ebook Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.09
wciąż za drogo?
-44% 26.26 zł
43.62 złpremium: 28.14 zł Lub 28.14 zł
29.09 zł Lub 26.18 zł
37.00 zł
37.52 zł Lub 33.77 zł
32.90 zł
35.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie

Operacja specjalna miała skończyć się po trzech dniach rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale czy mówią wszystko o dramacie, jaki przeżywają Ukraińcy?

Zbigniew Parafianowicz zna Ukrainę od podszewki. Na miejscu był od pierwszych minut rosyjskiej agresji. Widział nieludzkie zło i nadludzkie bohaterstwo. Odwiedzał schrony, szpitale polowe i kostnice w sąsiedztwie budek z cheeseburgerami. Rozmawiał też ze zwykłymi ludźmi i z politykami.

Dlaczego Zachód nie wierzył, że wojna wybuchnie?

Po co Putinowi szamani?

Kim są żołnierze budzącego kontrowersje pułku Azow?

Autorowi wywiadów udzielili: prezydencki minister Jakub Kumoch, polscy i ukraińscy dyplomaci, pisarz Serhij Żadan, wokalista Andrij Chływniuk (Bumboks), żołnierze pułku Azow, rosyjscy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy, mieszkańcy Kijowa, Buczy i Charkowa.

Ta książka to zarazem przejmująca relacja ze zrujnowanej wojną Ukrainy i głęboka polityczna analiza wydarzeń na Wschodzie.

Porywająca reporterska opowieść naocznego świadka o narodzie, który nie chciał dać się rozstrzelać. O bohaterach i o takich, co uznali, że Ukraina to może mało, ale Rosja to mniej niż zero. Nawet jeśli śledziliście codzienne relacje, będziecie nieraz zaskoczeni i poruszeni tą napisaną świeżym językiem balladą o nadziei i śmierci, o życiu i szaleństwie, o schronach i salonach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich obserwujących ukraińską epopeję. - Marcin Meller

Zbigniew Parafianowicz był w Kijowie, gdy Rosjanie rozpoczęli inwazję, i spędził w nim najtrudniejsze półtora miesiąca. Bez koloryzowania opisuje, jak Ukraińcy otrząsnęli się z szoku i zaczęli stawiać czoła przeważającym siłom wroga na tyle skutecznie, że stali się dla świata symbolem walki o wolność. Pozycja obowiązkowa. - Michał Potocki, Dziennik Gazeta Prawna"

Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie od Zbigniew Parafianowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Kolejna kronika naszych czasów. Zbiór artykułów, których część w skróconej formie była publikowana w "Dziennik Gazeta Prawna". To o czym opowiadają sięga głębiej niż powierzchowne wiadomości wojenne z Ukrainy. Na mnie największe wrażenie zrobiły dwa - o okultystycznych korzeniach władz i społeczeństwa rosji ( pisownia zamierzona ), oraz kulisach ostatnich dni przed 24.02.2022.

Warto zerknąć