ebook Wallenrod
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 218)

Wallenrod
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.71
wciąż za drogo?
21.39 złpremium: 13.80 zł Lub 13.80 zł
-23% 17.71 zł Lub 15.94 zł
23.00 zł Lub 20.70 zł
23.00 zł
17.70 zł
19.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jak wyglądałby świat, w którym Polska zwyciężyła w II wojnie światowej?

W maju 1935 roku Józef Piłsudski leży na łożu śmierci, jednak niezwykła terapia przedłuża jego życie, pozwalając mu przetasować karty historii. Marszałek decyduje się na ryzykowny sojusz z Adolfem Hitlerem i wkrótce połączone polskie i niemieckie dywizje ruszają na wschód. Łosie i Heinkle bombardują plac Czerwony, nie dochodzi do Holocaustu, a zachód Europy trwoży się przed zjednoczoną potęgą Niemiec i Polski. Pośród zawieruchy wojny niezwykła agentka polskiego wywiadu, Helena Wichman, przenika nazistowskie struktury, aby w nieuniknionym starciu z niepewnym sojusznikiem przechylić szalę zwycięstwa na stronę Polski. Wallenrod to brawurowa odpowiedź na pytanie: Co by było, gdyby losy II wojny światowej potoczyły się zupełnie inaczej?

"Wallenrod to powieść, która dosłownie wbija w fotel. Czyta się ją jednym tchem, a rozmach przedstawionej przez Marcina Wolskiego alternatywnej wersji naszych dziejów oszałamia. Po zamknięciu książki trudno pozbyć się myśli: ależ pięknie mogła potoczyć się nasza historia! Szkoda, że profesor Wieczorkiewicz nie zdążył jej przeczytać".
Piotr Zychowicz, autor Paktu Ribbentrop-Beck

"Myślę, że jest to najlepsza - jak dotąd - rzecz Marcina Wolskiego. Elementy fantastyki naukowej przeplatają się w niej ze świetną publicystyką polityczną, bohaterowie powieści szpiegowskiej zostają ożywieni, uprawdopodobnieni dzięki dywagacjom, na które pozwala dzienniczek panienki z dobrego domu - a wszystko w tempie karuzeli i w znakomitej polszczyźnie!"
Bohdan Urbankowski, autor m.in. Czerwonej mszy

"Czytać, nie czytać? Zdecydowanie czytać. Marcin Wolski stanął na wysokości zadania i stworzył zajmującą książkę, która nie tylko jest świetną rozrywką, ale także zmusza do refleksji".
Katedra.pl

Wallenrod od Marcin Wolski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć