ebook Reguły na czas chaosu
4.34 / 5.00 (liczba ocen: 20)

Reguły na czas chaosu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.79
Audiobook - najniższa cena: 23.39
wciąż za drogo?
24.79 zł
33.90 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
35.90 zł
36.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

KRÓTKI PRZEWODNIK DLA TYCH, KTÓRZY CZUJĄ LĘK I NIEPEWNOŚĆ

Jak odnaleźć równowagę w czasach, gdy stabilność stała się towarem deficytowym? Gdzie szukać sensu, gdy zewsząd zalewają nas złe wiadomości? Jak myśleć racjonalnie w rozemocjonowanym świecie? Komu i czemu ufać, gdy w najlepsze trwa ogólnoświatowa wojna informacyjna, nadciąga kryzys ekonomiczny, a nasza planeta płonie?

Tomasz Stawiszyński, filozof i eseista, autor m.in. bestsellerowej „Ucieczki od bezradności”, w swojej nowej książce przypomina, że warunkiem sensownego, pożytecznego działania, jest rozumienie. Czerpiąc z literatury filozoficznej i tekstów kultury pokazuje, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się uwieść manipulacjom oraz kultywować konflikt w sobie, zamiast przenosić go na zewnątrz.

Ponieważ najlepsze, co możemy teraz zrobić dla świata i siebie samych, to wziąć głęboki oddech i spojrzeć na rzeczywistość świeżym okiem – z dystansem, ale też dużą dozą wrażliwości.

O e-booku Reguły na czas chaosu  blogerzny napisali: 

Reguły na czas chaosu nie są stricte naukowym poradnikiem psychologicznym. Ta książka jest filozoficznym punktowaniem rzeczywistości. Znajdziemy tu refleksje autora, które pozwolą czytelnikowi odnaleźć się w obecnej sytuacji. Pozwolą znaleźć nie tylko wytłumaczenie, ale przede wszystkim są podpowiedzią jak nie wpaść w pułapki myślowe dyktowane lękiem i niepewnością. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Reguły na czas chaosu od Tomasz Stawiszyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tomasz Stawiszyński jest filozofem, który w swej twórczości trafnie punktuje otaczającą nas rzeczywistość. W najnowszej książce pt. Reguły na czas chaosu autor pochyla się nad jakże współczesnym problemem lęku i poczucia życiowej niepewności.

Obecne niełatwe czasy są pożywką dla sytuacji lękowych. Pandemia, wojna, sytuacja geopolityczna nie napawa nas optymizmem, wręcz przeciwnie buduje w nas poczucie niepewności. Dziś wielu z nas niepewnie patrzy na świat i jego przyszłość. Filozoficzne rozważania Stawiszyńskiego nie są słowami rzucanymi na wiatr. Są trafnym spojrzeniem na to, co dzieje się wokół nas.

Reguły na czas chaosu nie są stricte naukowym poradnikiem psychologicznym. Ta książka jest filozoficznym punktowaniem rzeczywistości. Znajdziemy tu refleksje autora, które pozwolą czytelnikowi odnaleźć się w obecnej sytuacji. Pozwolą znaleźć nie tylko wytłumaczenie, ale przede wszystkim są podpowiedzią jak nie wpaść w pułapki myślowe dyktowane lękiem i niepewnością. Czytając tę książkę, możecie otrzymać wiele trafnych spostrzeżeń, filozoficznych rozważań jakże ważnych na dzisiejsze czasy. Ta książka nie jest gotową receptą, lecz wskazówką, aby być bliżej rzeczywistości, a zatem bliżej siebie nawzajem.

Jak podkreśla autor, ta książka jest funkcjonalnym rysem tematu i problemu, którym zajmuje się od lat. Reguły na czas chaosu nie są poradnikiem, są spojrzeniem filozofa, który trafnie punktuje obecne czasy. Mądrze spogląda na otaczającą nas rzeczywistość, a swoje spostrzeżenia przelewa na papier. Żyjemy w świecie, który „wypadł z ram”, a dzięki tej książce możemy uzyskać prawdziwy obraz świata, takim, jaki jest. Co ważne, każdy rozdział i każda reguła zawierają również listę polecanych przez autora lektur i podcastów. To pozwoli poszerzyć nam wiedzę i jeszcze wyraźniej spojrzeń na nurtujące nas pytania.

Po przeczytaniu tej książki mogłem inaczej spojrzeć na to wszystko, co dzieje się w obecnych czasach. Dla przykładu, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o moralnym oburzeniu, to koniecznie sięgnijcie po Reguły na czas chaosu. Tomasz Stawiszyński uświadamia nam, aby przestać się oburzać, aby pozwolić również żyć w niezgodzie z sobą. Czy faktycznie należy dążyć do życia w zgodzie, czy może jednak pozwolić również na niezgodę w swoim rozumowaniu świata, otoczenia. Filozof w najnowszej książce podkreśla, że uświadomienie sobie własnego konfliktu wewnętrznego przynosi także moralny imperatyw zmiany.

Mógłbym jeszcze wiele napisać o tej książce, lecz doszedłem do wniosku, że żadne słowo nie podkreśli głębi i mądrości w niej zawartej. Tomasz Stawiszyński napisał książkę, której nie da się zrecenzować w kilku, kilkunastu, czy kilkuset zdaniach. Tę książkę po prostu należy przeczytać, a zawarte w niej reguły wpisać w dekalog swoich życiowych rozważań.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć