Komórka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.57 / 5.00
liczba ocen: 108070
cena od: 22.45
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 22.45 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.45 zł
23.37 zł
24.23 zł
28.50 zł
28.50 zł
Pozostałe księgarnie
28.50 zł
22.80 zł
22.80 zł
22.83 zł
23.07 zł
23.66 zł
24.23 zł
25.65 zł
26.00 zł
28.50 zł
Opis:

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

CYTATY:
Instynkt samozachowawczy jest jak miłość. Równie ślepy.
Mózg kalkuluje, ale dusza wzywa, a serce wie swoje.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Taka odpowiedz Kinga na temat bardzo popularny w książkach ostatnich kilku lat, czyli rzecz zombiakach, ale ciekawa koncepcja.

  • Awatar

    Okazuje się, że i mistrzowi może wydarzyć się faux pas. Niczym innym jak właśnie potknięciem w literackiej karierze Stephena Kinga nie można nazwać powieści zatytułowanej „Komórka”. Podejrzewam, że fabuła może przypaść do gustu jedynie miłośnikom luźno hasających po ulicach zombie i gęsto ścielącego się trupa. Jeśli ktoś lubi szczegółowe opisy morderstw lub rozkładających się zwłok, to zapraszam. Takich relacji w „Komórce” znajdzie pod dostatkiem.
    Gdyby na okładce nie widniał napis zawierający nazwisko mistrza grozy, nigdy nie ośmieliłbym się nawet powiedzieć szeptem, że ta banalna i bzdurna lektura wyszła spod jego pióra. Wybaczcie, drodzy czytelnicy, ale do mnie nie przemawia wizja świata z zombiakami, gdzie powszechnie stosowana jest telepatia i telekineza. W przypadku tej powieści stwierdzenie może być jedno: Szkoda czasu, zajmijcie się lepiej innymi powieściami Stephena Kinga, bo w tej na ciekawym pomyśle się skończyło a zabrakło wykonania. Tak bez owijania w bawełnę mówiąc, ta książka najzwyczajniej w świecie została przez autora schrzaniona.

Inne proponowane
Warto zerknąć