ebook Powiedziała, że nie żałuje
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 2723)

Powiedziała, że nie żałuje
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.60
wciąż za drogo?
23.60 zł Lub 21.24 zł
-12% 24.45 zł Lub 22.01 zł
39.90 złpremium: 25.74 zł Lub 25.74 zł
27.89 zł
42.90 zł
30.46 zł
32.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ebook „Powiedziała, że nie żałuje” przenosi nas na granicę norwesko-fińską, z której pięć kobiet wiosną 1945 roku wyrusza z obozu jenieckiego w kierunku Finlandii. Ich wędrówka będzie prowadziła nie tylko w rejony, gdzie każdy źle postawiony krok może kosztować życie, ale i w głąb siebie. „Tommi Kinnunen oddaje głos kobietom i pokazuje zupełnie nową perspektywę wojennych przeżyć. «Powiedziała, że…» to niezwykła i trudna herstoria. Opowieść zapomnianych i wzgardzonych, w których świecie nic nie jest czarno-białe” – Agnieszka Jankowiak-Maik, Babka od histy

PRZENIKLIWE I ZASKAKUJĄCE SPOJRZENIE NA WOJNĘ OCZAMI KOBIET

„Obie decyzje, o pozostaniu i ruszeniu w dalszą drogę, były tak samo trudne, choć wymagały od kobiet innego rodzaju siły. Jednakowo trudno było patrzeć na coraz słabiej widoczne plecy tych, które poszły dalej, co na niknące na tle krajobrazu sylwetki tych, które zostały” – fragment ebooka „Powiedziała, że nie żałuje”

Jest wiosna 1945 roku, świat zmienia się nieodwracalnie. Na granicy norwesko-fińskiej pięć kobiet wyrusza z obozu jenieckiego w kierunku Finlandii. Wędrując przez zniszczone tereny Laponii, widzą brutalne skutki wojny, która odcisnęła piętno na miejscowych krajobrazach i ludności. Zmieniła też bohaterki. Kilka lat wcześniej każda z nich znalazła się na życiowym zakręcie. Połączyły je przypadkowość losu i wspólne doświadczenie, które uznano za zdradę. Poczucie wstydu miesza się ze świadomością, że wędrówka wiedzie nie tylko w rejony, gdzie każdy źle postawiony krok będzie kosztował życie, ale i w głąb siebie.

Ebook „Powiedziała, że nie żałuje” to opowieść o utracie domu, kraju i tożsamości. O tym, czy możliwe jest życie po klęsce, kiedy nie ma dokąd wracać i nie wiadomo, czy ci, których się kiedyś kochało, wciąż na nas czekają.

Powiedziała, że nie żałuje od Tommi Kinnunen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć