ebook Bezdroża
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Bezdroża
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 37.20
wciąż za drogo?
41.84 złpremium: 26.99 zł Lub 26.99 zł
37.20 zł Lub 33.48 zł
42.75 zł Lub 38.48 zł
44.99 zł
37.39 zł
37.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po wojnie Anna i Kazimierz Warszawscy, zmuszeni opuścić Wilno, wyjeżdżają do Gdańska. Ania szybko znajduje pracę w sklepie. Kazik, który jest wykształconym muzykiem, po jakimś czasie dostaje posadę w orkiestrze. Początkowo jest sfrustrowany koniecznością grania dla komunistów, ale gdy zyskuje uznanie publiczności, przestaje mu to przeszkadzać.

Małżonkowie z każdym dniem zaczynają oddalać się od siebie. Kazika pochłaniają obowiązki zawodowe. Ania natomiast nie może się odnaleźć w nowej rzeczywistości, wciąż wracają do niej tragiczne wspomnienia.

Życie kobiety zmienia się, gdy dostaje nietypową propozycję - ma uwodzić ludzi podejrzanych o kolaborację z komunistami. Szybko okazuje się, że Ani odpowiada rola femme fatale, choć cały czas próbuje przekonać samą siebie, że robi to, aby ocalić niewinnych ludzi.

Czy da się jednoznacznie stwierdzić, czym jest miłość?

Czy można uciec od traumatycznej przeszłości?

O e-booku Bezdroża blogerzy napisali: 

Perfekcyjnie odmalowane tło historyczne, wnikliwe stadium psychologiczne postaci, ciekawe zawirowania między poszczególnymi bohaterami, a to wszystko napisane pięknym stylem, z dbałością o najmniejszy szczegół. - Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Bezdroża od Ewa Popławska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Rok 1946. Polska dźwiga się z kolan po wojennym dramacie. Do Gdańska przybywa młode małżeństwo - Anna i Kazimierz Warszawscy. Opuścili rodzinne Wilno z zamiarem odnalezienia się w zdruzgotanym politycznymi zawirowaniami świecie. Nie spodziewali się, że polskie miasta, podobnie jak ich rodzinne strony, tak bardzo ucierpiały w wojennych potyczkach. Zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy" zajmują jedno z mieszkań opuszczonych w popłochu przez uciekających Niemców. Jakoś to będzie. Jakoś dadzą radę. Kazimierz dość szybko odnajduje się w nowej rzeczywistości, może dlatego, że jako utalentowany muzyk od razu dostaje pracę w zawodzie. Anna nie potrafi zaakceptować faktu, że ich życie, życie gdańszczan i całej Polski kontrolowane jest przez komunistów, na usługach ZSRR. Rosnąca frustracja i poczucie bezradności sprawia, że przyjmuje ofertę pracy jako femme fatale. Ma za zadanie uwodzić mężczyzn podejrzanych o kolaborację z komunistami i doprowadzać do ich dekonspiracji. I chociaż doskonale odnajduje się w roli uwodzicielki zaczyna uświadamiać sobie, że jej misja wydobywa na światło dzienne prawdę o jej małżeństwie, o jej pragnieniach, zagrzebanych krzywdach i skomplikowanych relacjach rodzinnych.

To nie jest kolejna historia o miłości w trudnych czasach okołowojennych. Ewa Popławska w wyważony i bardzo subtelny sposób łączy ze sobą dramat odradzajacego się, pokaleczonego kraju pozostającego pod nieustanną inwigilacją wroga z dramatem jednostki. Anna jest bowiem bohaterką bardzo skomplikowaną, niejednoznaczną, która wzbudza skrajne emocje. Podziwiamy za odwagę, karcimy za brawurę, besztamy za egoizm, aby ostatecznie przytulić i zapewnić, że wszystko się ułoży.

Autorka dotyka bardzo istotnego tematu, jakim jest dziedziczenie traum, powielanie zachowań i błędów rodziców. Dorastanie u boku lodowatej, obojętnej matki pozostawia rany i pustkę. Dzieci z "ziemnego chowu" nie są w stanie odnaleźć się w pięknym świecie pełnym ciepłych barw miłości, zrozumienia i czułości.

Myślę, że każdy człowiek jest zdolny do miłości, a ci, którzy najbardziej w nią wątpią, kochają najmocniej.

Perfekcyjnie odmalowane tło historyczne, wnikliwe stadium psychologiczne postaci, ciekawe zawirowania między poszczególnymi bohaterami, a to wszystko napisane pięknym stylem, z dbałością o najmniejszy szczegół. To wszystko sprawia, że Bezdroża z czystym sumieniem polecam i wyczekuję drugiego tomu.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć