Gra Endera
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.28 / 5.00
liczba ocen: 622221
cena: 17.92
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
18.00 zł
20.48 zł
20.99 zł
21.24 zł
25.60 zł
Pozostałe księgarnie
-29% 17.92 zł
20.47 zł
20.64 zł
20.99 zł
21.11 zł
21.25 zł
23.04 zł
23.04 zł
23.50 zł
23.81 zł
25.60 zł
25.60 zł
Opis:

"Pierwszy tom kultowego cyklu Carda. Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka... ""Gra Endera"" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę. Orson Scott Card (ur. 1951) Jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zarówno „Gra Endera”, jak i drugi tom cyklu, „Mówca Umarłych”, zdobyły obie najważniejsze nagrody SF – Hugo i Nebulę. Także kolejne tomy („Ksenocyd” i „Dzieci Umysłu”) cieszą się ogromną popularnością. Oprócz cyklu o Enderze Card napisał wiele powieści i opowiadań. Do jego najsłynniejszych utworów należą: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna. Strona autora: www.hatrack.com Przygody Endera będą zdobywać nowych czytelników, kiedy dziewięćdziesiąt dziewięć procent książek pójdzie w zapomnienie. Gene Wolfe Jedna z tych książek, które pojawiają się raz na kilka lat, kiedy autorowi udaje się tak dobrać składniki, że powstaje prawdziwy eliksir magiczny. Lech Jęczmyk"

CYTATY:
Być może każdy, kto wciela się w jakąś postać, staje się w końcu tym, kogo udawał.
Jest się tylko tym, co się pamięta.
Czasami na kłamstwach można polegać bardziej niż na prawdzie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Książka, która oswoiła mnie z gatunkiem science fiction, opisująca rzeczywistość w przekonywujący sposób, niejako wizjonerska. Najbardziej wciągały mnie fragmenty opisujące taktyczne posunięcia głównego bohatera - niestety zostały one niemal zupełnie pominięte w filmie. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia nie tylko entuzjastom gatunku.

 • Awatar

  Książka podobała mi się zdecydowanie bardziej niż film. Dużo bardziej rozbudowano wątki związane z rodzeństwem Endera. Zaskoczył mnie też polski akcent, ale nie będę zdradzał szczegółów. Nie nudziłem się ani przez chwilę.

 • Awatar

  Niestety nie rozumiem zachwytów nad książką. No tak jest sprawnie zapisana, ale niestety z logiką jest na bakier. Na przykład:
  Kwestią zasadniczą jest absolutna wyjątkowość bohatera. Temu podporządkowano istnienie Szkoły, a co oznacza, że reszta jest nieważna, to po co reszta szkoły istnieje?
  A jeżeli szkoła ma za zadanie wyszukać wybrańca to dlaczego do niej nie trafiło rodzeństwo Endera. W szkole są im podobni, i lepsi i gorsi.

 • Awatar

  Po przeczytaniu tej książki świat już nie będzie taki sam. A po przeczytaniu reszty serii TY nie będziesz taki sam.
  Autor posiada dar głębokiego spojrzenia na rzeczywistość, a przy tym potrafi swoje obserwacje wyrażać nie tylko słowami, ale i opowieściami.
  Nieznajomość tego tytułu to strata porównywalna do utraty czujnika - wiesz, że czegoś ci brak, ale nie wiesz, czego. Nie wiesz, co mam na myśli? Czytaj :).

 • Awatar

  Dlaczego dzieci są tak ważne dla wojska? Dlaczego tylko niektóre? Czym jest gra, w którą każdy z kadetów musi grać? Czy można stworzyć przywódcę idealnego? Jeszcze wiele innych pytań rodzi się podczas lektury, a odpowiedzi wcale nie muszą być oczywiste. Pomijając elementy psychologiczne i moralne, książka jest przykładem najwyższej klasy SF, do tego napisanego świetnym językiem z dynamiczną akcją. Pozycja, której wstyd nie znać.

Inne proponowane
Warto zerknąć