ebook Incydent
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Incydent
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.78
Audiobook - najniższa cena: 34.81
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
27.78 zł Lub 25.00 zł
32.40 zł Lub 29.16 zł
36.00 zł
36.00 zł
27.98 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W pociągu relacji Przemyśl–Warszawa dochodzi do ataku terrorystycznego, w którym ginie czterdzieści pięć osób. Policja szybko trafia na trop pracownika obsługi, jedynego ocalałego z wagonu. Zastępczyni prokuratora Natalia Kruger dostrzega nieścisłości w postępowaniu prowadzonym przez przełożonego oraz przez policję i postanawia samodzielnie przyjrzeć się sprawie. Wydaje się, że zamach jest elementem złożonej gry, trudno ją jednak rozpracować, bo próba dotarcia do zleceniodawców okazuje się niewygodna dla wielu wpływowych osób.

Czy można wycenić ludzkie życie? Odpowiedź przeraża.

Piotr Borlik kolejny raz mierzy się z trudnym tematem.

Incydent od Piotr Borlik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Lektura najnowszej powieści Borlika to nie pobyt w spa – w Incydencie tak wiele się dzieje, że można dostać zadyszki!

W wyniku zamachu terrorystycznego w pociągu relacji Przemyśl – Warszawa ginie prawie pięćdziesiąt osób. Jedną z ofiar jest mąż ciężarnej dziennikarki. Wraz z zastępczynią prokuratora Natalią Kruger kobieta próbuje za wszelką cenę dowiedzieć się, kto stoi za zamachem i czy rzeczywiście są w nim umoczeni najważniejsi przedstawiciele państwa. To będzie niezwykle dramatyczna rozgrywka.

Piotr Borlik potrafi solidnie nastraszyć czytelnika. Z premedytacją robi to od pierwszej powieści, czyli wydanego jeszcze w Videografie Teatru lalek. Przez Borlika bałam się już psychoterapeutów, labiryntów, a teraz pociągów. Na pewno do żadnego nie wsiądę w najbliższym czasie, choćby nie wiem co. Mimo że te historie to jedynie wytwór wyobraźni, są opisywane bardzo wiarygodnie i rzeczowo. Widać w nich przede wszystkim skupienie autora na danym problemie i serce włożone w każdą kropkę.

W Incydencie Borlik dotyka spraw bardzo wrażliwych i zdecydowanie na czasie. W przekonujący i dość brutalny sposób pokazuje, jak ludzka życzliwość i współczucie w mgnieniu oka mogą się zmienić w ksenofobię. Wystarczy jedno potknięcie, czasami ukartowane, by pewnym sprawom nadać zupełnie inny bieg. Rodzące się w zwykłym człowieku zło jest tym bardziej straszne, gdy uświadomimy sobie, że może być częścią większego planu – wypełnionego po brzegi manipulacją i niepohamowanymi instynktami. Bo tam, gdzie w grę wchodzą pieniądze, ludzkie życie przestaje mieć jakąkolwiek wartość. Czy bohaterom Incydentu uda się ocalić w sobie choć skrawek człowieczeństwa?

Borlikowi doskonale wychodzi kreacja kobiecych postaci. Zarówno zastępczyni prokuratora Natalia Kruger, jak i żony dwóch innych bohaterów zasługują na uznanie. Choć los ich nie oszczędza, są silne, zdeterminowane i skłonne do wielu poświęceń. Każda ich porażka, mimo że okupiona łzami, umacnia je w przekonaniu, że są w stanie walczyć o prawdę, spokój rodziny i spokój ducha. Ich życiowa postawa jest podczas lektury jak motywacyjny kopniak.

Incydent to chyba najlepsza powieść Borlika spoza cyklu o Agacie Stec. Jest zwarta, dynamiczna i wciągająca od pierwszych akapitów. Choć za literaturą sensacyjną nie przepadam, w tym przypadku dałam się porwać.

Czytajcie Borlika!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć