ebook Leandro
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 109)

Leandro
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.58
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 17.15 zł Lub 17.15 zł
22.90 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
28.00 zł
34.30 zł
20.58 zł
25.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Czwarta część serii Synów Zemsty to historia Leandro Mancuso (przyrodniego brata Viviany) oraz Hayley, odnalezionej córki Antonio Valenti. Już w poprzedniej części dowiedzieliśmy się, że między bohaterami zaiskrzyło.

Pomimo iż niemal cała rodzina Valentich dowiedziała się o małym romansie pary, sam ojciec dziewczyny nie jest tego świadom, a wszyscy wokół zdają sobie sprawę z tego, że kiedy Antonio pozna prawdę, Leandro Mancuso zginie. Pochłonięty przez kolejne problemy rodziny Leandro sam dochodzi do wniosku, że dla dobra wszystkich lepiej będzie, jeśli odsunie się od dziewczyny. Hayley Valenti odziedziczyła charakter po ojcu.

Rozczarowana zachowaniem Leandro, będąc pod wpływem alkoholu, emocji w akcie desperacji robi coś, co sprawi, że czyhający w ukryciu wróg, o którym rodzina Valenti nie miała pojęcia wyjdzie im naprzeciw, a Hayley i Alyssa znajdą się w niebezpieczeństwie. Wtedy zarówno Antonio jak i Leandro przyjdzie walczyć o najwyższą stawkę. Życie swoich ukochanych.

O e-booku Leandro blogerzy napisali:

Autorka Leandra postarała się by czytelnik otrzymał lekturę, w jakiej wątki wzajemnie zazębiają się, nie od razu, wpierw mają za zadanie zaintrygować i być niewiadomą. Czytający dostają pole do popisu dla swoich przypuszczeń, ale i tak zostają zaskoczeni rozwojem wydarzeń. -  Taki jest świat - Katarzyna Pesse

Mafia jest, romans jest, wzajemne przyciąganie i pożądanie jest, zakazane uczucie jest, zwroty akcji są, element dramatyczny także jest obecny, humor jest, to czego chcieć więcej. Ja polecam. - Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Leandro od Agnieszka Siepielska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Uroczyście oświadczam, że knuję coś niedobrego, nie no może nie aż tak:) jednakże informuję, że nadal uwielbiam wszelakie gangsterskie klimaty. Nic więc dziwnego, że i tym razem przychodzę do Was z recenzją kolejnego mafijnego romansu, na który troszeczkę musieliśmy poczekać, bowiem Leandro jest czwartym tomem z serii „Synowie Zemsty” (która swoją drogą jest jedną z moich najukochańszych serii), a jego poprzednik podbił nie jedno czytelnicze serce już jakiś czas temu. Jak myślicie, warto było go poznać??

Za sprawą Pani Agnieszki wkraczamy ponownie w niebezpieczny i brutalny świat rodziny Valentich. Poznajemy młodziutką Hayley, która po traumatycznych wydarzeniach z przeszłości, które zafundowała jej rodzona matka, próbuje dojść do siebie. Groźny boss Antonio Valenti, ojciec Hayley, zleca opiekę nad nią Leandrowi Mancuso, oby w tym trudnym czasie towarzyszył jej na każdym kroku, opiekował się nią i spędzał z nią czas. Hayley dość szybko dostrzega w Leandrze kogoś więcej niż tylko przyjaciela i opiekuna, a liczne opowieści o jego podbojach miłosnych doprowadzają ją do wściekłości. Z kolei Leandrowi jego podopieczna wcale nie jest taka obojętna, jakby się to mogło wydawać, jednakże doskonale zdaje sobie sprawę, jakie byłyby konsekwencje, gdyby posłuchał swojego mrocznego serca. Jednakże czy można zapanować nas swoim sercem? A może w tym wypadku to rozum weźmie górę?

No Kochani cóż to była za historia! Przyznaję się ponownie i to bez bicia, że absolutnie nie jestem obiektywna w stosunku do twórczości Pani Agnieszki. Chłonę każdą jedną opowieść jak wysuszona gąbka w czasie deszczu na pustyni, zatracam się bez reszty w wykreowanym świecie i co najgorsze ciągle mi mało. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że nie każdemu te historie przypadną do gustu. Ja bawiłam się świetnie i przeczytałam ją praktycznie jednego dnia, a przy dwójce dzieci nie jest to wcale takie proste. Bardzo lubię, gdy w kolejnych częściach jakichś serii mamy możliwość ponownego spotkania z poznanymi wcześniej bohaterami i właśnie w Leandrze to dostałam. Obserwujemy nie tylko kiełkujące uczucie Mancuso i młodziutkiej Valenti, ale również razem z Alyssą i Antoniem przechodzimy miłosne zawirowania i niedomówienia. Nie mogę również nie wspomnieć o mojej ukochanej babci Helen — ta kobieta to prawdziwa petarda i nic tu się w tej dziedzinie nie zmieniło. Dodatkowo pani Agnieszka, gdy sprawy jeszcze bardziej się skomplikowały między bohaterami, z pomocą „przysłała” klub motocyklowy Sinners&Reapers z Paxtonem Haysem i Hulkiem na czele. Toż to nie lada gratka dla fanów drugiej serii napisanej przez autorkę (za to przyznaję +100 punktów). Jednak to zdrady, tajemnice, misterne intrygi, spiski, polowanie na wroga, tortury i cała ta mafijna otoczka zasługuję na wyróżnienie. Wszystko jest na swoim miejscu. Jedynym moim zastrzeżeniem, z resztą dotyczy to chyba każdej książki spod pióra pani Siepielskiej, jest to, że okazała się za krótka, ale szczerze, nieważne jak długa by była to i tak byłoby mi mało. Mafia jest, romans jest, wzajemne przyciąganie i pożądanie jest, zakazane uczucie jest, zwroty akcji są, element dramatyczny także jest obecny, humor jest, to czego chcieć więcej. Ja polecam.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Nie każda miłość kroczy po prostej drodze. Czasem budzi wątpliwości, wydaje się niewłaściwa lub okoliczności jej nie sprzyjają. Niektórzy nie poddają się, walczą o nią i są w stanie pokonać niejedną przeszkodę by mogła zatriumfować. Jednak nie tak łatwo to osiągnąć kiedy ma się przeciwko sobie zbyt wiele przeciwności, a los stawia kolejne wyzwania.

To uczucie nie powinno się w ogóle pojawić, ale trudno zrobić krok w tył i odciąć się od niego. Hayley nie zamierza się poddać i przyjąć do wiadomości, że mężczyzna, którego pokochała z wzajemnością odsuwa się od niej. On wciąż jest blisko, ale stopa przyjacielska jest nie do przyjęcia dla niej. Pobudki jakimi kierował się Leandro są nie do przyjęcia dla dziewczyny, ale wydają się, że dla niego nie stanowią problemu. Nie łatwo jest zapanować nad emocjami, niekiedy podpowiadają one rozwiązanie, mające konsekwencje jakich nikt nie brał pod uwagę. Niektórzy czekają na nierozwagę Hayley, wystarczy moment by zagrożenie przed jakim bliscy chcieli ją uchronić dosięgło ją. Czy jeszcze Leandro będzie miał okazję by dać szansę temu, co odrzucił? Niebezpieczeństwo było nie tam gdzie myślał, nie dostrzegł go nikt, teraz liczy się czas, a jakakolwiek zła decyzja odbije się bezpośrednio na niewinnych.

Zakazana miłość, trudna przeszłość, niebezpieczna teraźniejszość oraz skomplikowana sytuacja rodzinna. Tylko lub aż tyle stanowi fundamenty najnowszej książki Agnieszki Siepielskiej. Wszystkie te elementy z osobna byłyby wystarczające by zainicjować ciekawą historię, a kiedy jest ich kilka sprawa wcale nie jest łatwiejsza, staje się o wiele trudniejsza. Nie tak łatwo wybrać ten, który będzie stanowił oś akcji, no i pozostaje jeszcze kwestia jak użyć pozostałych, by dopełniły główny, ale nie były jedynie nic nie znaczącym ozdobnikiem. Autorka Leandra postarała się by czytelnik otrzymał lekturę, w jakiej wątki wzajemnie zazębiają się, nie od razu, wpierw mają za zadanie zaintrygować i być niewiadomą. Czytający dostają pole do popisu dla swoich przypuszczeń, ale i tak zostają zaskoczeni rozwojem wydarzeń. Strona uczuciowa pokazuje jak skomplikowana może być miłość i do czego prowadzą silne emocje. Jej dynamika dorównuje sensacyjnej części, stanowiącej po części tło, lecz także w odpowiednio dobranych momentach grających pierwsze skrzypce. Leandro jest opowieścią o uczuciu dwojga młodych ludzi, które zostaje wystawiona na próbę jak zresztą i oni sami, ich decyzje nie pozostają bez wpływu na to, co dzieje się wokoło i czym mogą skutkować, kiedy spowodowane się wzburzeniem i niewłaściwymi pobudkami.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć