ebook Jestem głód
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 240)

Jestem głód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 11.90
-57% 11.90 złpremium: 7.14 zł Lub 7.14 zł
14.95 zł
-24% 22.43 zł Lub 20.19 zł
29.90 zł
23.92 zł
24.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wśród czytelników Wron duże kontrowersje wywołuje zakończenie powieści, otwarte i pozostawiające pole do interpretacji. Co tak naprawdę wydarzyło się w scenie końcowej? Co mogło się wydarzyć?

Jestem głód to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie dziewczynka uzdolniona plastycznie poszukuje własnej drogi, własnych uczuć, własnego ja. Wie, że aby pozostać sobą i nie zatracić się w dusznej relacji z matką, musi uciec, dokądkolwiek i jak najszybciej. Podczas lektury przeżyjemy z nią trzydzieści dwa lata pełne rozterek, wzlotów i upadków. Wraz nią będziemy dojrzewać, kochać, rodzić, cieszyć się i cierpieć. Wpuści nas do swojego intymnego świata tak daleko, jak tylko było to możliwe. A to wszystko, podobnie jak we Wronach, ku przestrodze nas wszystkich.

O e-booku Jestem głód blogerzy napisali: 

Jestem głód Petry Dvořákovej pokazuje ważną rolę w naszym życiu odgrywają ludzie, którzy spotykamy na swojej drodze. O tym jak ogromną rolę w życiu naszych dzieci odgrywamy jako rodzice. Naszą obecnością, okazywaną miłością kształtujemy psychikę, dodajemy wiary, sił, dajemy wskazówki, aby łatwiej mogły wkroczyć w dorosłość i iść przez życie, wiedząc, że mają nasze wsparcie i miłość. -  Cuddle up with a good book - Marta Pyznar

Jestem głód od Petra Dvořáková możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lektura Jestem głód Petry Dvořákovej była dla mnie bolesnym przeżyciem, tym większym, że czytając powieść czeskiej prozaiczki miałam w pamięci czytane wcześniej wywiady, w których opowiadała o swoich trudnych doświadczeniach. Ta świadomość, że powieść ta nie jest jedynie literacką fikcją, a przeżycia głównej bohaterki nie są tylko wytworem wyobraźni autorki sprawiają że Jestem głód jest tak trudną, ale jednocześnie autentyczną lekturą.

Powieść Petry Dvořákovej to opowieść o trudnym dzieciństwie, o dorastaniu, wchodzeniu w dorosłość, o małżeństwie i rodzicielstwie. Tytułowy głód nie dotyczy jednak tylko problemu anoreksji, z którą mierzy się główna bohaterka. Bardziej niż głód fizyczny na pierwszy plan
przebija się głód miłości, bliskości i czułości, pragnienie bycia akceptowanym, naprawienia relacji z matką. Gdy te potrzeby nie mogą być zaspokojone, a są jedynie zagłuszane, niszczą ciało, burzą spokój ducha.

Jestem głód Petry Dvořákovej pokazuje ważną rolę w naszym życiu odgrywają ludzie, którzy spotykamy na swojej drodze. O tym jak ogromną rolę w życiu naszych dzieci odgrywamy jako rodzice. Naszą obecnością, okazywaną miłością kształtujemy psychikę, dodajemy wiary, sił, dajemy wskazówki, aby łatwiej mogły wkroczyć w dorosłość i iść przez życie, wiedząc, że mają nasze wsparcie i miłość.

Poruszająca, dodająca sił opowieść.

Ocena: 4+/6
czytaj więcej
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć