ebook Sztuka wojny. Wydanie III
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 2730) Ilość stron (szacowana): 320

Sztuka wojny. Wydanie III
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 14.95
Audiobook - najniższa cena: 12.90
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
19.90 zł
22.43 zł Lub 20.19 zł
23.90 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
31.90 zł
-16% 14.95 zł
-16% 14.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (13)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Traktaty, które uczą zwyciężać! „Sztuka wojny” Sun Tzu i „Metody wojskowe” Sun Pina to kanon literatury militarystycznej. Liczące około 2500 lat dzieła zadziwiają swoją ponadczasowością i walorami poznawczymi. Zebrane w tomie utwory zostały zaklasyfikowane do TOP20 książek, które ukształtowały polskich liderów.

Z każdego odtworzonego i przetłumaczonego przez współczesnych badaczy zdania bije ogromna wiedza mająca zastosowanie nie tylko na prawdziwym polu bitwy, ale także w wielu innych sferach życia – w walce o rynek toczonej między przedsiębiorstwami, w motywowaniu ludzi do wydajniejszej pracy czy w rozwiązywaniu osobistych problemów. To wszystko dzięki dualnemu charakterowi rad udzielanych przez tych dwóch wielkich strategów – dosłownemu i metaforycznemu. Dlatego współcześni czytelnicy nie muszą znać historii starożytnej chińskiej wojskowości, aby skorzystać z potencjału, jaki kryją w sobie myśli dwóch wielkich przedstawicieli rodziny Sun.
Dzięki temu poprawionemu i poszerzonemu o elementy dodatkowe wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość „Sztuki wojny”, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli. Nie są one sformalizowanym dziełem, lecz stanowią swoisty zbiór powiedzeń wywodzących się z myśli politycznej i militarystycznej lub z nią powiązanych. Funkcjonujące współcześnie jako wyrażenia idiomatyczne są dowodem na przetrwanie tej myśli do czasów obecnych. Ich znaczenie jest równie istotne co kiedyś, a Chińczycy często posługują się nimi w celu opisania różnych podstępów, wybiegów i zmyłek. To prawdziwa gratka zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które dopiero pierwszy raz sięgną po „Sztukę wojny”.

Sztuka wojny. Wydanie III od Ralph D. Sawyer, Sun Tzu możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka powinna być obowiązkową pozycją w każdej prywatnej biblioteczce. Doskonała dla żołnierzy i nie tylko. Po przeczytaniu tej książki dojdziemy do wniosku, że opisuje ona nie tylko czasy odległe ale odnosi się do zagadnień aktualnych dzisiaj. A jej "mądrości" sprawdzą się w życiu codziennym dzisiaj i mogą przynieść pożytek każdemu. Każdy kto będzie chciał będzie mógł skorzystać z tych mądrości. Polecam

  • Awatar

    Książka dość ciekawa, napisana niebanalnym językiem. Wciąga, interesuje, na pewno jest jedyna w swoim rodzaju. Daje do myślenia, zamiast stawiać oczywiste rozwiązania.

  • Awatar

    Jedna z lepszych pozycji jakie przeczytałam w tym roku. W nieco egzotycznej otoczce przekazane są pewne prawidła których prawdziwość można sprawdzić nie tylko na polu bitwy, a w tekscie wyczuwa się harmonię i spokój płynące z doświadczenia. Dla mnie - fantastyczna.

Warto zerknąć