Łowca autografów

Kategoria: /
średnia ocena: 0.00 / 5.00
liczba ocen: 0
cena od: 0.00
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 0.00 zł
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Opis:

Łowca autografów to druga powieść Smith. Opowiada historię tygodnia z życia dwudziestosiedmioletniego Aleksa-Li Tandema (bodaj pierwszego w literaturze światowej chińskiego Żyda) - jak twierdzi sam bohater, "najdziwniejszego tygodnia jego życia". Alex-Li, z zawodu i zamiłowania łowca autografów, dryfujący od imprezy do imprezy, rozpaczliwie usiłuje nadać swojemu życiu choćby pozór sensu, klasyfikując całą rzeczywistość według dwóch kategorii: żydowskiej i gojowskiej. Tydzień przed piętnastą rocznicą śmierci jego ojca okazuje się przełomowy w iście hollywoodzkim stylu: Alex-Li leci do Nowego Jorku, poznaje osobiście gwiazdę filmu, o której autografie bezowocnie marzył (podobnie jak zastępy koneserów) przez kilkanaście lat, a po powrocie pomyślnie rozwiązuje wszystkie najważniejsze sprawy... Ta historia o współczesnym głodzie choćby odprysku sławy, symbolizującym pragnienie przynależności do wspólnoty oraz marzenie o nieśmiertelności, jest opowiedziana na wskroś nowoczesnym językiem, tryskającym energią i humorem. Dzięki językowi właśnie oraz licznym nawiązaniom do klasyki filmu, a także niezawoalowanym aluzjom do sław współczesności, lektura sprawia niekłamaną przyjemność, a przy okazji przemyca ważkie obserwacje z życia we współczesnym świecie.

CYTATY:
Mnóstwo zjawisk, które dziś określamy mianem syndromów, miało wtedy prostsze nazwy. Czasy były prostsze. To właśnie dlatego ludzie mówią o nich "stare, dobre czasy".
Ludzie nie zaklepują sobie innych ludzi. Podejmują świadomą decyzję, że będą z nimi. To wymaga wiary. Rysujesz koło na piasku i zgadzasz się w nim stać, i wierzyć w nie.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć