ebook Sąpierz
3.23 / 5.00 (liczba ocen: 381)

Sąpierz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.72
Audiobook - najniższa cena: 35.21
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
25.20 zł
27.72 zł Lub 24.95 zł
30.90 zł
33.48 zł Lub 30.13 zł
27.98 zł
29.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Sąpierz" do druga część serii "Grodzisko". Postapokaliptyczny Nowy Świat spotyka się z magią słowiańskiego fantasty Starego Świata w jedynej w swoim rodzaju opowieści. Pozornie niepasujące do siebie elementy mieszają się w wybuchową całość, niczym w miksturze wołchwa. Czy kiedy wypełni się przepowiednia, znajdziesz się po odpowiedniej stronie? Tak czy inaczej, topór zakończy wszystko.

Kiedy jeden z bogów niefrasobliwie zapomni wspomnieć o najważniejszym sekrecie, można się spodziewać kłopotów. Nie inaczej dzieje się w dwóch bliźniaczych światach zawieszonych w nicości Rozstaju. Jeden z nich jest pełen magii, w drugim nigdy w nią nie wierzono. Jeśli jednak czegoś nie widać, nie znaczy, że tego nie ma. Kiedy obu światom grozi unicestwienie, uwierzyć w magię muszą nawet najwięksi sceptycy. Gorzej, gdy ratunek znajduje się w rękach pewnego zrzędliwego starca z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), pyskatej Marzanny (która chętnie oddałaby swoją boską nieśmiertelność za kilka łyków dobrej ludzkiej niepewności istnienia) oraz pewnej kobiety (która, tak się złożyło, utknęła w zaświatach z dość gadatliwym rumakiem).

W Nowym Świecie większość ludzi wkłada magię między bajki. Są jednak wyjątki - kobiety, które z pokolenia na pokolenie strzegą ziemi przed potworami i demonami przybywającymi ze Starego Świata. Zwano je Obrończyniami. Wykonywały swą misję długo i wytrwale, przekazując wiedzę kolejnym adeptkom i kryjąc ją przed oczami niepowołanych. W końcu została już tylko jedna, samotna wobec przepowiedni, że wkrótce nadejdzie wróg. I właśnie na to czeka Sąpierz. Wie on, że wkrótce wypełni się stara przepowiednia. Potrafi być cierpliwy. Niedługo losy bliźniaczych światów się splotą. Potrzebne są tylko odpowiednie imiona. Wszyscy bowiem wiedzą, że imię ma nieskończenie silną moc, kiedy nada je właściwa osoba.

O e-booku Sąpierz blogerzy napisali: 

To nowe, fantastyczne oblicze pisarki, którym skradła moje czytelnicze serce. Katarzyna Puzyńska sprawiła, że moja wyobraźnia wędrowała po wyjątkowych światach – tak odległych a równocześnie bliskich, dzięki wyjątkowemu stylowi autorki. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Sąpierz od Katarzyna Puzyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy szanujący się mężczyzna powinien wiedzieć, że ostatnie słowo i tak zawsze należy do kobiety.
Sama nie wiem, co mam myśleć o tej powieści... Liczyłam na ciekawą przygodę, bo pierwszy tom cyklu nawet mi się podobał, ale do końca tej historii nie wciągnęłam się w fabułę i raczej się wymęczyłam. Jeśli powstanie kolejny tom, nie wiem, czy po niego sięgnę.

Dwa światy, Stary i Nowy, stają w obliczu katastrofy. Dla Nowego Świata nie będzie to nic nowego, ponieważ już został kompletnie zniszczony i niewiele mu brakuje do samozagłady. Stary Świat wciąż jest piękny, pełen słowiańskich stworów i bóstw, a jego mieszkańcy mają się całkiem dobrze. Nadchodzi jednak dzień, w którym ma miejsce coś nietypowego. W wyniku pewnego działania światy zaczynają się przenikać, a ich mieszkańcy przechodzić przez powstałe w różnych miejscach szczeliny. O co chodzi? Czy to koniec obu światów?

Szalona Wiera, mieszkanka Nowego Świata i Obrończyni, martwi się brakiem następczyni, której mogłaby przekazać pałeczkę, zanim nadejdzie kres jej życia. Niby miała kilka uczennic, ale ostatecznie żadna z nich nie została jej następczynią. Tymczasem przepowiednia głosi, iż zbliża się Sąpierz, czyli nieprzyjaciel i prześladowca, jednak nikt do końca nie wie, kiedy to nastąpi, ani kim jest ten legendarny i tajemniczy Sąpierz.

Do Nowego Świata przedostaje się rusałka Nawojka z porwanym Niemojem. Ich śladem podąża Dobrowoja, która zamierza wyrwać synka z rąk rusałki. Chłopiec ma ogromną Moc, którą chcą wykorzystać źli ludzie. Czy uda jej się odnaleźć oboje, zanim będzie za późno?

Zazwyczaj nie przeszkadza mi mnogość wątków i postaci w powieści, ale tutaj zmęczył mnie ten wszechobecny chaos, który prowadził właściwie donikąd. Akcja ciągnęła się jak toffi. Poza tym zabrakło mi przyjemności z lektury, bo ciągle byłam nie w temacie. Poza tym zdecydowanie bardziej wolę słowiańskie zwyczaje i tradycje, a nie standardowe fantasy, w którym powinna być iskra, dynamika, a tu cała historia jest rozwleczona na wiele rozdziałów, choć można by ją zmieścić w góra trzech odsłonach. Ewentualnie może to nie był odpowiedni moment na tę lekturę.

Tym razem pomysł na paragrafowe przeskoki nie zdał według mnie egzaminu. Propozycje pojawiały się jakby na siłę i zupełnie niepotrzebnie, aż w końcu je zignorowałam.

Podsumowując, nie przekonał mnie ten tom. Nie wiem, czy sięgnę po kolejne.

ocena: 3/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Katarzyna Puzyńska ponownie zabrała mnie do fantastycznego świata. Po Chąśbie przyszedł czas na Sąpierz, czyli drugą część serii Grodzisko. To nowe, fantastyczne oblicze pisarki, którym skradła moje czytelnicze serce. Autorka sprawiła, że moja wyobraźnia wędrowała po wyjątkowych światach – tak odległych a równocześnie bliskich, dzięki wyjątkowemu stylowi pisarki. Polska literatura fantasy zyskuje wiele dzięki nowemu, pisarskiemu obliczu Katarzyny Puzyńskiej.

Na kartach książki Sąpierz postapokaliptyczny świat łączy się ze słowiańskim Starym Światem, w którym znajdowało się bezimienne Królestwo. Trzymając w ręku tę książkę, trzymacie bilet do wyjątkowego świata fantasy, z którego nie będziecie chcieli wyjść. Gdy raz do niego wejdziecie, to wsiąknięcie na bardzo długo. I choć książkę czyta się bardzo szybko, to uwierzcie mi, historia ta pozostanie z Wami na zawsze. Dualizm światów przedstawiony przez Katarzynę Puzyńską wkrada się do zakamarków naszej wyobraźni, serwując nam niezapomniana czytelniczą przygodę.

Jeśli sięgając po książkę, chcecie znaleźć się w słowiańskiej rzeczywistości, to zdecydowanie Sąpierz jest dla Was. Ciekawi i wyraziści bohaterowie, wartka akcja oraz połączenie świata słowiańskiej mitologii z tym rzeczywistym to mocne elementy najnowszej powieści Katarzyny Puzyńskiej. Zatem rozsiądźcie się wygodnie i rozpocznijcie swoją przygodę z bohaterami tej książki. Książki wyjątkowej, w której zamiast rozdziałów znajdziecie Gawędy… i drogowskazy, które niczym w labiryncie wskażą Wam drogę. Niezależnie, którą wybierzecie, to każda z nich zagwarantuje Wam wyjątkową, czytelniczą ucztę.

Ponownie spotkamy się z Dobrowoją, która niestrudzenie poszukuje swojego syna porwanego przez Nawojkę. Wraz z nią trafimy do Nowego Świata, w którym wojna odcisnęła swoje piętno. Świata zmagającego się z chorobą, brakiem wody i elektryczności. Ta postapokaliptyczna wizja nie powstrzyma jednak Dobrowoji w swoich próbach odnalezienia syna. To bez wątpienia historia o sile kobiet, o niezłomności, walce. W tej wędrówce spotkamy się również z Obrończyniami Świata, które stawiają czoła demonom pochodzącym ze Starego Świata.

Jaką drogę będzie musiała przejść Dobrowoja? Kogo spotka na swojej drodze? Czy będzie mogła liczyć na życzliwość ludzi? Przekonajcie się sami i koniecznie sięgnijcie po Sąpierz. Emocje gwarantowane!

Nie ukrywam, że tytuły książek Katarzyny Puzyńskiej są tajemnicze. Pochłaniają moją ciekawość. Są niepowtarzalne – jedyne w swoim rodzaju. A co może oznaczać tytuł tej najnowszej książki? Sąpierz to zagadka, którą rozszyfrować możemy, biorąc tę książkę do swych rąk i wchodząc do fantastycznego świata stworzonego przez autorkę. A zakończenie? Nie zdradzę Wam. Mogę jedynie zdradzić, że moje czytelnicze serce czeka na kolejną książkę autorki. Myślę, że nie jestem odosobniony w tym oczekiwaniu.

Dodam tylko, że Katarzyna Puzyńska fenomenalnie wkomponowała się w polską fantastykę – w swój ukochany gatunek.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć