Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 16359)

Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 46.32
wciąż za drogo?
52.11 złpremium: 34.74 zł Lub 34.74 zł
46.32 zł Lub 41.69 zł
49.22 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
57.90 zł
43.43 zł
46.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Nagrodzona Pulitzerem, wybitna biografia ojca bomby atomowej. Ebook dogłębnie przedstawia życie i czasy Roberta Oppenheimera, ujawniając wiele zdumiewających i bezprecedensowych szczegółów, intryg i napięć. To portret genialnego i ambitnego, a zarazem złożonego i pełnego wad człowieka, który na zawsze zmienił świat.

Po zrzuceniu przez Amerykanów bomby atomowej na Hiroszimę, Robert Oppenheimer okrzyknięty został najsłynniejszym naukowcem swego pokolenia. Dla wielu stał się także współczesnym ucieleśnieniem mitu o Prometeuszu, człowiekiem zmagającym się z konsekwencjami postępu naukowego, do którego przyłożył rękę.

Pierwsza połowa XX wieku była złotym okresem fizyki teoretycznej, jednak obserwując w praktyce konsekwencje własnych odkryć, Oppenheimer stanowczo sprzeciwił się dalszemu rozwojowi broni atomowej, w szczególności bomby wodorowej. Krytykował plany sił powietrznych dotyczące potencjalnego przeprowadzenia niewyobrażalnie niebezpiecznej dla ludzkości wojny nuklearnej.

Wkrótce premiera filmu w reżyserii Christophera Nolana. W rolach głównych wystąpią m.in. Cillian Murphy, Robert Downey Jr., Matt Damon i Emily Blunt.

Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej od Kai Bird, Martin J. Sherwin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć