Europa. Między Wschodem a Zachodem

średnia ocena: 3.61 / 5.00
liczba ocen: 522
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
33.99 zł
Opis:

Europa - między Wschodem a Zachodem Normana Daviesa to niesamowita podróż po świecie historii, sztuki i literatury. Wyprawa, podczas której naszym przewodnikiem jest niezwykły erudyta, doskonały pisarz, a przede wszystkim wielki historyk. Norman Davies, znany ze swojego zamiłowania do przełamywania utartych schematów, czyni to także na kartach tej książki. Dowiemy się z niej, dlaczego historia „cywilizacji zachodniej” nie jest tym samym co historia Europy, w czym Australia jest podobna do Syberii i dlaczego nie zdajemy sobie sprawy, że Niemcy przez ostatnie tysiąc lat byli najlepszymi przyjaciółmi Polaków. Autor zdradzi nam źródła swoich inspiracji oraz sekrety historycznego i pisarskiego warsztatu. To wielka gratka zarówno dla miłośników książek Normana Daviesa, jak i dla tych, którzy przygodę z nimi dopiero zaczynają

Europa. Między Wschodem a Zachodem od Norman Davies możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jeden z lepszych autorów książek historycznych podjął próbę przedstawienia historii naszego kontynentu ale nie koniecznie przez historię wojen i polityki. Dobre uzupełnienie jego monumentalnego dzieła pt. "Europa".

Inne proponowane
Warto zerknąć