ebook Gra Endera
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 887661)

Gra Endera
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 24.43
wciąż za drogo?
30.96 złpremium: 20.64 zł Lub 20.64 zł
23.74 zł
25.90 zł
26.49 zł Lub 23.84 zł
31.65 zł Lub 28.49 zł
26.49 zł
28.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Pierwszy tom kultowego cyklu Carda. Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka... ""Gra Endera"" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę. Orson Scott Card (ur. 1951) Jeden z najbardziej popularnych autorów gatunku science fiction. Debiutował w wieku 26 lat opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zarówno „Gra Endera”, jak i drugi tom cyklu, „Mówca Umarłych”, zdobyły obie najważniejsze nagrody SF – Hugo i Nebulę. Także kolejne tomy („Ksenocyd” i „Dzieci Umysłu”) cieszą się ogromną popularnością. Oprócz cyklu o Enderze Card napisał wiele powieści i opowiadań. Do jego najsłynniejszych utworów należą: cykl o Alvinie Stwórcy, „Glizdawce”, „Wołanie Ziemi” oraz „Badacze czasu – odkupienie Krzysztofa Kolumba”. W twórczości Carda ogromną rolę odgrywa wyznawana przez niego religia mesjanistyczna. Strona autora: www.hatrack.com Przygody Endera będą zdobywać nowych czytelników, kiedy dziewięćdziesiąt dziewięć procent książek pójdzie w zapomnienie. Gene Wolfe Jedna z tych książek, które pojawiają się raz na kilka lat, kiedy autorowi udaje się tak dobrać składniki, że powstaje prawdziwy eliksir magiczny. Lech Jęczmyk"

Gra Endera od Orson Scott Card możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Być może każdy, kto wciela się w jakąś postać, staje się w końcu tym, kogo udawał.
Jest się tylko tym, co się pamięta.
Czasami na kłamstwach można polegać bardziej niż na prawdzie.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książka, która oswoiła mnie z gatunkiem science fiction, opisująca rzeczywistość w przekonywujący sposób, niejako wizjonerska. Najbardziej wciągały mnie fragmenty opisujące taktyczne posunięcia głównego bohatera - niestety zostały one niemal zupełnie pominięte w filmie. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia nie tylko entuzjastom gatunku.

 • Awatar

  Książka podobała mi się zdecydowanie bardziej niż film. Dużo bardziej rozbudowano wątki związane z rodzeństwem Endera. Zaskoczył mnie też polski akcent, ale nie będę zdradzał szczegółów. Nie nudziłem się ani przez chwilę.

 • Awatar

  Niestety nie rozumiem zachwytów nad książką. No tak jest sprawnie zapisana, ale niestety z logiką jest na bakier. Na przykład:
  Kwestią zasadniczą jest absolutna wyjątkowość bohatera. Temu podporządkowano istnienie Szkoły, a co oznacza, że reszta jest nieważna, to po co reszta szkoły istnieje?
  A jeżeli szkoła ma za zadanie wyszukać wybrańca to dlaczego do niej nie trafiło rodzeństwo Endera. W szkole są im podobni, i lepsi i gorsi.

 • Awatar

  Po przeczytaniu tej książki świat już nie będzie taki sam. A po przeczytaniu reszty serii TY nie będziesz taki sam.
  Autor posiada dar głębokiego spojrzenia na rzeczywistość, a przy tym potrafi swoje obserwacje wyrażać nie tylko słowami, ale i opowieściami.
  Nieznajomość tego tytułu to strata porównywalna do utraty czujnika - wiesz, że czegoś ci brak, ale nie wiesz, czego. Nie wiesz, co mam na myśli? Czytaj :).

 • Awatar

  Dlaczego dzieci są tak ważne dla wojska? Dlaczego tylko niektóre? Czym jest gra, w którą każdy z kadetów musi grać? Czy można stworzyć przywódcę idealnego? Jeszcze wiele innych pytań rodzi się podczas lektury, a odpowiedzi wcale nie muszą być oczywiste. Pomijając elementy psychologiczne i moralne, książka jest przykładem najwyższej klasy SF, do tego napisanego świetnym językiem z dynamiczną akcją. Pozycja, której wstyd nie znać.

Warto zerknąć