ebook Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość
2 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.13
wciąż za drogo?
46.04 złpremium: 29.70 zł Lub 29.70 zł
34.00 zł
42.08 zł Lub 37.87 zł
47.02 zł Lub 42.32 zł
49.50 zł
33.13 zł
35.05 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ebook przedstawia intelektualną biografię Dorothy Day, dziennikarki kojarzonej z lewicą, uczestniczki anarchistycznych demonstracji, niestrudzenie działającej na rzecz praw człowieka, za co trafiała do aresztu. Dziś Dorothy Day jest kandydatką na ołtarze. Jej sposób myślenia uznawany jest za bliski pontyfikatowi Franciszka. Autor książki na podstawie listów, dzienników, książek oraz artykułów w różnych czasopismach rekonstruuje zaplecze ideowe słynnej aktywistki.

„Zapewne każdy czytelnik znajdzie w niniejszej książce rzeczy, które go zachwycą, ale także takie, które go zbulwersują. Intencją autora nie jest ocenianie trafności czy aktualności głoszonych przez Służebnicę Bożą poglądów, ale pokazanie jej postaci z całą fascynującą ostrością radykalizmu i wierności wyznawanym poglądom, tak by pobudzić czytelnika do myślenia i dyskusji. Ponieważ książka nie pomija grzechów i błędów kandydatki na ołtarze, czytając o nich, warto mieć w pamięci ulubione powiedzenie Day, zasłyszane od kierownika duchowego, że można iść prosto do piekła, naśladując niedoskonałości świętych” – ks. Wojciech Zyzak, fragment wstępu ebooka „Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość”

Dorothy Day. Życie – działalność – duchowość od Wojciech Zyzak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć