nie jest książka o tym, że dostajecie od życia cytryny i robicie z nich lemoniadę. Bliżej jej do historii mojego kolegi, którego rzadka i nieuleczalna choroba stopniowo pozbawiała władzy nad ciałem, w tym strunami głosowymi. Gdy się poznaliśmy, mógł już tylko szeptać. „Powiedziałem rodzicom, że żądam adwokata – napisał kiedyś. Zrozumieli «awokado» i przynieśli mi mango”. /Dłużewska Emilia/

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Anny Grochowskiej.

O audiobooku Jak płakać w miejscach publicznych blogerzy napisali: 

Ten audiobook wciągnął mnie niesamowicie, a interpretacja Anny Grochowskiej niezwykle przypadła mi do gustu. Jak płakać w miejscach publicznych na mnie zadziałała pozytywnie, pokazała, z czym trzeba się borykać, gdy głowa szwankuje i jak można sobie radzić. Jestem na tak! - na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Jak płakać w miejscach publicznych - audiobook od Emilia Dłużewska możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sięgając po audiobooka Jak płakać w miejscach publicznych, niczego się nie spodziewałam i nie miałam oczekiwań. Ot, ciekawość. Wciągnął mnie niesamowicie, a interpretacja Anny Grochowskiej niezwykle przypadła mi do gustu.

Po odsłuchu zaglądnęłam na portal Lubimy czytać i jakie było moje zaskoczenie, gdy przeczytałam, jak różnie czytelnicy odbierają tę książkę. Pełna skala ocen, od 1 do 10. Tym bardziej warto samemu się przekonać, jaki jest nasz odbiór.

O czym jest Jak płakać w miejscach publicznych? O życiu z problemami, o radzeniu sobie ze swoimi emocjami, odczuciami, codziennością, która momentami nie pozwala wstać z łóżka. Jeśli ktoś tego nie doświadczył, to trudno to pojąć. Odważenie się, żeby zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, nie jest łatwe. Ja i problemy psychiczne? Choroba?

Autorka pisze o swoich doświadczeniach, o swojej drodze. Z jednej strony jest zabawna, ironiczna, bardzo lekko traktuje temat (komuś może ta forma przeszkadzać — mnie nie), jednak wydźwięk, efekt, to co finalnie ląduje w głowie, jest zgoła inne.

Zastanawiam się, czy ta książeczka (214 stron) może być dla kogoś wskazówką, plastrem na jego rany, a może wręcz przyczynkiem do zaopiekowania się swoim zdrowiem psychicznym? Na mnie zadziałała pozytywnie, pokazała, z czym trzeba się borykać, gdy głowa szwankuje i jak można sobie radzić. Jestem na tak!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Super książka, dowcipna, szybko się czyta, fajnie przemyślenia.

Warto zerknąć