ebook Steinbeck. Wściekły na świat - audiobook
4.09 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 734)

Steinbeck. Wściekły na świat - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 43.94
Audiobook - najniższa cena: 46.33
wciąż za drogo?
52.92 złpremium: 34.14 zł Lub 34.14 zł
46.33 zł Lub 41.70 zł
52.92 zł Lub 47.63 zł
56.90 zł
56.90 zł
46.83 zł
51.21 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najlepsza biografia 2021 według „Los Angeles Times”. Najlepsza książka non-fiction 2020 według „Publishers Weekly”. Audiobook „Wściekły na świat” to napisana znakomitym piórem biografia głównego prozaika wielkiego kryzysu – Johna Steinbecka. „Skrupulatnie udokumentowana, psychologicznie zniuansowana, przejrzysta… Souder w swoim pokornym stylu przybliża głęboko ludzkiego Steinbecka we wszystkich odcieniach melancholii. Błyskotliwie skomplikowane studium psychiki” – Alexander C. Kafka, „Washington Post”

Biografia laureata Nagrody Nobla z 1962 roku, która ukazuje się ponad pół wieku po śmierci Johna Steinbecka. Audiobook „Steinbeck. Wściekły na świat” wyjaśnia czytelnikowi, co sprawiło, że książki tego pisarza stały się klasyką literatury światowej. Zdaniem Williama Soudera odpowiedź jest prosta: umiejętność Steinbecka do współodczuwania.

Souder, finalista Pulitzera, w porywającym stylu przybliża koleje losu ukochanego pisarza Amerykanów. Walkę o uznanie w dobie wielkiego kryzysu, rosnące uznanie czytelników i krytyków po publikacji takich tekstów jak „Kasztanek”, „Myszy i ludzie” oraz „Grona gniewu”.

Biograf ukazuje sylwetkę noblisty: przepełniającą go niemoc, wściekłość, niezgodę na nierówności, obsesję na punkcie prywatności, nieufność do ludzi. W chwilach wolnych od pisania, Steinbecka pochłaniały kobiety, kolejne śluby oraz alkohol. Sprawiał wrażenie obojętnego na rosnącą sławę, za sprawą której mógł sobie jednak pozwolić na zdecydowanie więcej niż szary obywatel. Mimo swego dobrobytu pisarz do ostatnich dni nie zapomniał o nagłaśnianiu nierówności ekonomicznych i zbliżającej się katastrofie ekologicznej – tematach, które dzisiaj są wiodące w debacie publicznej.

Steinbeck zapisał się na kartach historii jako wybitny prozaik i dziennikarz, który udzielił głosu zapomnianym obywatelom Ameryki. Dzięki tej wciągającej biografii poznamy ujmującego i nieprzejednanego pisarza, który od pierwszych stron stanie się nam niezmiernie bliski. Bo taki był wielokrotnie wściekły na świat John Steinbeck, pochodzący z kalifornijskiej doliny Salinas.

Rekomendacje audiobooka Steinbeck. Wściekły na świat:

• Obszerna nowa biografia amerykańskiego prozaika wielkiego kryzysu pojawia się w kluczowym dla nas momencie.
- Joumana Khatib, „New York Times”

• Orzeźwiające… Steinbeck do dzisiaj pozostaje poczytnym i istotnym pisarzem, tak jak zostało to żywo ukazane w tej biografii. - Henry L. Carrigan Jr., BookPage

• Kiedy zapytano Steinbecka, czy zasługuje na Nagrodę Nobla, świeży jej laureat odparł: „Szczerze, to nie”. Szczerze, to jednak tak. Geniusz Steinbecka, nieco zakurzony w czasach globalnej prosperity ostatnich dekad, ożywa na nowo podczas globalnego kryzysu. Jego empatia dla człowieka pozostawionego na skraju cywilizacji jest dziś znowu tak samo ważna jak 80 lat temu. William Souder udowadnia to ponad wszelką wątpliwość. - Bartosz Węglarczyk

• Jeśli raz w życiu miałabym użyć stwierdzenia, że coś „nie straciło na aktualności”, to kiedy jak nie teraz i o kim jak nie o Steinbecku? - Olga Hund, „Książki. Magazyn do czytania”

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Leszka Filipowicza.

Steinbeck. Wściekły na świat - audiobook od William Souder możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć