ebook Dziewczynka z parku
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 641) Ilość stron (szacowana): 47

Dziewczynka z parku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 19.66
12.90 zł
16.92 zł Lub 15.23 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
14.93 zł
18.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mądra opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po stracie najbliższej osoby. Wydaje się, że Andzi zostały po ojcu jedynie wspomnienia, ale czy na pewno?

Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Przede wszystkim jednak brakuje jej wypraw do parku, w którym tata, zapalony ornitolog, uczył ją dostrzegać piękno przyrody. Nie jest łatwo poradzić sobie z cierpieniem, ale Andzi pomaga pamięć o pewnej tajemnicy powierzonej przez tatę. Może również liczyć na kolegę, Jeremiasza, który przywraca uśmiech na jej twarzy. Czy dziewczynka zdradzi chłopcu swój sekret?
Opowieść o wspomnieniach, które bolą, ale też są tym, co posiadamy najcenniejszego. Autorka mówi o śmierci i stracie w sposób prosty, a jednocześnie pełen szacunku dla swoich bohaterów i czytelników.

„Powieść ta udowadnia, że tradycja pisania mądrych i wartościowych książek dla młodzieży ma swoich kontynuatorów” – Damian Gajda, „Bluszcz”, o „Samotnych.pl”

Dziewczynka z parku od Barbara Kosmowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    „Dziewczynka z parku” Barbara Kosmowska, Emilia Dziubak należy do kategorii literatura dziecięca i notabene jest lekturą szkolną dla dzieci, nie mniej jednak winien ją przeczytać każdy dorosły. Ta niewielkich rozmiarów, bowiem 128 stronicowa książeczka urzekła mnie zarówno treścią jak i przepięknymi ilustracjami autorstwa Pani Emilii Dziubak. Autorka wspaniale poprowadziła fabułę opowiadającą o niełatwej często codzienności, jak na przykład śmierci bliskiej osoby lub choroby przyjaciela w sposób niezwykle delikatny i przystępny dzieciom. Niestety takie wydarzenia mają miejsce w różnym wieku. Książeczka, chociaż jest smutna i wzruszająca, niesie w sobie wiele ciepła i nadziei, między innymi to, że w obecnym świecie można spotkać również dobrych ludzi, którzy mogą pomóc i czynią to tylko z dobroci serca. Dla dzieci jest to niezwykle ważne przesłanie, chociaż dorośli powinni także o nim pamiętać. Zachęcam do przeczytania każdego czytelnika bez względu na wiek i upodobania literackie. Jest to krótka książeczka, jednakże bogata w treść natomiast ilustracje dopełniają tylko wyjątkowości tej lektury.

Warto zerknąć