ebook Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce
4.01 / 5.00 (liczba ocen: 387)

Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.10
Audiobook - najniższa cena: 37.49
wciąż za drogo?
33.10 zł
39.97 zł Lub 35.97 zł
42.99 zł
39.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. Weź więc głęboki wdech – być może swój pierwszy – i zobacz, jak można NAPRAWDĘ.

To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem.

To książka o tym, jak BYĆ TAK NAPRAWDĘ.

Jestem aktorką, coachem systemowym, mamą i działaczką na rzecz stomików. Wiele z tego, co wykorzystuję w mojej pracy, zawdzięczam osobistym doświadczeniom i wyjątkowym nauczycielom. Ukończyłam szkołę coachingu kognitywnego oraz kursy komunikacji transformującej. Ustawień systemowych uczyłam się od najlepszych specjalistów w Polsce. Od 2019 roku prowadzę firmę Tutti, produkującą bieliznę dla stomików, a od 2021 roku – platformę rozwoju osobistego i ustawień systemowych Okolice Ciała. Kierując się setkami próśb i mając w pamięci opowiedziane mi przez wiele kobiet historie, postanowiłam stworzyć wyjątkowe miejsce w sieci, aby dać wszystkim możliwość korzystania z moich warsztatów w każdym momencie.

To, co przeżyłam, przekułam na swój największy zasób. Tak powstał mój dyplom – dokument, pod którym podpisały się Prawda i Odwaga. Dziękuję. Dziękuję, że mogę.

Rekomendacje e-booka Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce:

Płakałam jak bóbr prawie przez całą książkę. Nie nad życiem Marianki. Nad swoim. Tak właśnie „działa” spotkanie z prawdą. Ta książka jest dla każdego, kto ma poczucie, że jeszcze nie znalazł życiowej równowagi, że jest trochę za bardzo oblepiony oczekiwaniami innych... Książka Marianki będzie dla niego opatrunkiem, kołem ratunkowym i wielkim otuleniem. - JULIA IZMAŁKOWA psycholog, badacz, twórca społeczności @psychomama_juli

Ta książka jest jak Marianka: prawdziwa. To historia o byciu najlepszą przyjaciółką samej siebie. O byciu sobą. O życiu swoim życiem, a nie według oczekiwań innych. To książka piękna i mądra. Jak Marianka. - BEATA SADOWSKA założycielka serwisu MENTALIST

Marianna uświadamia nam, jak ważne jest stawianie granic. Zachęca nas do refleksji nad tym, czy lęki, które odczuwamy, są tak naprawdę nasze. Bo żeby „być tak naprawdę”, potrzebujemy zrozumieć siebie, swoje potrzeby i emocje, i mówić o nich głośno bez względu na to, co powiedzą lub pomyślą inni. - SYLWIA LUKS blogerka, właścicielka marki LOOKS BY LUKS, mama trójki dzieci

O e-booku Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce blogerzy napisali: 

Marianna Gierszewska w żadnym razie nie skupia się jedynie na negatywach, nie zapomina o drugiej stronie medalu czyli gdy zaczynamy wychodzić za mur lęku lub tego, co powiedzą inni, jak zareagują na odmienne zdanie i ścieżkę, jaką zaczynamy podążać. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce od Marianna Gierszewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jakie jesteśmy naprawdę? Takie jak widzą nas inni, jak widzimy się w lustrze lub w oczach ludzi? A może takie jak chcą inni albo zasady, których nauczono nas nie łamać, wychodzić po za nie lub zbytnio nie zbliżać się do granic wyznaczanych przez nich? Dojrzeć siebie wcale nie jest łatwym zadaniem, bo wokół wciąż brzmią o tym jakie powinnyśmy być, co czuć, a co mówić. Głośne „nie” wcale nie brzmi za często, gdyż nie wypada, tak nie wolno lub pojawia się strach, że oburzymy kogoś. Jaki więc jesteśmy w rzeczywistości?

Być tak naprawdę nie wzywa do buntu, ale do przyjrzenia się sobie samej, kobiecie jaką jesteśmy, nie tą zbudowaną z opinii, osądów, za murem oczekiwań, najczęściej nie własnych. Autorka dokładnie wie o czym pisze i co proponuje czytelniczkom, nie z punktu widzenia tylko i wyłącznie coacha, ale przede wszystkim z perspektywy kogoś, kto sam przeszedł długą drogę nim poznał siebie samą, zresztą nie to podróż zakończona, trwa cały czas. Marianna Gierszewska przedstawia siebie, kim była, jest i kim ma zamiar być, każdy obraz składa się z małych portretów, odmalowujących codzienność i konkretne sytuacje, wydarzenia, zapamiętanych spośród wielu. Dlaczego właśnie te? Każda z nas pamięta dobre i złe momenty w życiu, te drugie nawet zbyt często pozostają za długo w pamięci wpływając na podejmowane decyzje, kształtując na wzór innych lub dostosowując do wyznaczonych zasad. Autorka pokazuje co to oznacza, jakie to odciska piętno i dokładnie to słowo oddaje dokładnie co się z nami dzieje. Podobnej sytuacji pewnie już zachowamy się zgodnie z oczekiwaniami, tyle, że nie swoimi, dostosujemy się ogółu. A co z nami?

Niezależność, wyrażanie sobie, postępowanie zgodnie z sobą, zawsze wymaga postawienia granic, wyraźnych i dostrzegalnych. Nie oznacza to wcale, że będą respektowane, od razu zaakceptowane i zrozumiałe. Marianna Gierszewska nie ukrywa jak trudna może to być nauka i tego, iż trwa cały czas. Czy z czasem jest łatwiej? Najtrudniej jest powiedzieć nie, nie zgadzam się, zrobię to tak jak chcę, wybiorę inną ścieżkę. Nie z przekory albo na złość komuś, lecz dlatego, bo po prostu tego pragniemy, rozumiemy co chcemy osiągnąć, wiemy jaki jest nasz cel lub po prostu mamy odmienne zdanie. Ile razy zaciskałyśmy zęby, bo było robione przez nas coś, czego nie było w naszych planach i co ważniejsze z czym nie zgadzałyśmy, ale po prostu łatwiej było zgodzić się, bo bałyśmy się sprzeciwu, kary?

Marianna Gierszewska w żadnym razie nie skupia się jedynie na negatywach, nie zapomina o drugiej stronie medalu czyli gdy zaczynamy wychodzić za mur lęku lub tego, co powiedzą inni, jak zareagują na odmienne zdanie i ścieżkę, jaką zaczynamy podążać.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć