Alchemik
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1502974) Ilość stron (szacowana): 100

Alchemik
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 31.92
Audiobook - najniższa cena: 39.00
wciąż za drogo?
31.92 zł
34.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

 

Alchemik otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom.

Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

Alchemia Paulo Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwóch obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

Alchemik od Paulo Coelho możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każda ziemska istota, cokolwiek by nie czyniła - rzekł - odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata. Oczywiście nic o tym nie wiedząc
Pamiętaj, byś zawsze wiedział jasno, czego pragniesz
Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje się im, że nie są ich godne albo że nigdy im się to nie uda. My, serca, umieramy na samą myśl o miłości, która przepadła na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszne męki.
- Istnieje tylko jeden sposób nauki - odparł Alchemik. - Poprzez działanie.
Zdrada to cios, którego nie oczekujesz. Jeśli poznasz dobrze swoje serce, to nigdy Ci takiego ciosu nie zada. Będziesz bowiem znał jego najtajniejsze marzenia i jego tęsknoty, i będziesz je szanował. Nikt nie może uciec przed własnym sercem. Dlatego już lepiej słuchać, co ono mówi. Aby żaden niespodziewany cios nigdy Cię nie dosięgnął.
I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Alchemika przeczytałem po raz kolejny. Co ciekawe zawsze w tej małej objętościowo aczkolwiek obszernej w treść książce odnajduję coś nowego czego prędzej nie zauważyłem .. "Kto żyje Własną Legendą wie wszystko co powinien wiedzieć. I tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką ... " Z pewnością będę wracał do tej książki. Serdecznie polecam:)

 • Awatar

  Faktem jest, że czyta się szybko. Ale co z tego pozostaje w pamięci? Prawie nic.

 • Awatar

  Przerost formy nad treścią.

 • Awatar

  No coz jak wiem książka ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Ale ja osobiscie polecam dzieki lekkiemu jezykowi, ładnej opowieści. Czyta sie przyjemnie i wciagajaco. I przypomina nam rzeczy o których zapominamy na co dzień.
  Sprawy niby tak oczywiste a jednak prezz nas pomijane. Polecam

Warto zerknąć