ebook Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo SQN
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 30.99
wciąż za drogo?
39.98 złpremium: 25.79 zł Lub 25.79 zł
37.49 zł Lub 33.74 zł
43.00 zł
49.99 zł
49.99 zł
30.99 zł
36.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pozycja obowiązkowa dla fanów Ferdka, Boczka i tej mendy Paździocha. Używacie na co dzień powiedzonek w stylu: „kanalia!”, „jełop!” czy „w mordę jeża!”? Jesteście przekonani, że doskonale znacie „Świat według Kiepskich”? Sprawdźmy to! Zajrzyjcie na plan serialu, który połączył kilka pokoleń Polaków. Emitowany na antenie Telewizji POLSAT, gości w naszych domach od ponad 23 lat i stał się ponadczasową satyrą obśmiewającą wady Polaków.

Ebook „Świat według Kiepskich”. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu to bogato ilustrowany przewodnik po niezapomnianych scenach, kwestiach i absurdalnych konfliktach, które przez ponad dwie dekady były udziałem bywalców wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3/4.

• Kto stworzył postaci tak głupie, że aż mądre? Kto pierwotnie miał zagrać Ferdka i Waldusia?
• Z jakimi reakcjami musieli sobie radzić twórcy po emisji pierwszych odcinków? Dlaczego Bartosz Żukowski odszedł z seria­lu i jak udało się go namówić do powrotu?

Na te pytania odpowiadają w książce aktorzy, scenarzyści i producenci. Nie zabraknie też wzruszających wspomnień poświęconych Krystynie Feldman, Bohdanowi Smoleniowi, Ryszardowi Kotysowi i Dariuszowi Gnatowskiemu.

O e-booku Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu blogerzy napisali: 

Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu to pozycja, którą pochłania się w ekspresowym tempie i z dużym zainteresowaniem – chyba że oczekujecie czegoś naprawdę mięsistego, co być może na zawsze odmieni Wasze postrzeganie tego serialu. - Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu od Jakub Jabłonka, Paweł Łęczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tak naprawdę nie znam osoby, która nie słyszałaby tytułu Świat według Kiepskich chociaż raz w swoim życiu. Mam wrażenie, że serial ten stał się na tyle kultowy, że nasza polska popkultura dość mocno się o niego opiera. Osobiście nie jestem wielką fanką tego sitcomu, jednak nie mogłam sobie odmówić lektury książki Jakuba Jabłonki i Pawła Łęczuka. Czy pozycja ta mnie zaskoczyła? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Celowo nie przybliżę tutaj opisu czy też zarysu tego, o czym jest ta książka. W zasadzie mogę śmiało stwierdzić, iż książka ta jest swego rodzaju wywiadem rzeką (w wersji bardzo okrojonej), choć w rzeczywistości głos należy tylko do twórców serialu czy odtwórców serialowych ról. Dzięki temu odniosłam wrażenie, jakbym siedziała tuż przed nimi wszystkimi i słuchała ich historii. Dla prawdziwego fana tego sitcomu może być to więc okazja nie do przegapienia.

Bardzo cieszę się z tego, że autorzy książki postanowili oddać głos ludziom odpowiedzialnym za powstanie i rozwój tej ikony popkultury i piszę to nie tylko z perspektywy zwykłego czytelnika, ale i osoby kształcącej się na kierunku dziennikarstwa, która zdaje sobie sprawę z tego, jak trudne czasami bywają podobne rozmowy. Mogę więc powiedzieć, że pozycja ta dostarczyła mi pewnej satysfakcji, a o to również w książkach chodzi, prawda?

Pozycja ta podzielona jest na rozdziały, gdzie każdy po kolei opowiada o tym, jak powstawał pomysł na serial, jak dobierano aktorów oraz jak wyglądały pierwsze miesiące pracy na planie. Aktorzy opowiadali o swoich wrażeniach i podczas lektury odniosłam wrażenie, że autorom udało się przelać na papier nie tylko słowa aktorów, ale również ich charaktery. Przykładowo, zawsze uważałam panią Marzenę Kipiel-Sztukę za osobę dość poważną i taką, która do wielu spraw podchodzi na chłodno, a tutaj poznałam kobietę, która jest nie tylko sympatyczna, ale i pełna ciepła. Może to tylko moje spostrzeżenia, jednak takie właśnie wrażenie odniosłam podczas czytania tej pozycji.

W książce nie zabrakło smaczków z planu, o których jako widzowie nie zdawaliśmy sobie sprawy. Nie będę tutaj ich zdradzać, ponieważ myślę, że są one na tyle ciekawe i na swój sposób zaskakujące, że warto je poznać samemu. Osobiście uważam, że teraz, gdy serial mignie mi gdzieś na ekranie, spojrzę na niego zupełnie inaczej i będę doszukiwać się wspomnianych tutaj smaczków. Czy brzmię jak serialomaniak? Być może, nic jednak nie poradzę na to, że uwielbiam takie rzeczy.

Świat według Kiepskich. Zwariowana historia kultowego serialu Polsatu to pozycja, którą pochłania się w ekspresowym tempie i z dużym zainteresowaniem – chyba że oczekujecie czegoś naprawdę mięsistego, co być może na zawsze odmieni Wasze postrzeganie tego serialu. Wówczas możecie się troszeczkę rozczarować, ponieważ pozycja ta ma za zadanie głównie opowiedzieć historię powstania tego sitcomu, nie pokazywać smaczki z życia samych aktorów. Wspominam o tym, ponieważ rzuciło mi się w oczy już kilka opinii, że tego im właśnie tutaj zabrakło, a to nie tędy droga.

Oceniam ten tytuł bardzo pozytywnie. Nie jest to typowa biografia ani taki pełny wywiad rzeka, jednak jako książka uzupełniająca gdzieś tę wiedzę na temat kultowych Kiepskich sprawdza się idealnie. Jeśli akurat poszukujecie czegoś, co możecie podarować prawdziwemu fanowi tego serialu lub sami nimi jesteście, to tę pozycję Wam polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć