ebook Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania
3.91 / 5.00 (liczba ocen: 214)

Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 49.99
Audiobook - najniższa cena: 49.99
wciąż za drogo?
49.99 zł
49.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Codziennie mijasz ludzi, którzy w historii Twojego życia są niewiele znaczącym mignięciem, spieszącym się do swoich spraw. Jesz obok nich obiad w tej samej restauracji, zaledwie dwa stoliki dalej. Siedzisz z nimi w jednym samolocie. Przytrzymujesz im drzwi, wchodząc do budynku. Widzisz ich wieczorem jako zapalone światło w jakimś mieszkaniu.

Tacy ludzie to najwyżej statyści w Twoim filmie, w którym to Ty grasz główną rolę. Ale ci statyści, chociaż są ledwie mignięciami, prowadzą tak samo złożone życie jak Ty. Mają swoje pragnienia, dziwactwa, problemy, triumfy, ambicje i zmartwienia. Są pierwszoplanowymi bohaterami własnego życia.

W swoim debiutanckim zbiorze opowiadań Radosław Kotarski pokazuje, co stałoby się, gdybyśmy przyjrzeli się bliżej tym ludziom i poznali ich historię. Może zatrzymanie się przy nich i popatrzenie z ich perspektywy nauczy nas czegoś o naszym życiu?

KSIĄŻKA „MĘŻCZYZNA, KTÓRY UDERZY DZIECKO I INNE OPOWIADANIA” TO:

  • opowiadania, w których przecinają się ścieżki bohaterów,
  • złapanie odpowiedniej perspektywy,
  • spojrzenie na losy i potrzeby innych w inny sposób,
  • bliskie śledzenie losów, przeżyć i doświadczeń ludzi, których zwykle tylko mijamy,
  • fabularny debiut Radosława Kotarskiego,
  • świetny pomysł na prezent: to poruszające opowiadania wydane w twardej, ozdobnej oprawie.

O e-booku Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania blogerzy napisali: 

Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania to historie o życiu, jego dobrych i gorszych stronach, o życiu, które potrafi być zabawne, wzruszające, czasem skłaniając do refleksji. Radosław Kotarski napisał historie, które pozwalają nam, skupionym na sobie, zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na życie drugiego człowieka z większą empatią, z perspektywy jego doświadczeń. - Cuddle up with a good book - Marta Pyznar

Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania od Radosław Kotarski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Czytając zbiór opowiadań Radosława Kotarskiego Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania naszła mnie taka myśl, że życie każdego z nas możemy porównać do filmu. W swoim życiu gramy główne role, w życiach innych ludzi występujemy jako postacie drugoplanowe, czasem gramy tylko drobny epizod, ale potrafimy przy tym dobrze namieszać, a czasem jesteśmy tylko statystami, którzy przemykają niezauważeni.

Opowiadania zebrane w Mężczyźnie…, są historiami odrębnymi, ale połączonymi ze sobą. Nie chcę zdradzać w jaki sposób, nie będę wam odbierać przyjemności szukania nitek łączących poszczególne historie i bohaterów.

Radosław Kotarski opowiada o zwyczajnych ludziach, których mijamy każdego dnia w pracy, na ulicy, załatwiając codzienne sprawy. Każda z tych osób ma swoje problemy, troski, zmartwienia, małe i większe radości. Odnajdziemy tu historie o trudach rodzicielstwa, o decyzjach, których nie możemy już zmienić i z których konsekwencjami musimy żyć, o rozczarowaniach, samotności, braku bliskości drugiego człowieka.

Jest w tym zbiorze kilka historii, które zostaną ze mną na dłużej, sentymentalna Kolorowa sukienka, Groszkowe porsche czy Częściowo udane samobójstwo, jest też kilka opowiadań, o których pewnie zapomnę, ale cały zbiór zaskoczył mnie bardzo pozytywnie i dostarczył dużo przyjemności.

Mężczyzna, który uderzy dziecko i inne opowiadania to historie o życiu, jego dobrych i gorszych stronach, o życiu, które potrafi być zabawne, wzruszające, czasem skłaniając do refleksji. Radosław Kotarski napisał historie, które pozwalają nam, skupionym na sobie, zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na życie drugiego człowieka z większą empatią, z perspektywy jego doświadczeń.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć