ebook Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.79
wciąż za drogo?
24.79 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

12 rozmów o kryzysie psychicznym, które dają wiedzę i niosą nadzieję

Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła, doświadcza bądź doświadczy kryzysu psychicznego.

Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz.

Albo jesteś jedną z nich.

W szczerych, intymnych rozmowach z Agnieszką Jucewicz bohaterki i bohaterowie tej książki – wśród nich m.in. medalista olimpijski Marek Plawgo, dziennikarka Małgorzata Serafin, artysta i aktywista Paweł Żukowski oraz znana dietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr – opowiadają o swoim doświadczeniu kryzysu psychicznego. Otwarcie mówią o tym, jak diagnoza zmieniła ich życie. Jak – czasem wbrew wszystkiemu – żyją, pracują i budują relacje. I z jakimi wyzwaniami i wyobrażeniami o swoich chorobach muszą się mierzyć.

To książka, dzięki której każdy, kto boryka się z problemami psychicznymi, poczuje, że nie jest sam. Ten, kto choruje, ale boi się stygmatyzacji, odkryje w sobie odwagę potrzebną do podjęcia leczenia. Bliscy osób w kryzysie psychicznym dowiedzą się, jak wspierać zmagających się z depresją, uzależnieniami, napadami lęku panicznego, stresem pourazowym, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania lub chorobą afektywną dwubiegunową. A ten, komu temat zdrowia psychicznego był dotąd obcy, będzie mógł skonfrontować się z własnymi lękami i uprzedzeniami.

Opinie o książce:

Żyjemy w społeczeństwie, w którym zaburzenia psychiczne stanowią tabu. „Oni” – czyli osoby żyjące z diagnozą psychiatryczną – są Inni, „oni” – są Obcy. I oto mamy niezwykłą okazję, by dowiedzieć się, jak przeżywa siebie i świat ktoś chorujący na depresję lub schizofrenię.

Agnieszka Jucewicz jest w swoich pytaniach wnikliwa i uważna, a jednocześnie – delikatna i szanująca granice intymności. Chociaż w wypowiedziach jej bohaterów słowa takie jak „wolność”, „miłość”, „sprawczość” i „sens życia” padają nieczęsto, stanowią one osnowę głęboko osobistych opowieści o ludzkich dramatach i o tym, jak można je przezwyciężać.

Wierzę, że ta książka może zrobić wiele dobrego. - prof. Bogdan de Barbaro

Czy możliwe jest życie bez kryzysów? Moim zdaniem – nie. Dzięki rozmowom Agnieszki Jucewicz dowiadujemy się, że to, co uważamy za naszą słabość, przytrafia się wielu ludziom dookoła. Nie umniejsza to doświadczeniu każdego indywidualnego cierpienia, wręcz przeciwnie. Autorka i jej rozmówcy pokazują, że na końcu każdego, nawet najgłębszego tunelu, może zamigotać światło. - Joanna Gutral, psycholożka, psychoterapeutka, psychoedukatorka

Agnieszka Jucewicz ma dar rozmowy o trudnych sprawach. Jest obecna, ale nie natrętna, bliska, ale bez czułostkowości. Jak mało kto potrafi sprawić, by drugi człowiek widział sens w dzieleniu się opowieścią o sobie. Czytajmy tę książkę z wdzięcznością dla autorki i jej rozmówców za pokazanie nam świata bez łatwych pocieszeń, a jednak pełnego nadziei. - Zofia Milska-Wrzosińska, założycielka Laboratorium Psychoedukacji

W dzisiejszej kulturze brakuje zarówno przestrzeni, jak i języka, żeby rozmawiać o tym, co najintymniejsze, a zarazem najbardziej ludzkie – o kryzysie, lęku, depresji czy słabości. „Czasem czuję mocniej” to jedna z najważniejszych znanych mi książek opowiadających o tych trudnych obszarach naszego doświadczenia. Poruszająca i bardzo potrzebna lektura. - Tomasz Stawiszyński, filozof i eseista, autor m.in. „Co robić przed końcem świata” oraz „Ucieczki od bezradności”

O e-booku Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego blogerzy napisali: 

Świetna książka, bardzo wartościowa, dająca wiedzę i niosąca nadzieję. Mocno polecam! - Na czytniku Katarzyna Denisiuk

Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego od Agnieszka Jucewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przyznaję, że wahałam się przed sięgnięciem po Czasem czuję mocniej. Rozmowy o wychodzeniu z kryzysu psychicznego Agnieszki Jucewicz. Bałam się, o czym przeczytam, czy zrozumiem, czy do mnie trafi. Jednak siła przyciągania była tak mocna, że trafiła w moje ręce.

Co czwarta osoba w Polsce doświadczyła, doświadcza bądź doświadczy kryzysu psychicznego. Prawdopodobnie znasz taką osobę, choć być może o tym nie wiesz. Albo jesteś jedną z nich.

Brzmi zatrważająco i bardzo realnie. Słyszy się, zwłaszcza po okresie pandemicznego zamknięcia w domach, jak dużo ludzi ma problemy ze sobą i nie może sobie z tymi problemami poradzić.

Zdecydowałam się przeczytać książkę Agnieszki Jucewicz, żeby poznać, czym jest kryzys psychiczny, jak się objawia i być bardziej świadomą, z jakim problemem borykają się ludzie nim dotknięci. A może dostrzec symptomy choroby, żeby móc drugiemu pomóc? Moja wiedza na temat problemów psychicznych była marna.

Dopóki człowiek nie zetknął się sam albo nie miał kontaktu z osobą chorą, to żył w bezpiecznym, komfortowym, miękko-pluszowym świecie (oczywiście nie mam na myśli ludzi cierpiących na choroby ciała). To, co zaatakuje duszę, sferę emocji, głowę, myśli, jest podstępne, nieustępliwe i czepia się człowieka na bardzo długi czas. Agnieszka Jucewicz w szczerych rozmowach z jedenastką bardzo odważnych ludzi, którzy zdecydowali się opowiedzieć o swoim życiu, pokazuje czytelnikom, czym jest kryzys psychiczny i w jaki sposób udało się bohaterom książki wyjść z psychicznego dołka.

Wiele mnie ta książka nauczyła. W wielu miejscach wypełniła luki niewiedzy, czy nawet ignorancji. Mam świadomość, że choroby psychiczne są ogromnie wyniszczające, a walka z nimi niezwykle ciężka. Jednak nie spodziewałam się, że aż tak. Książka Agnieszki Jucewicz to nie jest pozycja naukowa, ale niezwykle życiowa i prawdziwa. Na okładce jest napisane: „To książka, dzięki której każdy, kto boryka się z problemami psychicznymi, poczuje, że nie jest sam. […] Bliscy osób w kryzysie psychicznym dowiedzą się, jak wspierać zmagających się z depresją, uzależnieniami, napadami lęku panicznego, stresem pourazowym, schizofrenią, zaburzeniami odżywiania lub chorobą afektywną dwubiegunowa”.

Amen. Świetna książka, bardzo wartościowa, dająca wiedzę i niosąca nadzieję. Mocno polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć