ebook To tylko rock’n’roll (Zawsze The Rolling Stones)
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

To tylko rock’n’roll (Zawsze The Rolling Stones)
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.94
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
23.94 zł Lub 21.55 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
34.00 zł
39.90 zł
31.90 zł
36.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

„Rich Cohen spędził mnóstwo czasu z The Rolling Stones i cholernie mu tego zazdroszczę. Jego książka to nie tylko fascynująca opowieść o fenomenie jednego z najważniejszych zespołów wszech czasów. Autor wiarygodnie opisał też wpływ Afroamerykanów na światową popkulturę. Muddy Waters słyszał na żywo Roberta Johnsona, a The Rolling Stones zaczerpnęli swoją nazwę od piosenki Watersa Rollin’ Stone, a później zdarzyło im się razem jamować. Cohen znakomicie pokazuje, jak istotnym łącznikiem pomiędzy społeczeństwami Afryki, Ameryki i Europy jest blues” – Hirek Wrona

Według legendy spotkali się na peronie kolejowym w Dartford. Obaj czekali na pociąg o 8.28 do Londynu. Jagger miał ze sobą płyty, a Richards – gitarę. Tak powstał jeden z najważniejszych zespołów w historii rock and rolla. Mit jest piękny, ale prawdziwa opowieść okazuje się jeszcze ciekawsza – Rich Cohen opowiada o kolejnych dekadach działalności grupy, skupia się jednak na pierwszych wspólnych koncertach i złotym okresie Jaggera i spółki, kiedy nagrali swoje najważniejsze płyty, począwszy od Beggar’s Banquet (1968) do Exile on Main Street (1972).

W latach 90. magazyn „Rolling Stone” wysłał Cohena w trasę razem z zespołem. To dało mu dostęp do muzyków, z którymi przez lata nawiązał bliskie relacje. Efektem ich rozmów jest panoramiczna biografia, napisana żywym stylem i z ogromną pasją. Cohen nie stroni też od ujawniania swoich opinii na temat opisywanych zdarzeń. Tak, to książka o seksie, dragach i rock and rollu, ale też o miłości, ambicji, przyjaźni i… satysfakcji. To świeże spojrzenie na wyjątkowy zespół, które odpowiada na pytanie: skąd bierze się długowieczność Stonesów?

Rekomendacje e-booka To tylko rock’n’roll (Zawsze The Rolling Stones):

• Nikt nie umiałby opowiedzieć tej historii lepiej niż Cohen… Ta książka dotyka samej istoty rock and rolla. - „New York Observer”

• Fantastyczna! Teksty Cohena rzucają na Stonesów nowe światło. - „The Wall Street Journal”

• Cohen umie pisać o tym, jak muzyka może zmienić świat. - „Pitchfork”

• Mistrzowska! O tym zespole napisano setki książek, ale ta zalicza się do najlepszych. - „Chicago Tribune”

To tylko rock’n’roll (Zawsze The Rolling Stones) od Rich Cohen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć