Cieszę się, że moja mama umarła - audiobook
4.56 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 354007)

Cieszę się, że moja mama umarła - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 25.20
Audiobook - najniższa cena: 32.18
wciąż za drogo?
38.61 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
32.18 zł Lub 28.96 zł
33.03 zł Lub 29.73 zł
36.90 zł
42.90 zł
38.61 zł
42.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Światowa sensacja i popkulturowy fenomen – pisarski debiut Jennette McCurdy, jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek, znanej m.in. z seriali „iCarly” i „Sam i Cat”. Audiobook „Cieszę się, że moja mama umarła” to pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało wrzucone w środek piekielnej machiny show-biznesu. McCurdy opowiada w nim o wychodzeniu z zaburzeń odżywiania, uzależnień, toksycznej relacji z przemocową matką i o mozolnym odzyskiwaniu kontroli nad własnym życiem. O tej książce mówią nie tylko całe Stany Zjednoczone!

Jennette McCurdy od dziecka marzyła o tym, żeby zostać pisarką, jednak jej mama miała wobec niej inne plany. Dziewczynka miała sześć lat, kiedy po raz pierwszy wzięła udział w castingu, a jej świat zmienił się na zawsze. Debra zdecydowała, że jedyna córeczka zrobi karierę aktorską. Cena nie grała roli. Liczyła jej kalorie, wydzielała racje żywnościowe, opóźniała jej dojrzewanie, ważyła pięć razy dziennie, a nawet kąpała do szesnastego roku życia! Jennette, pragnąc za wszelką cenę zadowolić najważniejszą osobę w swoim życiu, godziła się na ten okrutny układ.

Marzenie Debry o sławie córki w końcu się spełniło, ale status gwiazdy najważniejszych seriali Nickelodeonu (w "Sam i Cat" grała obok Ariany Grande) Jennette przypłaciła zaburzeniami odżywiania, masą niszczących i toksycznych relacji damsko-męskich, alkoholizmem i depresją. Kiedy jednak odkryła, że terapia może pomóc jej wydobyć się z piekła, odważyła się rzucić aktorstwo i robić to, co od zawsze pragnęła – pisać.

Pełna czarnego humoru i przenikliwych spostrzeżeń na temat życia przejmująca biograficzna opowieść „Cieszę się, że moja mama umarła” to zapis walki o niezależność, własne granice i czerpanie radości z życia.

Rekomendacje audiobooka Cieszę się, że moja mama umarła:

• Bestsellerowy pamiętnik i numer jeden „New York Timesa”, który błyskawicznie zyskał status fenomenu popkultury… "Cieszę się, że moja mama umarła" to zdecydowanie coś więcej niż źródło plotek o Arianie Grande i pazerności Nickelodeonu. – „Vogue”

• Dla McCurdy ta książka to nie tylko pisarski debiut. To także rozrachunek z poczuciem winy i żałobą po śmierci matki. To opis wychodzenia z zaburzeń odżywiania i przepracowywania dziesięcioleci traumy. I w końcu robienie tego, czego od początku pragnęła, a czym na pewno nie było aktorstwo – pisania… – „USA Today”

• Fascynujące wspomnienia. Czytelnicy mają okazję poznać McCurdy jako dowcipną i spostrzegawczą pisarkę, jej wielką empatię i brutalne puenty. To dokument ukazujący zarówno jej bolesną przeszłość, jak i mądrość, jaką zyskała po drodze. – „Time”

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Marty Wągrockiej.

O audiobooku Cieszę się, że moja mama umarła blogerzy napisali: 

Słuchając, co przeżyła autorka, miałam ciarki. Niespełnione marzenia matki doprowadziły ją do choroby i to niejednej. Cieszę się, że moja mama umarła jest niezwykle gorzkie i smutne. Tej powieści słucha się wyśmienicie. Bardzo polecam! - Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Cieszę się, że moja mama umarła od Jennette McCurdy możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mój proces wyboru audiobooków jest bardzo spontaniczny. Przeważnie chwytam za te, których autorów uznam albo zetknęłam się z nimi na bookstagramie. W przypadku Cieszą się, że moja mama umarła wygrała ciekawość.

Nie wiedziałam, że istniała odnosząca sukcesy dziecięca aktorka Jennette McCurdy (teraz to dorosła kobieta). Mam świadomość, że bycie młodym aktorem w świecie Hollywood to ciężki kawałek chleba. Poświęcenie młodości, brak życia towarzyskiego, spontanicznego i beztroskiego dzieciństwa, brak czasu na zabawę. Ale to nie tylko aktorzy. Wystarczy spojrzeć na młodych sportowców nakierowanych na sukces.

Poświęcenie może być dobre, iść we właściwym kierunku, dopóki jest zdrowe dla życia psychicznego i fizycznego młodego człowieka. W jakim stopniu taki dzieciak wie, czego chce? Jak wyraźnie widzi swoją przyszłość i obraz siebie za x lat? Nie czarujmy się, to dorośli sterują młodymi ludźmi, to oni dbają o karierę, finanse, prace, bo są dorośli, bo są prawnie do tego zobligowani. A co się stanie, gdy dorosły straci łączność z ziemią i jego napompowana ambicja przełoży się na młodego człowieka? Katastrofa! Wszyscy odlecą w świat ułudy i niemożliwych do spełnienia aspiracji.

Słuchając, co przeżyła autorka, miałam ciarki. Niespełnione marzenia matki doprowadziły ją do choroby i to niejednej. Cieszę się, że moja mama umarła jest niezwykle gorzkie i smutne. Toksyczna relacja matki i córki prawie tą drugą zabiła. Wyrządziła mnóstwo szkód, zadała niezliczone rany, które Jennette McCurdy leczyła latami. Od zawsze chciała pisać i cieszę się, że swoje marzenie zrealizowała, bo napisała porywającą biografię. Słucha się jej wyśmienicie. Bardzo polecam!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć