ebook What Beauty There Is
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 2834)

What Beauty There Is
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 26.07
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
26.07 zł Lub 23.46 zł
26.57 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
35.90 zł
28.09 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Zachwycająca historia o brutalności i pięknie, o zdruzgotanych istotach próbujących przetrwać. Intensywna, przerażająco szczera.

Jackowi Dahlowi nie zostało w życiu już nic. Nic z wyjątkiem młodszego brata, dla którego gotów jest zrobić wszystko. Kiedy mama popełnia samobójstwo, a oszczędności kurczą się w zastraszającym tempie, Jack musi dokonać wyboru: albo straci brata, który trafi do opieki zastępczej, albo odnajdzie pieniądze pochodzące z handlu narkotykami, przez które ojciec trafił do więzienia. Wybiera to drugie.

Ava Bardem żyje w odosobnieniu. Przez siedemnaście lat to ojciec, człowiek bezwzględny i pozbawiony litości, kontrolował jej los. Próbował wpoić córce, aby nigdy nikogo nie kochała. Aby nikomu nie ufała. Teraz Victor Bardem ma na oku ten sam łup co Jack. Kiedy wpada na trop chłopaka, Ava staje przed własnym, być może najważniejszym wyborem: albo będzie dalej milczała, albo pomoże braciom przeżyć.

„Dzięki oszczędnemu, a przy tym lirycznemu językowi Cory Anderson zdołała uchwycić głębię duchowego wymiaru bohaterów i scenerii. Stworzyła w ten sposób trzymającą w napięciu, pulsującą opowieść o miłości i przetrwaniu, o wyborach i ich konsekwencjach. Ta opowiadana naprzemiennie dwoma głosami historia wprost hipnotyzuje czytelnika”. Booklist

O e-booku What Beauty There Is blogerzy napisali: 

Gdy czyta się tę historię, to czuć ból głównych bohaterów, on się wręcz wylewa z kartek i przechodzi na czytelnika. To taka książka, która może pozostać w pamięci na długo. -  Zakątek czytelniczy - Malwina

What Beauty There Is od Cory Anderson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Każdy wybór prowadzi do kolejnego. Wszystkie razem wskazują na koniec.
Jack jest nastolatkiem i zostaje sam z kilkuletnim bratem. Musi się nim zaopiekować, zdobyć pieniądze na życie, inaczej go straci. Jest pewna opcja, ale oznacza ogranie z ogniem i może się skończyć niezbyt dobrze. Ava zaś ma trudną przeszłość i... specyficznego ojca. Połączą ich pewne wydarzenia, ale czy rozdzielą?

To niby historia młodzieżowa, ale z mocnymi wątkami kryminalnymi. W naszych realiach może wydawać się nierzeczywista, ale tak samo nierzeczywiste dla nas są strzelaniny w amerykańskich szkołach. Gdy czyta się tę historię, to czuć ból głównych bohaterów, on się wręcz wylewa z kartek i przechodzi na czytelnika. To taka książka, która może pozostać w pamięci na długo.

Bohaterowie są wykreowani wyraźnie, a bieg wydarzeń czasem nie pozwala złapać oddechu. Aż nadchodzi koniec. Koniec, który mnie zmroził i przygniótł, zabolał wręcz fizycznie.

Zdecydowanie jest to historia warta poznania.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć