ebook Opowieści o pilocie Pirxie
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 8369)

Opowieści o pilocie Pirxie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 10.95
19.90 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
13.93 zł Lub 12.54 zł
15.21 zł Lub 13.69 zł
19.90 zł
10.95 zł
14.27 zł
14.44 zł
16.14 zł
16.70 zł
19.90 zł
19.90 zł
19.90 zł
21.56 zł
Inne proponowane

Pilot Pirx to sympatyczny "chłopak z sąsiedztwa" siedzący za sterami gwiazdolotów. Na co dzień boryka się z przyziemnymi bolączkami epoki kosmicznych podróży: chciwymi armatorami, niesforną załogą, zdezelowaną flotą. Pirx doskonale radzi sobie jednak również w sytuacjach ekstremalnych, wymagających twórczego myślenia i niekonwencjonalnych zachowań. Sensacyjne historie z udziałem dzielnego pilota są pretekstem do rozważań o ludzkich niedoskonałościach, które składają się na istotę naszego człowieczeństwa.

Opowieści o pilocie Pirxie od Stanisław Lem możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lepiej mieć zero informacji, niż być zdezinformowanym, bo oznacza to informację ujemną, mniejszą od zera.
Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Świetna książka, polecam każdemu.

 • Awatar

  Kiedyś, dawno temu, kiedy nałogowo pasjonowałem się fantastyką ułożyłem sobie listę najlepszych, przeczytanych przeze mnie opowiadań SF. Takich absolutnie najlepszych, wybranych spośród setek innych - wyjątkowych. Lista była krótka, liczyła zaledwie 6 pozycji, nie szeregowałem ich, były poza klasyfikacją: "Kwiaty dla Algernona" Keyesa, "Nadejdą deszcze" Bradbury'ego, "Zabierz mnie w dół rzeki" Lundwalla, a dalej to już był tylko Lem: "Formuła Lymphatera" i z powyższego tomu "Opowiadanie Pirxa" oraz "Ananke".
  Na dobrą sprawę pozostałe opowiadania chyba także zasługiwały na umieszczenie ich na tej liście. Bo proza S.Lema jest wyjątkowa: precyzyjna, klarowna, a jednocześnie piękna i chwytająca za serce. No, a konstruowania zakończeń mogliby się od Niego uczyć najsłynniejsi współcześni pisarze.
  Jeśli ktoś ma zamiar zacząć przygodę z SF, to Lem jest starterem idealnym, a spośród jego dzieł "Opowieści o pilocie Pirxie" chyba najlepiej się do tego nadają. Zatem polecam tę książkę i życzę miłych wrażeń.

 • Awatar

  Pierwsza prawdziwa fantastyka, jaką przeczytałem, jeszcze jako smarkacz. Trochę z przypadku - trafiłem na nią w bibliotece (nie szkolnej!), a zainteresowała mnie bo była o rakietach. Pamiętam, że ciężko mi się czytało (choć interesujące było), ale prawie nic nie zapamiętałem poza tym, że całkowicie różniło się to od moich wcześniejszych wyobrażeń. Wróciłem do książki już jako mocno dorosły facet, z czytelniczym doświadczeniem. I tym razem bardzo mi się spodobało, choć znając inne książki w tym temacie, ta wydała mi się lekko staroświecka, szczególnie gdy mowa o technologii. Jednak w sferze fabularnej, jest to książka naprawdę bardzo, bardzo dobra - doskonale się ja czyta, a wiele z tego o czym opowiada znamy z naszego życia (choć bez futurystycznego tła, oczywiście). Jak ktoś czytał ją dawno - koniecznie powinien sobie przypomnieć, jak nie czytał - powinien ją poznać. Polecam!

 • Awatar

  Pierwsza powieść SF, z jaką zetknęłam się w ogóle, mam więc do niej niebywały sentyment. Po latach nadal jest świetna. Główny bohater nie jest bohaterem jako takim, więc może trochę łatwiej się z nim utożsamiać. Ilość języka technicznego jest stosunkowo niewielka, więc nie powinno to drażnić podczas czytania.

Warto zerknąć