ebook Sztuka wojny. Wydanie III
3.56 / 5.00 (liczba ocen: 2321) Ilość stron (szacowana): 320

Sztuka wojny. Wydanie III
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.95
Audiobook - najniższa cena: 12.90
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
PakietyMedyczne#PakietyMedyczne
14.95 zł Lub 13.46 zł
22.43 zł Lub 20.19 zł
29.90 zł
14.95 zł
14.95 zł
14.95 zł
27.00 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Traktaty, które uczą zwyciężać

Sztuka wojny Sun Tzu i Metody wojskowe Sun Pina to kanon literatury militarystycznej. Liczące około 2500 lat traktaty zadziwiają swoją ponadczasowością i walorami poznawczymi. Z każdego odtworzonego i przetłumaczonego przez współczesnych badaczy zdania bije ogromna wiedza mająca zastosowanie nie tylko na prawdziwym polu bitwy, ale także w wielu innych sferach życia - w walce o rynek toczonej między przedsiębiorstwami, w motywowaniu ludzi do wydajniejszej pracy czy w rozwiązywaniu osobistych problemów. To wszystko dzięki dualnemu charakterowi rad udzielanych przez tych dwóch wielkich strategów - dosłownemu i metaforycznemu. Dlatego współcześni czytelnicy nie muszą znać historii starożytnej chińskiej wojskowości, aby skorzystać z potencjału, jaki kryją w sobie myśli dwóch wielkich przedstawicieli rodziny Sun.

Dzięki temu poprawionemu i poszerzonemu o elementy dodatkowe wydaniu każdy może odświeżyć swoją znajomość Sztuki wojny, a także zagłębić się bardziej w kulturę Państwa Środka poprzez lekturę 36 forteli. Nie są one sformalizowanym dziełem, lecz stanowią swoisty zbiór powiedzeń wywodzących się z myśli politycznej i militarystycznej lub z nią powiązanych. Funkcjonujące współcześnie jako wyrażenia idiomatyczne są dowodem na przetrwanie tej myśli do czasów obecnych. Ich znaczenie jest równie istotne co kiedyś, a Chińczycy często posługują się nimi w celu opisania różnych podstępów, wybiegów i zmyłek. To prawdziwa gratka zarówno dla koneserów, jak i dla osób, które dopiero pierwszy raz sięgną po Sztukę wojny.

Sztuka wojny. Wydanie III od Ralph D. Sawyer, Sun Tzu możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka dość ciekawa, napisana niebanalnym językiem. Wciąga, interesuje, na pewno jest jedyna w swoim rodzaju. Daje do myślenia, zamiast stawiać oczywiste rozwiązania.

  • Awatar

    Jedna z lepszych pozycji jakie przeczytałam w tym roku. W nieco egzotycznej otoczce przekazane są pewne prawidła których prawdziwość można sprawdzić nie tylko na polu bitwy, a w tekscie wyczuwa się harmonię i spokój płynące z doświadczenia. Dla mnie - fantastyczna.

Warto zerknąć