ebook Łowca autografów
1 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Łowca autografów

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Virtualo#Targi ksiazki
Virtualo#Targi ksiazki
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Łowca autografów to druga powieść Smith. Opowiada historię tygodnia z życia dwudziestosiedmioletniego Aleksa-Li Tandema (bodaj pierwszego w literaturze światowej chińskiego Żyda) - jak twierdzi sam bohater, "najdziwniejszego tygodnia jego życia". Alex-Li, z zawodu i zamiłowania łowca autografów, dryfujący od imprezy do imprezy, rozpaczliwie usiłuje nadać swojemu życiu choćby pozór sensu, klasyfikując całą rzeczywistość według dwóch kategorii: żydowskiej i gojowskiej. Tydzień przed piętnastą rocznicą śmierci jego ojca okazuje się przełomowy w iście hollywoodzkim stylu: Alex-Li leci do Nowego Jorku, poznaje osobiście gwiazdę filmu, o której autografie bezowocnie marzył (podobnie jak zastępy koneserów) przez kilkanaście lat, a po powrocie pomyślnie rozwiązuje wszystkie najważniejsze sprawy... Ta historia o współczesnym głodzie choćby odprysku sławy, symbolizującym pragnienie przynależności do wspólnoty oraz marzenie o nieśmiertelności, jest opowiedziana na wskroś nowoczesnym językiem, tryskającym energią i humorem. Dzięki językowi właśnie oraz licznym nawiązaniom do klasyki filmu, a także niezawoalowanym aluzjom do sław współczesności, lektura sprawia niekłamaną przyjemność, a przy okazji przemyca ważkie obserwacje z życia we współczesnym świecie.

Łowca autografów od Zadie Smith możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mnóstwo zjawisk, które dziś określamy mianem syndromów, miało wtedy prostsze nazwy. Czasy były prostsze. To właśnie dlatego ludzie mówią o nich "stare, dobre czasy".
Ludzie nie zaklepują sobie innych ludzi. Podejmują świadomą decyzję, że będą z nimi. To wymaga wiary. Rysujesz koło na piasku i zgadzasz się w nim stać, i wierzyć w nie.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Ja tej książki nie przeczytałam, ja ją zmęczyłam.....Nic nigdy tak nie zahamowało mojego czytania jak to "coś". W ogóle nie wiem po co powstają takie pozycje? Hybrydowy bohater o mentalności nastolatka i problemach z kosmosu, pokazujący swoją dorosłość poprzez palenie trawki i picie na umór. Bezsensowne dysputy religijne, bez konkluzji, bez wartości, bez argumentów. Nie wiem co autorka miała na myśli, może chciałaby być drugim Cortazarem? Nie wiem, ale na pewno jej to nie wyszło.
    Głupia, tandetna infantylna opowieść, na którą szkoda czasu.

Warto zerknąć