ebook Operacja Kustosz
3.29 / 5.00 (liczba ocen: 144)

Operacja Kustosz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - polecana oferta: 14.77
wciąż za drogo?
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
14.77 zł Lub 13.29 zł
19.90 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
-9% 14.76 zł
14.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane


"Operacja Kustosz" to powieść sensacyjna, w której Autorka sięgnęła po solidną garść faktów z przeszłości - tej dawnej, z czasów II wojny światowej, jak i tej ostatniej, z 1989 roku, kiedy to w Polsce toczyły się obrady Okrągłego Stołu. Sam tytuł sugeruje, i słusznie, że motorem wydarzeń jest operacja służb specjalnych o kryptonimie ?Kustosz?, której celem było odnalezienie złota, dzieł sztuki i innych tzw. skarbów ukrytych przez nazistów na terenie Dolnego Śląska, w ostatnich miesiącach II wojny światowej.

Fabuła wciąga od samego początku, a książkę czyta się szybko, z niekłamaną przyjemnością, chcąc jak najprędzej poznać ciąg dalszy wydarzeń. Wraz z bohaterami Czytelnik przeszukuje podziemia zrujnowanych pałaców, penetruje ciemne jaskinie, bunkry, kazamaty srebrno-górskiej twierdzy, szpera w magazynach enerdowskich ministerstw, prowadzi skomplikowane pertraktacje z podejrzanymi typkami, a nawet płynie statkiem na bałtycką wyspę Hiddensee.

Mocną stroną powieści jest nie tylko wartka akcja i dobrze skonstruowana intryga, ale także postaci głównych bohaterów. Każdy z nich ma własną przeszłość, która go ukształtowała, ulega zwykłym ludzkim namiętnościom, ponosi koszty błędnych decyzji. Ponieważ gra toczy się o najwyższą stawkę dochodzi do zbrodni, zdrady, oszustwa, ale także narodzin gorącej, prawdziwej miłości.

Operacja Kustosz od Jolanta Maria Kaleta możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nikt przy zdrowych zmysłach nie zabija człowieka, który wie gdzie schowano tony złota.
Pieniądze… Najpiękniejszy kawałek papieru na świecie. Bilet wstępu w każde miejsce, przepustka do rozkoszy, wizytówka władzy.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nie bardzo rozumiem zachwyt czytelników nad tą powieścią. Jeśli to jest świetna książka sensacyjna, to ja chyba nie pojmuję znaczenia słowa "świetna". Dla mnie jest to przeciętna opowieść sensacyjna, której akcja rozgrywa się w PRL-owskiej rzeczywistości. Zapowiadało się całkiem dobrze a wyszło tak sobie. Akcja nie porwała mnie zbytnio, nie czułem tego dreszczu emocji. Nie mogłem wczuć się w klimat budowany przez autorkę. Dam jednak jeszcze szansę Pani Kalecie i za jakiś czas przeczytam jej najnowszą powieść, zatytułowaną Lawina.

Warto zerknąć