ebook Zaginiony arabski książę - zapowiedź
4.35 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Zaginiony arabski książę - zapowiedź
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.00
wciąż za drogo?
31.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przewidywana data dostępności: 7 marca 2023

Saudyjscy mężowie decydują o losie swoich żon, a narzędziem ich władzy często stają się dzieci.

Poruszająca historia kobiety, która straciła prawo do opieki nad swoimi dziećmi, a losu jednego z nich nigdy nie poznała…

Saudyjski książę Badr Al Saud był rozczarowany, że jego dziecko urodziło się z wadą genetyczną i postanowił ukarać za to żonę. Kobieta mogła spędzić ze swoim synkiem jedynie kilka minut - później już nigdy go nie zobaczyła. To jednak nie był koniec jej kary. Niedługo po porodzie trafiła do Dar Al Reaya. To okryte złą sławą powszechnie znane ośrodki dla saudyjskich kobiet, które są nieposłuszne i nie zachowują się zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami. Miejsc tych nikt nie nazywa więzieniami, choć są ich najokrutniejszą wersją. Kobiety trafiają tam bez wyroku sądu, na wyłączne życzenie swojego prawnego opiekuna - męża, ojca, brata…

O koszmarze Dar Al Reaya, walce o dzieci i okrucieństwie systemu, który za nic ma uczucia matki, w rozdzierający serce sposób opowiada Marcinowi Margielewskiemu bohaterka jego kolejnej książki. A korzystając z okazji, zadaje swojemu byłemu mężowi pytanie, co zrobił z ich najmłodszym synkiem, zaginionym arabskim księciem.

O e-booku Zaginiony arabski książę blogerzy napisali: 

Nie ukrywam, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. To, czego doświadczyła, co czuła Emily przechodzi ludzkie pojęcie, przekracza wszelkie granice człowieczeństwa. Niestety takie historie często zdarzają się w prawdziwym życiu… ku przyzwoleniu, akceptacji, wielokrotnie bez jakiejkolwiek reakcji. Koniecznie poznajcie tę historię. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Zaginiony arabski książę - zapowiedź od Marcin Margielewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Często historie, które poznajemy, są wręcz nieprawdopodobne. Niejednokrotnie skrywają one przerażające dramaty, o których samo myślenie rozdziera serce. Co musi czuć osoba doświadczona tym cierpieniem, którego doznała Emily? Wiele pytań kotłowało się w mojej głowie podczas lektury najnowszej książki Marcina Margielewskiego. Wiele emocji buzowało w moim sercu. Na myśl o tym, jakie okrucieństwo spotkało kobietę, która straciła prawo do opieki nad dziećmi, a losu jednego z nich nie poznała, moje serce rozpadło się na drobne kawałki.

Zaginiony arabski książę to już dwunasta książka Marcina Margielewskiego. Autor w swej twórczości ukazuje nam kulturę arabską i islamską. Kulturę jakże odmienną od naszej. Często poznając ją, czuję w sobie ból, złość, niezgodę na to, w jaki sposób traktowane są kobiety w tamtych kręgach. To, co zapisane na kartach najnowszej książki autora jest niestety tego przykładem. Jednak bardzo dobrze się stało, że Marcin Margielewski ukazuje nam historię opowiedzianą przez Emily. Historię, która porusza…

Nie ukrywam, że ta książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. To, czego doświadczyła, co czuła Emily przechodzi ludzkie pojęcie, przekracza wszelkie granice człowieczeństwa. Niestety takie historie często zdarzają się w prawdziwym życiu… ku przyzwoleniu, akceptacji, wielokrotnie bez jakiejkolwiek reakcji.

W świecie bohaterki tej powieści to mężczyźni decydują o jej losie, jej życiu. To przykre i napawające złością. Muszę przyznać, że mnie jako mężczyznę, bardzo poruszyła ta historia, wręcz „zmusiła” do zadania pytania – dlaczego dochodzi do takich sytuacji. Ok, kultura i zwyczaje arabskiego świata są takie, a nie inne…, ale zadajmy sobie pytanie, gdzie tu jest człowiek. Owszem kultura ta może nas fascynować pod względem architektonicznym, czy też ze względu na swój przepych. Jednak podejście do kobiet w tym społeczeństwie jest dla mnie niepojęte.

Koniecznie poznajcie tę historię. Historię, która już na zawsze pozostanie w mej pamięci. O której będę myślał jeszcze długo po zakończeniu lektury. Którą będę analizował i zastanawiał się dlaczego? Dlaczego książę Badr Al. Saud ukarał swoją żonę, która urodziła dziecko z wadą genetyczną? Dlaczego zesłał ją do Dar Al. Reaya? Dlaczego odebrał jej dziecko? Zbyt dużo jest tych dlaczego!!! Za dużo!!!

Zdecydowanie polecam Wam najnowszą, dwunastą już książkę Marcina Margielewskiego.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć