ebook Ptaki i inne opowiadania
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 9732)

Ptaki i inne opowiadania
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 32.44
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
-34% 27.72 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
36.00 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.50 zł
31.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł…” - Daphne du Maurier, "Ptaki”

Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury.

Opowiadanie tytułowe, "Ptaki”, zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka. Film do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych i najważniejszych thrillerów w historii kina.

Pięć innych mrożących krew w żyłach historii z tego zbioru oddaje poczucie wyobcowania ludzkiej jednostki i kpi z przekonania o dominacji człowieka nad światem przyrody. Górski raj Monte Verita obiecuje nieśmiertelność, ale za straszliwą cenę; zaniedbywana żona po śmierci nawiedza męża pod postacią jabłoni; piękna markiza, nieświadoma dramatycznych konsekwencji, wdaje się w romans z fotografem; randka z bileterką prowadzi z kina prosto na cmentarz; pewna dziwna rodzina skrywa przerażającą tajemnicę.

W tych krótkich formach prozatorskich trudno o sceny przemocy czy akty okrucieństwa – to sugestywny nastrój i duszna atmosfera budują tu klimat niepokoju i grozy. "Ptaki” dowodzą niezbicie, że autorka jest prawdziwą wirtuozką wyobraźni.

Rekomendacje e-booka Ptaki i inne opowiadania:

"Jeden z największych i najbardziej oryginalnych talentów literackich ubiegłego wieku." - "Daily Telegraph”

"Wielki popis talentu Daphne du Maurier! W opowiadaniu „Ptaki” celnie opisała krajobrazy i uczucia bohaterów, stworzyła niezwykły nastrój i porywającą historię. Pisała ekscytujące fabuły i mistrzowsko budowała napięcie, była pisarką o nieustraszonej oryginalności. " - "Guardian”

Ptaki i inne opowiadania od Daphne du Maurier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Słowa uważane za bluźnierstwo w jednym stuleciu w następnym okazują się święte, a dzisiejsza herezja może jutro stać się wyznaniem wiary.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć