ebook Miasteczko Twin Falls
4.29 / 5.00 (liczba ocen: 22780)

Miasteczko Twin Falls
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - polecana oferta: 29.09
Audiobook - najniższa cena: 46.90
wciąż za drogo?
-44% 26.26 zł
43.62 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
29.09 zł Lub 26.18 zł
37.00 zł
37.52 zł Lub 33.77 zł
35.18 zł
35.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Loreth Anne White – autorka „Naszego idealnego małżeństwa” – powraca w pełnej napięcia mrocznej powieści inspirowanej prawdziwą zbrodnią. „Stare sekrety często ranią niewinnych. Znakomity i hipnotyzujący thriller o sile mediów i grzechach rodzicielstwa” – Robert Małecki

Bądź czujny. W każdym z nas czai się bestia…

W spokojnym i sennym miasteczku brutalnie pobito i utopiono nastolatkę. Potworna zbrodnia zmieniła wszystko. Od tego dnia minęło ponad dwadzieścia lat. Każdy doskonale pamięta, co wtedy robił. Wszyscy mają alibi dla siebie i bliskich. Nikt nie chce ponownie przechodzić przez piekło tamtej nocy.

Dla Rachel, emerytowanej policjantki, zabójstwo Leeny Rai to zamknięta sprawa. Kiedy młoda, dociekliwa podcasterka kryminalna nachodzi ją na farmie, wracają stare demony. Skazany za morderstwo Clayton Jay Pelley po latach milczenia ujawnia nowe fakty.

Mieszkańców miasteczka Twin Falls ponownie ogarnia strach. Jedno jest pewne, nie tylko Clayton skrywa mroczne tajemnice.

O e-booku Miasteczko Twin Falls blogerzy napisali: 

Miasteczko Twin Falls można niewątpliwie nazwać ekscytującym thrillerem, ale dla mnie to przede wszystkim pełnowymiarowy kryminał – intrygujący, tajemniczy i niejednoznaczny, z pewnością nieobliczalny w przebiegu potencjalnych zdarzeń. Powieść fabularnie kompletna i absorbująca całą przestrzeń żądnej wrażeń wyobraźni. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Poruszający, napisany świetnym stylem thriller. Skłaniający do refleksji na temat złożoności ludzkiej natury. Nieodkładalny. Naprawdę konkretna, dobra literatura. Polecam. -  Tylko skończę rozdział Anna Sukiennik

Miasteczko Twin Falls od Loreth Anne White możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Małe miasteczko. Wielka tajemnica. Potworna zbrodnia.

Trinity nagrywa podcast o wstrząsających i nie do końca wyjaśnionych zabójstwach. Przyjeżdża do Twin Falls aby wyjaśnić wątpliwości i uzyskać odpowiedzi na nigdy niezadane pytania dotyczące wydarzeń sprzed 24 lat - zabójstwa nastoletniej Leeny. Pytania Trinity zapalają długi lont utkany z niedopowiedzeń, kłamstw i manipulacji. Prawda wybuchnie z potężną, destrukcyjną siłą...

Inspirowane prawdziwą historią Miasteczko Twin Falls to doskonale skonstruowany, pełny napięcia i plot twistów thriller. Oblepiający czytelnika klimat z typową dla małych społeczności nieufnością w stosunku do "obcych" i bezwzględną lojalnością w stosunku do "swoich". To właśnie w takich miejscach nietrudno o zmowę milczenia, wzajemne krycie fałszywym alibi i zakopywanie prawdy dla dobra ogółu.

Tej nocy kiedy Leena została wykorzystana i zabita, Twin Falls utraciło swoją niewinność.

Akcja powieści rozgrywa się dwutorowo, dzięki czemu możemy zagłębić się zarówno w przeszłość - śledztwo i przesłuchania świadków tuż po odnalezieniu ciała Leeny oraz teraźniejszość - poznać jak ta zbrodnia ukształtowała społeczność Twin Falls. Autorka ogromny nacisk kładzie na emocje oraz ukazuje destrukcyjną stronę życia w kłamstwie.

[...] drobne kłamstwo urasta do wielkiego, a małe śnieżki zamieniają się w śmiercionośną lawinę.

Poruszający, napisany świetnym stylem thriller. Skłaniający do refleksji na temat złożoności ludzkiej natury. Nieodkładalny. Naprawdę konkretna, dobra literatura. Polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Małe miasteczka zazwyczaj kojarzą się z tradycyjnie przyjętą sielankowością. Ten mocno idylliczny obrazek nie lubi być medialnie nadszarpywany, nie chce wręcz stać się sceną dla artykułowych uniesień, tym bardziej nie chce być panoramą dla zdarzeń niszczących wizerunek ukształtowanej naturalnie harmonii. Ale trzeba przyznać, że przestępstwo nierzadko samo lgnie do takich scenografii – wyraźnie nasączonych surowością, ciemnych, niedopowiedzianych. Miasteczko Twin Falls zgrywa się z tą mroczną wizją idealnie, formułując fabularną przestrzeń dla autentycznej zbrodni. Powieść Loreth Anne White inspirowana jest bowiem prawdziwą historią.

Najważniejsze odpowiedzi zatuszowane są tu szczelnie we wspomnieniach lokalnych mieszkańców – czytelnik wyczuwa to błyskawicznie, koncentrując wzrok na działaniach dociekliwej podcasterki kryminalnej. To właśnie zaciekawiona starą sprawą kobieta, przywołuje smak dawnego morderstwa i to ona ze śmiałością wgryza się w opary jego jawnej bezwzględności, aby doszukać się w nich pośrednio schowanej prawdy. Ta nie ujawnia się zbyt rychło, ewidentnie domaga się detalicznej rekonstrukcji pamiętnej nocy, przywołuje tym samym rozdzierające serce demony przeszłości i narzuca ponowne przeżycie najbardziej traumatycznych emocji. Bo wszystko wskazuje na to, że wówczas nie wydarzyło się to, co zostało medialnie zamknięte w najbardziej komfortowym scenariuszu. Tak powstaje intryga pełna rodzinnych niedomówień, sekretów i świadomie dobieranych kłamstw – dla odbiorcy natomiast historia szalenie frapująca, enigmatyczna i celowo angażująca różne zmysły. Autorka precyzyjnie ilustruje towarzyszącą dawnemu śledztwu atmosferę, efektownie zatem obrazuje niepokojący klimat kanadyjskiej prowincji – w odczuciu mroczny, mglisty i nieprzejednany, bez dwóch zdań optymalnie dopasowany do czającego się w jego leśnym całunie zła.

Loreth Anne White robi coś zasadniczo pożądanego – zaszywa dawne morderstwo w pamięci hermetycznie zamkniętej prowincjonalnej społeczności. Tu nieustannie czuje się mroczny klimat – mocno zagęszczony, zawiesisty i skondensowany, wyraźnie surowy i budzący wizualną grozę, jakby sugestywnie afiszujący się przenikliwym zapachem brutalnej zbrodni. Miasteczko Twin Falls można niewątpliwie nazwać ekscytującym thrillerem, ale dla mnie to przede wszystkim pełnowymiarowy kryminał – intrygujący, tajemniczy i niejednoznaczny, z pewnością nieobliczalny w przebiegu potencjalnych zdarzeń. Powieść fabularnie kompletna i absorbująca całą przestrzeń żądnej wrażeń wyobraźni.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć