ebook Niech to usłyszą
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 14)

Niech to usłyszą
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
-16% 23.90 zł
-25% 26.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

„Niech to usłyszą” to książka Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka, mistrzów kryminału!

Przerażający telefon do radiowego studia i dziennikarskie śledztwo, które prowadzi między największe polskie gwiazdy i celebrytów.

Obsesja, która może kosztować ludzkie życie.

Brutalna zbrodnia i tajemnica skrywana przez lata.

W czasie sesji nagraniowej Maggie, sławna piosenkarka, zostaje uprowadzona przez zamaskowanego napastnika. Nieoczekiwanie udaje jej się dodzwonić do jednej ze stacji radiowych. Przerażona kobieta domaga się wpuszczenia na antenę – jeśli to nie nastąpi, zostanie zabita. Brutalny porywacz stawia kolejne warunki: jeśli Maggie ma przeżyć, cała Polska musi wysłuchać kolejnych fragmentów jego historii. Będzie dzwonił codziennie…

Zagadkę chcą rozwikłać Edyta, reporterka rozgłośni, oraz Artur, autor kryminałów i podkaster. Komu można zaufać, a kto okaże się zdrajcą? Czy świat usłyszy opowieść tajemniczego mężczyzny w masce?

O e-booku Niech to usłyszą blogerzy napisali: 

Szalenie intrygująca, dynamiczna i solidna, absolutnie wyrafinowana w kolażu nieoczywistych zdarzeń – takie wrażenia pozostawia we mnie eksperymentalna propozycja mistrzów polskiego kryminału. Niech to usłyszą to powieść fabularnie nieprzewidywalna, oparta jawnie na filarze plastycznego motywu uprowadzenia, intencjonalnie niesiona pokłosiem niepokojącej tajemnicy sprzed lat. -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Bawiłam się bardzo dobrze! Autorzy znani są z lekkiego pióra, dlatego przez ich wspólną powieść płynie się swobodnie. Pod koniec trzeba trzymać się burty, żeby nie wypaść do rwącej rzeki fabularnych rozwiązań. Przyjemna to książka, w sam raz na dwa wieczory. -  Na czytniku - Katarzyna Denisiuk

Niech to usłyszą od Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Swego czasu miałam ogromną przyjemność słuchać audioserialu na podstawie historii napisanej przez dwóch polskich autorów — Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka. Skowyt był horrorem, który pochłonął mnie na długie godziny. Zrealizowany jako słuchowisko żywo pobudzał wyobraźnię. Dlatego, gdy został mi zaproponowany do recenzji kryminał Niech to usłyszą, od razu zainteresowałam się tą historią.

Kilka słów o fabule

Znana piosenkarka zostaje uprowadzona przez zamaskowanego porywacza, który chce wykorzystać jej sławę. Udaje im się wejść na radiową antenę z zamiarem opowiedzenia pewnej historii. Pertraktowanie z porywaczem, tańczenie do taktu, który zagra, nie leży planach władz radia. Co się stanie z Maggie? Czy cała Polska będzie świadkiem zabójstwa na antenie?

Reporterka rozgłośni oraz autor kryminałów i podkaster znajdują początek nici, która może doprowadzić ich do porywacza. Co więcej, to nieformalne śledztwo może odkurzyć i wyjaśnić tajemnicę zagrzebaną w przeszłości.

Kilka słów o wrażeniach

Mam nieodparte wrażenie, że autorzy Niech to usłyszą bawili się przednio przy pisaniu tej książki. Wrzucili do kryminalnego kotła znane radio, polską celebrytkę i całość doprawili bohaterami, którzy zmieniali się na naszych oczach. Końcówka powieści to był już istny rollercoaster przyprawiający o zdumienie.

Nie powiem, bawiłam się bardzo dobrze! Autorzy znani są z lekkiego pióra, dlatego przez ich wspólną powieść płynie się swobodnie. Pod koniec trzeba trzymać się burty, żeby nie wypaść do rwącej rzeki fabularnych rozwiązań.

Przyjemna to książka, w sam raz na dwa wieczory. Fani Wojciecha Chmielarza i Jakuba Ćwieka nie będą zawiedzeni. Po raz kolejny stwierdzam, że praca w duecie wychodzi pisarzom całkiem dobrze.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Książki pisane w duecie często budzą szereg wątpliwości. W końcu niełatwo jest ugruntować na tyle spójną harmonię pisarską, aby dociekliwy czytelnik nie wychwycił znaczących rozbieżności. A jednak autorzy lubią podejmować się tego metodycznego wyzwania i tym samym coraz chętniej proponują zbiorcze aranżacje fabularne. Niech to usłyszą to iście kryminalny przykład świetnej konsolidacji twórczej – tu naprawdę czuje się integrację stylistyczną, wyczuwa się też smak niecodziennej intrygi. Wojciech Chmielarz oraz Jakub Ćwiek wspólnie zapraszają na wyjątkową audycję radiową – z pewnością jawnie mrożącą krew w żyłach.

Tu nie ma miejsca na przeciągające się opisy kompozycji przestrzennej – duet autorów dostrzegalnie skupia się na fundamentach rzetelnego kryminału, tworzy zatem zagadkę pozornie konwencjonalną, wręcz początkowo mało wyróżniającą się, wizualnie osnutą w niezwykle elastycznym nurcie porwania, a jednak usilnie domagającą się jawnego rozgłosu. I to właśnie ten wysublimowany medialny charakter śledztwa sprawia, że powieść niespodziewanie przybiera postać nietuzinkowej. Z każdą sceną staje się coraz bardziej zawiła, wielowątkowa i wymagająca, celowo nasączona oliwą nagminnie przywoływanych demonów przeszłości. Na uwagę bez wątpienia zasługują także swoiste postawy zaangażowanych bohaterów – zauważalnie zróżnicowane i mocno wyraziste, a przy tym dziwnie enigmatyczne, wręcz świadomie niedopowiedziane. Czytelnik detalicznie przygląda się ich działaniom, próbuje rozszyfrować każde osobliwe zachowanie, ewidentnie chce znaleźć rzeczowe powiązania. Niejednokrotnie zatem snuje sugestywne teorie. Trudną łamigłówką okazuje się także szukający codziennego pogłosu sprawca – niełatwo jest zdiagnozować jego frapującą osobowość, psychologicznie bardzo zdywersyfikowaną, zmienną, momentami optycznie zuchwałą.

Szalenie intrygująca, dynamiczna i solidna, absolutnie wyrafinowana w kolażu nieoczywistych zdarzeń – takie wrażenia pozostawia we mnie eksperymentalna propozycja mistrzów polskiego kryminału. Niech to usłyszą to powieść fabularnie nieprzewidywalna, oparta jawnie na filarze plastycznego motywu uprowadzenia, intencjonalnie niesiona pokłosiem niepokojącej tajemnicy sprzed lat. Historia zaskakująca i nieobliczalna – prowadzona ekspresją różnobarwnych charakterów oraz niesamowicie mglistą postawą zagadkowego sprawcy. Książka idealna dla miłośników niejednoznacznych intryg kryminalnych.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć