Rzeki Hadesu
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 2282)

Rzeki Hadesu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 19.90
wciąż za drogo?
17.39 zł
19.90 zł
28.99 zł Lub 26.09 zł
24.75 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Starcie z przeciwnikiem godnym Popielskiego. Wrocław, 1946 rok. Po latach wojennej zawieruchy Edward Popielski ukrywa się przed Urzędem Bezpieczeństwa. Wydać go może tylko torturowana w więzieniu Leokadia. W nowym świecie nikt nie jest bezpieczny. Kiedy we Wrocławiu ginie mała dziewczynka, powtarza się scenariusz sprzed trzynastu lat, gdy porwano i zgwałcono córkę lwowskiego króla podziemia. Popielski musi stawić czoła wrogowi z przeszłości. Tylko razem z Eberhardem Mockiem może dokończyć niewyjaśnione dotąd śledztwo. Lwów z roku 1933 i Wrocław z 1946 dzielą rzeki Hadesu - cierpienia, zapomnienia i lamentu. Żeby wyjaśnić zbrodnię sprzed lat, Popielski musi znów przejść przez piekło. To jedyna szansa na przeżycie byłego komisarza i jego kuzynki. Rzeki Hadesu to trzecia po Eryniach i Liczbach Charona część trylogii o Edwardzie Popielskim. "

Rzeki Hadesu od Marek Krajewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Stary bokser i atleta cyrkowy Wacław Jarosz, który był jego trenerem, powiedział mu kiedyś: "Dobry bokser jest jak zwierzę - opiera się na instynkcie, przeciętny bokser musi polegać tylko na zimnej kalkulacji, a kto nie ma instynktu i zimnej głowy, ten dostaje wpierdol". Popielski wziął sobie te słowa do serca.
Kużdyn chłop bez baby to cudak lub łachmyta.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Marek Krajewski to nie mistrz brzydoty, jak pisze mój przedmówca. To ktoś więcej, to mistrz, literacki kapłan ciemnej strony natury ludzkiej. Potrafiący oddać jej barwy i dramatyzm w jednostkowych historiach ludzkich, w opisach ludzkiej duszy, zapadającej się w toń zła. Umiejący też w sposób artystycznie doskonały, a przynajmniej odbiorczo nieobojętny, zaprezentować czytelnikom całą otchłań ludzkiej natury w wydaniu historycznym masowym, typowym dla czasów wojny i powojnia, gdzie zezwierzęcenie jest na miejscu pierwszym. Gdzie odradzająca się tkanka życia społeczne tli się nie tylko na ulicach, w ruinach, ale także w dużej mierze w podziemiach, piwnicach, śmietnikach.
  Wrocław czasów powojennych w oczach pisarza to obraz mroczny, burzący wszelkie kanony piękna i dobra. Ale czo w tym ostatnim przypadku na pewno. Czy pojawienie się wspólne dwóch jego wyjątkowych bohaterów, Edwarda Popielskiego i Eberharda Mocka, nie daje szansy oprócz ciekawej historii kryminalnej, na udowodnienie, że człowiekiem można być zawsze do końca? Każdy kto zna wspomniane postacie z wcześniejszych książek Krajewskiego po "Rzeki Hadesu" sięgnąć musi obowiązkowo.
  Przekroczy wówczas nie tylko granicę krain żywych i umarłych, ale przekroczy także granicę literackiej wizji, która w tej powieści sięga swojego apogeum.
  Rzecz obowiązkowa!

 • Awatar

  Zastanawiałem się po lekturze Rzek Hadesu, co mogę napisać o tej książce? Doszedłem do wniosku, że wkroczyć do świata kreowanego przez Marka Krajewskiego, czy to w Rzekach Hadesu czy innych jego powieściach, które miałem możliwość poznać, to tak, jakby wpaść do dołu kloacznego, koło którego się przechodziło. Rzeczywistość stworzona przez autora jest tak brudna, obrzydliwa i szpetna, że obcowanie z takim światem, toczonym przez raka ohydy i zepsucia, wydaje się normalnemu człowiekowi wręcz niemożliwe. Postaci to jakby indywidua, które nie tylko twarze mają poorane bliznami. Ich serca to ropiejące rany, które wydzielają z siebie jeden wielki smród. Lecz nie tylko te postaci są skażone, dotyczy to także miejsc, które poznajemy w powieści. Ulice zniszczonego wojną Wrocławia, do którego udamy się w początkowych rozdziałach powieści, spływają fekaliami a wszechobecne szczury dopełniają obrazu zgnilizny i zepsucia. Ze zburzonym i zbrukanym wszelkim złem Wrocławiem kontrastuje przedwojenny Lwów, w którym jesień maluje przepiękne kolory. Jednak bezwzględność półświatka lwowskiego dalej przywodzi na myśl całkowity brak moralności, choć okraszony kodeksem honorowy, W tym wszystkim jawi się Edward Popielski, który zwalczając zło, próbuje ratować siebie i swoich najbliższych, nie dopuszczając do przemielenia przez toczące się ogromne koło zwane zbrodnią i terrorem.
  I na koniec dochodzę do wniosku, że Marek Krajewski na swojej robocie zna się doskonale. Mianuję go mistrzem od brzydoty.

Warto zerknąć