ebook Lucia
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 301)

Lucia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.93
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
-24% 27.93 złpremium: 16.76 zł Lub 16.76 zł
-9% 27.13 zł
29.90 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
27.93 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Bernard Minier, zdobywca Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru, zaprasza fanów mrocznych zagadek kryminalnych na kolejną wyrafinowaną rozgrywkę. Ci, którzy z zapartym tchem śledzili poczynania Martina Servaza, z nie mniejszym zaangażowaniem podejmą wyzwanie rzucone nietuzinkowej porucznik policji. A Lucia Guerrero będzie musiała zejść na samo dno piekła, by rozwiązać sprawę makabrycznego zabójstwa funkcjonariusza Guardia Civil…

Pierwszy tom nowej serii z porucznik Lucią Guerrero.

Kilkoro studentów kryminologii Uniwersytetu w Salamance odkrywa istnienie mordercy, który przez kilkadziesiąt lat wymykał się organom ścigania. Zabójca aranżuje miejsca zbrodni na wzór scen z renesansowych obrazów.

W tym samym czasie w Madrycie dochodzi do makabrycznej zbrodni. Jeden z funkcjonariuszy Guardia Civil zostaje powieszony na krzyżu.

Porucznik Lucia Guerrera, nietuzinkowa policjantka, rusza w pościg za sprawcą zwanym „klejowym mordercą”. Aby znaleźć zabójcę, bohaterowie będą musieli połączyć siły. Będą też musieli skonfrontować się z własną przeszłością, ze swoimi najgłębszymi lękami i prawdą, która okaże się straszniejsza niż wszystkie legendy i mity…

Ebook „Lucia” to najlepiej sprzedająca się powieść policyjna we Francji.

O e-booku Lucia blogerzy napisali: 

To kolejna książka Miniera, którą serwuje czytelnikom maksymalne doznania. A kryminalna zagadka to prawdziwa uczta dla czytelników, którzy mają w sobie gen detektywa. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik 

Lucia od Bernard Minier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bernard Minier jest mistrzem francuskiego thrillera. Nie tylko czytelnicy z tego kraju doceniają jego twórczość. Również polski czytelnik zachwyca się historiami stworzonymi przez autora. Lucia to pierwsza część nowego cyklu z porucznik Lucią Guerrero. To kolejna książka autora, którą serwuje czytelnikom maksymalne doznania. A kryminalna zagadka to prawdziwa uczta dla czytelników, którzy mają w sobie gen detektywa.

Lucia Guerrero funkcjonariusza Głównej Jednostki Operacyjnej jest bohaterką, której nie można zapomnieć. Jest jedyna w swoim rodzaju, nieszablonowa, nieustraszona i nieugięta. Nie ma takiej jak ona. A sprawa, której się podejmie, wymagać będzie od niej skupienia, zaangażowania oraz umiejętności, których można jej pozazdrościć. Lucia podejmie się skomplikowanej sprawy schwytania mordercy, który 30 kilometrów od Madrytu powiesił na krzyżu funkcjonariusza Gurardia Civil. Dlaczego sierżant Sergio Castillo Moreira zginął w tak bestialski sposób? Jakie przesłanie pozostawił morderca? Jak się okazało zamordowany był policyjnym partnerem Guerrero.

Poznajemy również grupę doktorantów Uniwersytetu w Salamance, którzy odkryli istnienie mordercy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że morderca ten przez trzydzieści lat był nieuchwytny. Miejsca przestępstw wzorował na scenach z barokowych obrazów.

W sprawie prowadzonej przez Lucię pomocna będzie wiedza pracowników Uniwersytetu. Profesor kryminologii i kryminalistyki Salomon Borges będzie ogromnym wsparciem w prowadzonej przez Guerrero sprawie. Czy sztuczna inteligencja DIMAS naprowadzi na właściwy trop? A czym jest owa sztuczna inteligencja? To opracowany system bazy i algorytmów, który jest nieocenionym wsparciem w rękach służb.

Nie ukrywam, że seria z Martinem Servazem zdobyła moje czytelnicze uznanie. Natomiast nowy cykl z Lucią Guerrero również zasługuje na wysokie noty.

Zatem mogę potwierdzić, że Bernard Minier ma talent do tworzenia wciągających historii, a jego pomysłowość nie ma granic. Dlatego też nie dziwi mnie fakt, że francuski pisarz jest doceniany również poza granicami swojego kraju. A ja czekam na kolejną część z Lucią Guerrero. Myślę, że każdy, kto sięgnie po tę książkę, będzie wyczekiwać razem ze mną.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć