ebook Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 20.00
Audiobook - najniższa cena: 22.00
wciąż za drogo?
-45% 20.00 zł Lub 18.00 zł
-44% 20.71 zł
31.90 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
26.26 zł
32.19 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać w słowa. Jednak naszym rozmówcom to się udało. Szczerze i bardzo intymnie opowiedzieli o swoim życiu z depresją. Podzielili się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów, w których choroba popchnęła ich w stronę samobójstwa.

Ale zebrane w książce rozmowy to również dowód na to, że z depresji da się wyjść. Że jest nadzieja na wyzdrowienie, choć wewnątrz ledwo tli się wola życia.

Wśród wielu beznadziejnych coachingowych powiedzonek mamy jedno ulubione: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Powiedzcie to, mądrale, gwałconym dzieciom, ofiarom dziecięcej przemocy, alkoholowym rodzinom, dzieciom niechcianym, niesłuchanym, nieakceptowanym. Powiedzcie ofiarom terroru psychicznego i popieprzonych rodziców, którzy zawsze wiedzą lepiej, co jest dla ich dziecka najlepsze. Chcemy, by ta książka stała się również przyczynkiem do refleksji nad tym, czego my, dorośli, dokonujemy na naszych najukochańszych pociechach. Bo to, że często gotujemy im piekło, nie ulega wątpliwości. To również książka o tym, jak trudno z niego wyjść. - Małgorzata Serafin, Marek Sekielski

O e-booku Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? blogerzy napisali: 

Nie ukrywam, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mam również wdzięczność do jej autorów, gdyż niesie ona nadzieję, dodaje sił, gdy depresja staje się częścią naszego życia. Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? polecam każdemu z nas. Niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, miejsca zamieszkania, czy stanu posiadania. Każdy z nas powinien ją przeczytać. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć? od Marek Sekielski, Małgorzata Serafin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Depresja nie ma imienia. Depresja nie pyta o wykształcenie, płeć, miejsce zamieszkania czy stan portfela. Ona może zamieszkać w każdym z nas. Ona ma ogromny wpływ na nasz stan samopoczucia, wpływając na nasze życie.

Małgorzata Serafin i Marek Sekielski przeprowadzili czternaście szczerych rozmów. Ich rozmówcy podzielili się swoim kawałkiem życia – bardzo intymnym, osobistym. A to wymagało przede wszystkim odwagi. Odwagi tak potrzebnej w dzisiejszym świecie. W tych rozmowach odwaga ta idzie w parze ze szczerością. A to niezmiernie ważne, gdy dotyka się tematu depresji.

Specjalnie nie napisałem problemu (lecz tematu), ponieważ depresja nie powinna być wrzucana do worka problemów, balastów, lecz tematu, który jest „plagą” XXI wieku. Jest tematem, nad którym należy się pochylić. I nie myślę, tu o pojedynczych osobach. Każdy z nas powinien bliżej przyjrzeć się depresji – depresji, która może spojrzeć w oczy każdemu z nas. Może zapukać do życia każdego człowieka, nie pytając „czy przyszła w porę?”. Może rozgościć się, a my nigdy nie będziemy gotowi na jej wizytę. Dlatego też każdemu z nas polecam książkę Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?

Co ważne z rozmów o depresji wyłania się pozytywny przekaż, że da się z niej wyjść. Zawsze jest nadzieja. Rozmowy, które możemy dziś przeczytać, są światełkiem w tunelu. Pani Małgorzata i Pan Marek rozmawiali z psychiatrą, psychoterapeutką, trenerką specjalizującą się w odporności psychicznej, pielęgniarką, psycholożką dzieci i młodzieży. Ale przeczytać możemy również rozmowy z byłym lekkoatletą, pisarzem, dziennikarzem, choreografką, prawniczką, rzecznikiem prasowym, aktorką, fotomodelką, dziennikarzem, uczennicą liceum oraz małżeństwem, które prowadzi blog związany z tematem depresji.

Nie ukrywam, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Mam również wdzięczność do jej autorów, gdyż książka ta niesie nadzieję, dodaje sił, gdy depresja staje się częścią naszego życia. Dzięki tej książce możemy spojrzeć na ten temat z bliska, poznać historie prawdziwe, historie, które mogą być dla nas motorem napędowym, gdy depresja zawita do naszych drzwi.

Książkę Małgorzaty Serafin i Marka Sekielskiemu polecam każdemu z nas. Niezależnie od wieku, płci, wykształcenia, miejsca zamieszkania, czy stanu posiadania. Każdy z nas powinien ją przeczytać.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć