ebook Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 303)

Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 44.09
wciąż za drogo?
44.09 zł
69.99 zł
69.99 zł Lub 62.99 zł
63.00 zł
69.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Poznaj sekrety najbardziej tajemniczej gwiazdy Hollywood

Polskie wydanie ze wstępem Tomasza Raczka

Kobieta-sfinks, której nikt nie był w stanie pojąć. Zimna jak lód Szwedka. Przeurocza, nieśmiała dziewczyna. Ikona kina, która w wieku zaledwie 36 lat zniknęła z ekranów.

Albo po prostu: Garbo.

Nie lubiła ludzi, ale swoim spojrzeniem uwodziła miliony. Zarabiała astronomiczne sumy i jednocześnie była legendarnie skąpa. Mimo szafy pełnej zjawiskowych sukien chodziła głównie w męskich spodniach i nie zawsze czystych swetrach.

Mężczyźni się o nią zabijali, ale najdłuższy związek stworzyła z kobietą. Romansem z pisarzem E.M. Remarkiem doprowadziła do szału Marlenę Dietrich (która wcześniej sama ukradła jej kochankę). Choć chorobliwie strzegła swojej prywatności i uciekała fotoreporterom, aż do śmierci elektryzowała tłumy – po 20 latach od ostatniego filmu na jej widok na ulicach Nowego Jorku tworzyły się kilometrowe korki.

Robert Gottlieb – legendarny redaktor, znawca teatru i kina złotej ery Hollywood – ze znawstwem i ogromną pasją próbuje rozwiązać zagadkę, jaką była Greta Garbo.

Jak wstydliwej Szwedce z robotniczej rodziny udało się podbić Hollywood? Czy karierę zawdzięczała wpływowym kochankom, których umiejętnie dobierała sobie już jako nastolatka? Czy ta niebywale piękna kobieta tak naprawdę czuła się mężczyzną? I dlaczego będąc u szczytu sławy, nagle zakończyła karierę?

Mustread każdego kinomana z najpiękniejszymi zdjęciami zjawiskowej Garbo

O e-booku Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood blogerzy napisali: 

Robert Gottlieb ukazuje nam pełny obraz historii życia i twórczości Grety Garbo. Książka opatrzona jest wstępem Tomasza Raczka. Dopełnieniem tej pięknie wydanej biografii są liczne fotografie, które jeszcze bardziej przybliżają nam GWIAZDĘ GARBO. Jej fenomen sceniczny. Garbo była Mona Lisą szklanego ekranu. Uwiodła miliony – miała niebywały talent, by ponieść za sobą tłumy – rozkochać je. - Czyt-NIk - Tomasz Kosik

Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood od Robert Gottlieb możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Greta Lovisa Gustafsson – GARBO – legenda, ikona, gwiazda światowego kina – fenomen Hollywood! Robert Gottlieb – miłośnik kina, jeden z najbardziej uznanych redaktorów na świecie. Gottlieb w swej najnowszej książce Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood dotyka fenomenu GARBO – aktorki, którą pokochały miliony – kobiety, która swym wdziękiem, sztuką aktorską na trwałe zapisała się w historii szklanego ekranu.

Robert Gottlieb ukazuje nam pełny obraz historii życia i twórczości Grety Garbo. Książka opatrzona jest wstępem Tomasza Raczka. Dopełnieniem tej pięknie wydanej biografii są liczne fotografie, które jeszcze bardziej przybliżają nam GWIAZDĘ GARBO. Jej fenomen sceniczny. Garbo była Mona Lisą szklanego ekranu. Uwiodła miliony – miała niebywały talent, by ponieść za sobą tłumy – rozkochać je. Doskonale „wykorzystywała” swoją urodę, niebywały magnetyzm i aktorski talent. Bez wątpienia Greta Garbo była i nadal jest fenomenem scenicznym, ideałem wielu aktorów i miłośników kina. To niebywałe jak prosta szwedzka dziewczyna wyrosła na ikonę światowego kina. Robert Gottlieb w swej najnowszej książce próbuje uwypuklić geniusz Garbo i „zbadać” jej fenomen, jej zjawiskowość. Czy mu się udało? Po przeczytaniu tej książki mogę zdecydowanie odpowiedzieć, że TAK.

Greta Garbo w ciągu szesnastu lat wystąpiła w dwudziestu czterech filmach. I nie ma tu znaczenia czy jest to mało, czy dużo. Istotą jest fakt, że przez ten czas zdobyła serca milionów. Zdobyła sławę, pieniądze, prestiż, uznanie… i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność. Bez wątpienia zdobyła wiele. Wiele również namieszała w życiu swoich partnerek i partnerów.

Na kartach książki Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood poznajemy pełną historię GARBO. Począwszy od historii rodzinnej, poprzez wkraczanie do świata filmu, jak i również jej udziału w tworzeniu historii Hollywood. Jednak w wieku trzydziestu sześciu lat, zniknęła z ekranu. Dlaczego? Jak podkreśla Robert Gottlieb, istnieje wiele teorii na ten temat. Czy „nie czuła desperackiej potrzeby, by dalej grać”? A może „pokazała zbyt wiele twarzy”.

Zdecydowanie polecam Wam sięgnięcie po książkę Garbo. Najbardziej tajemnicza gwiazda Hollywood. Dzięki niej poznacie nie tylko ikonę światowego kina, lecz historię kobiety niezwykłej, wyjątkowej, która swym magnetyzmem i spojrzeniem uwodzi, kokietuje, rozkochuje – wystarczy spojrzeć na fotografie umieszczone w biografii napisanej przez Roberta Gottlieba.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć