ebook Nowy autorytaryzm - polityka strachu
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Nowy autorytaryzm - polityka strachu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 38.92
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-22% 38.92 zł Lub 35.03 zł
44.91 zł Lub 40.42 zł
49.90 zł
49.90 zł
37.43 zł
38.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Przywódcy tacy jak Putin, Trump, Orbán czy Kaczyński całkowicie zmieniają naszą rzeczywistość. W państwach, które nominalnie (jak Rosja) lub faktycznie (jak USA) reprezentują standardy demokratyczne, postaci te dochodzą do władzy, mimo że nie przestrzegają i nie reprezentują tych standardów, a preferują model rządów autorytarnych – jako remedium na wyzwania drugiej i trzeciej dekady XXI wieku.

W jaki sposób zdobywają sympatię wyborców?

Jak zawłaszczają scenę polityczną?

Na czym polega wprowadzany przez nie nowy autorytaryzm?

Gideon Rachman, który podczas wieloletniej kariery dziennikarskiej miał okazję śledzić poczynania światowych liderów, a także spotykać ich osobiście, przenikliwie diagnozuje obecną sytuację związaną z radykalizacją politycznych nastrojów i zyskiwaniem przewagi przez autokratów. W swojej książce nie tylko ujawnia nieznane fakty dotyczące polityków, ale i przygląda się globalnemu zjawisku, jakim jest kult charyzmatycznego lidera, przedstawiając jego konsekwencje.

Ta niezwykle aktualna dla polskiego czytelnika książka rzuca nowe światło na podstawowe tendencje społeczno-polityczne, a trafność wniosków jej autora jest naprawdę zaskakująca. Sprawdź, dokąd może nas zaprowadzić nowy autorytaryzm

Nowy autorytaryzm - polityka strachu od Gideon Rachman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć