ebook Niespokojny człowiek
3.92 / 5.00 (liczba ocen: 11580)

Niespokojny człowiek

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Kurt Wallander rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie tajemniczego okrętu widzianego dwukrotnie na szwedzkich wodach terytorialnych. Komisarz odkrywa, że ma do czynienia z poważną aferą szpiegowską...

W latach 80. XX wieku w Szwecji miały miejsce incydenty z nieznanymi obiektami pływającymi, pojawiającymi się na Bałtyku. „Niespokojny człowiek” to kryminał polityczno-szpiegowski oparty na wydarzeniach z czasów schyłku zimnej wojny. Zarazem jest to poruszająca opowieść o starości człowieka, z którym my, czytelnicy, wcale nie chcemy się rozstać.
Kurt Wallander kończy 55 lat, przenosi się pod Ystad i sprawia sobie psa, o czym zawsze marzył. Lata płyną, komisarz starzeje się, cierpi na samotność i skłonny jest podsumowywać swoje życie. Pewnego dnia dowiaduje się od córki, że będzie dziadkiem. Ojcem dziecka i przyszłym mężem Lindy jest Hans, syn Håkana von Enkego, emerytowanego kapitana szwedzkiej marynarki wojennej.
Na przyjęciu z okazji 75. urodzin Håkana Wallander poznaje historię z 1980 r., kiedy na szwedzkie wody terytorialne wtargnęła obca łódź podwodna. Okrętu nie udało się wtedy zidentyfikować. Dwa lata później, kiedy sytuacja się powtórzyła i dowództwo podjęło decyzję o ataku, von Enke niespodziewanie otrzymał rozkaz, by pozwolić nieznanej jednostce odpłynąć. Przez resztę życia kapitan usiłował się dowiedzieć, do jakiego państwa należał okręt i co znajdowało się na jego pokładzie. Jest już bliski rozwiązania zagadki, gdy pewnego dnia znika...
Kurt Wallander rozpoczyna prywatne śledztwo i stopniowo odkrywa, że ma do czynienia z poważną aferą szpiegowską...

Niespokojny człowiek od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zapominamy to, co chcemy pamiętać,
A pamiętamy to, co najchętniej byśmy zapomnieli…
Możliwe, że jedna miłość potrafi zastąpić drugą, ale ta najstarsza pozostanie już na zawsze. Człowiek żyje życiem o podwójnym dnie, prawdopodobnie dlatego, żeby nie zatonąć, gdy w jednym z nich powstanie dziura.
Dzieci to jedno. Ale dopiero z wnukami przychodzi poczucie jeszcze większego sensu i spełnienia. Jeżeli dzieci nadają sens naszej egzystencji, to wnuki są jego potwierdzeniem.
Marzenia nie muszą tracić na wartości tylko dlatego, że się
ich nie urzeczywistnia.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jakoś nie mogę uwierzyć, że nie spotkam się już więcej z Kurtem Wallanderem. Niby mogę czytać cykl od nowa, ale to już nie to samo. Było mi naprawdę smutno, z tego powodu, że moje spotkania z komisarzem się skończyły.
    Bardzo podobała mi się ta część, chociaż to nie był rasowy kryminał. To bardziej książka o starym człowieku, który nie może pogodzić się z tym, że każdego dnia budzi się coraz starszy i coraz bardziej zniedołężniały. Dla młodszych czytelników pewnie nie będzie to porywająca pozycja. Mnie jednak przypadła do gustu i czytałem ją mocno zastanawiając się nad mijającym życiem. Szczerze polecam miłośnikom Kurta Wallandera

Warto zerknąć