ebook Mengele: Anioł śmierci z Auschwitz
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Mengele: Anioł śmierci z Auschwitz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.45
Audiobook - najniższa cena: 29.94
wciąż za drogo?
-8% 27.45 złpremium: 16.47 zł Lub 16.47 zł
-31% 27.45 zł Lub 24.71 zł
27.84 zł Lub 25.06 zł
37.00 zł
49.90 zł
33.85 zł
34.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przerażająca historia opętanego szaleństwem pseudonaukowca. Historia Josefa Mengele, osławionego anioła śmierci z Auschwitz. Wydarzenia w tej książce są oparte na faktach. Prawda bywa bardziej przerażająca od najwymyślniejszej fikcji.

Josef Mengele był nie tylko zbrodniarzem, ale również opętanym szaleństwem pseudonaukowcem, który więźniów obozów koncentracyjnych wykorzystywał jako żywy materiał do swych chorych badań.
Umyślne zarażanie wirusami, zszywanie tułowi kilku osób, operacje bez znieczulenia i wyrywanie płodów. To nie upiorne science-fiction, a prawdziwa historia. Do tego jedynie jej niewielka część. Ta książka opisuje znacznie więcej. Będziecie przerażeni tym, do czego zdolny jest człowiek.

O e-booku Mengele: Anioł śmierci z Auschwitz blogerzy napisali:

Kieruję słowa uznania i podziękowania na ręce Maxa Czornyja – pisarza, który nie tylko pisze doskonałe książki z wymyślaną przez siebie fabułą, lecz również umiejętnie ukazuje przerażającą prawdę historii – tę bolesną, czarną, lecz wartą opowiedzenia i wysłuchania. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Mengele: Anioł śmierci z Auschwitz od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Drobne, prawdziwe gęsty tworzą naszą tożsamość.
Max Czornyj w swej twórczości nie ogranicza się tylko do jednego gatunku literackiego. Znany jest z aktywności twórczej w kilku. I to z sukcesami. Najnowsza książka autora to już trzecia, w której ukazuje on brutalną historię II wojny światowej. A dokładniej – ukazuje nam przerażającą historię z obozu koncentracyjnego. W książce Kat z Płaszowa poznajemy historię Amona Gotha, natomiast w Bestia z Buchenwaldu – Ilse Koch.

Na kartach najnowszej książki pt. Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz Max Czornyj ilustruje czytelnikom przerażającą historię opętanego hitlerowską ideologią szaleńca, pseudonaukowca, który w imię „rozwoju medycyny, nauki” przeprowadzał na człowieku eksperymenty – umyślnie zarażał ludzi wirusami, zszywał tułowiami kilka osób. Dokonywał wiele eksperymentów na bliźniakach. Chyba każdy z nas przyzna, że czytanie o takich wydarzeniach w historii ludzkości – bulwersuje, przeraża. A czytając o operacjach bez znieczulenia czy o wyrywaniu płodów – moje emocje rozszarpane zostały na najmniejsze kawałki. Kawałki, których nie sposób pozbierać w jedną całość. Tak jak nie można pojąć bestialstwa pseudonaukowca, opętanego szaleńca Josefa Mengelego – Anioła Śmierci z Auschwitz.

Max Czornyj książkę Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz dedykuje „pamięci ofiar przeszłości, by uniknąć ofiar teraźniejszości”. Myślę, że ten wpis jest również życzeniem, marzeniem każdego, kto sięgnie po tę książkę. Książkę, którą polecam każdemu z nas. I choć ukazuje ona brutalną, bolesną i bulwersującą prawdę, to warto o niej mówić. Dlatego też słowa uznania i podziękowania kieruję na ręce Maxa Czornyja – pisarza, który nie tylko pisze doskonałe książki z wymyślaną przez siebie fabułą, lecz również umiejętnie ukazuje przerażającą prawdę historii – tę bolesną, czarną, lecz wartą opowiedzenia i wysłuchania.

Warto podkreślić, że Max Czornyj perfekcyjnie wszedł w umysł psychopaty. Historia opisana jest w narracji pierwszoplanowej, opowiedziana słowami Mengelego – pseudonaukowca, który był przeświadczony o zasadności swoich eksperymentów, wierząc w to, że przysłużą się one ludzkości. Nawet nie zważając na to, że splami karty jej historii.

Nie ukrywam, że najnowsza książką Czornyja poruszyła mnie do głębi. Wywołała wiele emocji. Jednak to, co warte podkreślenia, to fakt, że książka ta jest godna polecenia. Co też czynię.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć