Kontakt
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 137263)

Kontakt
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 40.04
wciąż za drogo?
46.80 złpremium: 31.20 zł Lub 31.20 zł
40.04 zł Lub 36.04 zł
47.84 zł Lub 43.06 zł
52.00 zł
52.00 zł
40.01 zł
44.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Oszałamiająca wizja przyszłości. Nie jesteśmy sami. Długo nas obserwowali, teraz chcą nas spotkać i osądzić… „Jedna z najlepszych powieści science fiction, jakie kiedykolwiek napisano na temat kontaktu z pozaziemską inteligencją. Carl Sagan odwołuje się do swojej wiedzy naukowej, by wiarygodnie pokazać, jak ów kontakt mógłby wyglądać” – „Sydney Daily Telegraph”

Początkowo wydawało się to niemożliwe…

Kiedy pracująca w ramach programu SETI w centrum radioteleskopów w Nowym Meksyku dr Eleanor Arroway informuje o odebraniu sygnału od obcej cywilizacji, nikt nie dowierza w prawdziwość jej odkrycia. Szybko okazuje się jednak, że odebrany sygnał nie może być przypadkowy, bowiem zawiera ciąg liczb pierwszych i pochodzi z systemu Wega oddalonego od Ziemi o 26 lat świetlnych.

Sprawa nabiera światowego rozgłosu, a kiedy w trzeciej z kolei wiadomości od obcych odkryto zakodowane informacje potrzebne do zbudowania statku kosmicznego, którym prawdopodobnie będzie można dotrzeć na spotkanie z tymi, którzy wysłali wiadomość, wydarzenia nabierają tempa.

Rządy amerykański i sowiecki rozpoczynają wyścig o skonstruowanie swoich modeli statku, w tajemnicy swoją wersję przygotowują Chińczycy… Tyle że na całym świecie powstają ruchy sprzeciwiające się tej podróży, głoszące, że spotkanie z obcymi nieodwołalnie zmieni ludzką cywilizację…

Rekomendacje e-booka Kontakt:

„Powieść oszałamiająca rozmachem wizji przyszłości”. - „Los Angeles Times”

„Zadziwiająco ekscytująca, precyzyjna i zaangażowana książka”. - „New York Times Book Review”

„Odważna eksploracja tajemnic wszechświata… Ekscytująca przygoda”. - „Publishers Weekly”

O e-booku Kontakt blogerzy napisali: 

To bardziej książka popularnonaukowa, przedstawiająca jak ludzkość zareagowała na sygnał z kosmosu, jakie przyniosło to konsekwencje dla Ziemi, aniżeli typowa powieść. Niemniej jest to wart przeczytania tytuł, szczególnie dla osób, które lubią motyw pierwszego kontaktu w literaturze science fiction. -  Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Kontakt od Carl Sagan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W literaturze science fiction, szczególnie tej powstałej przed kilkudziesięcioma latami, bardzo lubię motyw pierwszego kontaktu ludzkości z obcą cywilizacją. Wielu autorów miało na ten temat odmienne wyobrażenie, snuło inne rozważania i podchodziło do tego motywu w odmienny sposób. Nie inaczej jest w przypadku Carla Sagana, znanego głównie z literatury popularnonaukowej, który w 1985 wydał książkę Kontakt. Ludzkość odkrywa w niej tajemniczy sygnał, pochodzący z systemu Wega, zawierający w sobie kilka tajemnic, które stopniowo są odkrywane. I to właśnie temu odkrywaniu zakodowanej wiadomości jest w dużej mierze poświęcona ta książka. Nie znajdziemy zatem w niej wartkiej i dynamicznej akcji, a bardziej wyobrażenie, jak rzeczywiście mogłoby by wyglądać, gdyby ludzkość odkryła sygnał od obcej cywilizacji.

Czytając Kontakt można szybko zauważyć, że Carl Sagan przywykł do pisania książek popularnonaukowych, a nie powieści. Stąd dialogów nie znajdziemy tutaj zbyt wiele, dominują za to długie opisy, rozważania i przemyślenia. Nie brakuje za to wielu interesujących informacji i faktów na temat radioastronomii, astronomii i fizyki, choć do najprostszych chwilami nie należą. Carl Sagan jest znakomitym obserwatorem, dzięki czemu postacie są interesujące i z uwagą śledziłem ich losy. Chwilami jednak autor zbyt drobiazgowo stara się przedstawić jakiś temat lub za mocno się na nim skupia, np. opisując czyjś życiorys na paru stronach w kilku długich akapitach, co często nie ma aż takiego uzasadnienia fabularnego. Dlatego nie będzie to powieść dla wszystkich i nie każdemu przypadnie do gustu.

Kontakt nie jest typową powieścią o pierwszym kontakcie ludzkości z obcą cywilizacją. Jest to bardziej książka popularnonaukowa, przedstawiająca jak ludzkość zareagowała na sygnał z kosmosu, jakie przyniosło to konsekwencje dla Ziemi, aniżeli typowa powieść. Niemniej jest to wart przeczytania tytuł, szczególnie dla osób, które lubią motyw pierwszego kontaktu w literaturze science fiction.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć