Uwięziona
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 15218)

Uwięziona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.62
Audiobook - najniższa cena: 35.90
wciąż za drogo?
22.62 zł
35.10 złpremium: 23.40 zł Lub 23.40 zł
26.12 zł Lub 23.51 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
31.90 zł
30.81 zł
31.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

B.A. Paris – autorka bestsellera „Za zamkniętymi drzwiami” – powraca z thrillerem, który nie pozwoli ci zasnąć. Jest ciemno. Nie wiesz, gdzie jesteś. Słyszysz zbliżające się kroki. A potem… krzyki swojego męża. „Mroczny, śmiały, zniewalający. B.A. Paris opowiada ponurą historię o przetrwaniu, ale wynosi ją na wyższy poziom, robiąc to w swoim niepowtarzalnym, doskonałym stylu – ebooka «Uwięziona» po prostu nie da się odłożyć przed końcem” – Chris Whitaker

Misterna, porywająca fabuła pełna zwrotów akcji!

KIEDYŚ
Amelie zawsze musiała sama o siebie zadbać. Ojciec osierocił ją, gdy była nastolatką, ale zanim wpadła w tryby opieki społecznej, udało jej się uciec i zacząć życie od nowa w Londynie. Poznała wpływowych przyjaciół i zdobyła pracę w redakcji luksusowego magazynu. Wkrótce zgodziła się poślubić jego właściciela, miliardera Neda Hawthorpe’a.
Ich związek dla obojga był układem, ale dla Amelie okazał się śmiertelnie niebezpieczną pułapką.

TERAZ
Amelie budzi się w ciemnym pokoju bez okien. Nie ma pojęcia, dokąd ją zabrano i dlaczego. Kim są jej tajemniczy porywacze? I dlaczego czuje się w tym więzieniu bezpieczniejsza niż u boku swojego męża Neda?

O e-booku Uwięziona blogerzy napisali: 

B.A. Paris ma talent do tworzenia historii, które mimo że nie są mocno rozbudowane, potrafią porwać czytelnika w wir wydarzeń. Wiele osób, które czytały inne powieści autorki uważa, że prym nadal wiedzie jej debiut, czyli Za zamkniętymi drzwiami. Uważam, że Uwięziona niczym nie odbiega od wspomnianej książki. -  Kasia i Książki - Katarzyna Nowak

Bardzo podobała mi się zarówno konstrukcja fabuły tego thrillera, jak i sposób jej przedstawiania. Z ogromną ciekawością obserwowałam też kreacje bohaterów i i to jakie metamorfozy przechodzą. Ich sylwetki są doskonale skonstruowane. Przyciągają uwagę i mam wrażenie, że dokładnie tak, jak w przypadku pozostałych powieści autorki stanowią trzon tej powieści - Kocham Cię, moje życie - Monika Lewandowska

Uwięziona od B.A. Paris możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po śmierci nie pozostajemy na długo w ludzkiej pamięci, nie licząc osób, które noszą nas w sercu.
Zasiadając do lektury Uwięzionej nie miałam jakiś mocno sprecyzowanych oczekiwań. Zwyczajnie liczyłam na przyzwoitą dobrą lekturę i to właśnie otrzymałam. Muszę jednak przyznać, że jak dla mnie to chyba najmocniej skomplikowana powieść B.A. Paris. Momentami jakby zbyt mocno nawet. Ale wybaczam.

Amelie po śmierci ojca, by uciec przed trybami opieki społecznej ucieka do Londynu. Tam poznaje wpływowych przyjaciół i rozpoczyna pracę w eksplozywnym magazynie. Niebawem przystaje na układ by wyjść za mąż za jej właściciela, miliardera Neda Hawthorpe'a. Niestety, to małżeństwo okazuje się dla dziewczyny śmiertelnym niebezpieczeństwem.
Pewnego dnia Amelia budzi się bowiem w ciemnym pokoju, bez okien. Kim są jej porywacze? I czemu pomimo przerażenia towarzystwo porywaczy wydaje się być bezpieczniejsze niż towarzystwo jej męża?

Uwięziona to trzymająca w napięciu, niesamowicie mroczna i tajemnicza powieść o tej czarniejszej stronie ludzkiej duszy. To także powieść o próbie ratowania się za wszelką cenę.
Bardzo podobała mi się zarówno konstrukcja fabuły tego thrillera, jak i sposób jej przedstawiania. Z ogromną ciekawością obserwowałam też kreacje bohaterów i i to jakie metamorfozy przechodzą. Ich sylwetki są doskonale skonstruowane. Przyciągają uwagę i mam wrażenie, że dokładnie tak, jak w przypadku pozostałych powieści autorki stanowią trzon tej powieści. Takim plusikiem było przedstawione w powieści działanie matematyczne. Ciekawie mi się je poznawało.

Co prawda Uwięziona nie będzie moją ulubioną powieścią niemniej uważam, że to dobra i przyzwoita powieść, która wciąga! Polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Jak ja lubię gdy książka pochłania mnie już od pierwszych stron. Lubię te uczucie kiedy nie mogę się oderwać od czytanej historii. Tak właśnie było z nową powieścią B. A. Paris, pt. Uwięziona.

Książka opowiada o losach Amelie, która po śmierci ojca wyjeżdża do Londynu, by zarobić na wymarzone prawnicze studia. Kiedy wpływowy Ned proponuje jej niewinny układ, Amelie nie zdaje sobie sprawy, że jej życie wywrócić ma się wkrótce do góry nogami.
Akcja powieści rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Rozdziały dotyczące przeszłości i teraźniejszości przeplatają się między sobą nakreślając czytelnikowi sylwetkę głównej bohaterki, ale również wyjaśniają dlaczego znalazła się w tym, a nie innym miejscu. Ciężko jest pisać o Uwięzionej by zbyt dużo nie zdradzić potencjalnym czytelnikom, więc uznajmy, że więcej nic nie piszę.

B.A. Paris ma talent do tworzenia historii, które mimo że nie są mocno rozbudowane, potrafią porwać czytelnika w wir wydarzeń. Wiele osób, które czytały inne powieści autorki uważa, że prym nadal wiedzie jej debiut, czyli Za zamkniętymi drzwiami. Osobiście uważam, że Uwięziona niczym nie odbiega od wyżej wspomnianej książki.

P.S. Mimo że po części udało mi się rozwikłać rozwiązanie, efekt zaskoczenia również się pojawił. Ot cała Paris. Aha i duży plus za krótkie rozdziały. Przy małym dziecku to idealna sprawa.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć