ebook Koniec wieczności
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 50948)

Koniec wieczności
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 29.18
Audiobook - najniższa cena: 27.93
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.18 zł Lub 26.26 zł
36.02 zł Lub 32.42 zł
37.90 zł
37.90 zł
29.48 zł
30.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Uczta dla fanów fantastyki. Książka, która wyszła spod pióra autora kultowej „Fundacji” i zdobyła nominację do Nagrody Hugo. „Pod względem literackim ta opowieść o podróżach w czasie jest najlepsza w dorobku Asimova” – „Entertainment Weekly”

Andrew Harlan żyje w Wieczności, miejscu istniejącym poza Czasem. Elitarna organizacja Wiecznościowców wprowadza dla dobra całej ludzkości drobne, precyzyjnie zaplanowane zmiany w historii. Podczas jednej z misji Harlan poznaje Noys Lambent, arystokratkę z 482 Stulecia. Wbrew etyce zawodowej zakochuje się w niej. Kiedy się dowiaduje, że po następnej zmianie Noys może przestać istnieć, Harlan podejmuje decyzję, która może zmienić jego przeszłość i zagrozić istnieniu Wieczności.

O e-booku Koniec wieczności blogerzy napisali: 

Koniec Wieczności to interesująca historia o podróżach w czasie, zmienianiu Rzeczywistości i ich konsekwencjach. Pomimo ponad 60 lat od jej premiery, książkę czyta się ją wciąż bardzo dobrze, a poruszane w niej problemy potrafią mocno zainteresować. - Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Koniec wieczności od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Koniec Wieczności porusza jeden z najbardziej znanych motywów science fiction, a mianowicie podróże w czasie. Isaac Asimov rozwija i modyfikuje pomysł Wellsa z Wehikułu czasu - pokazuje do czego można wykorzystać podróże w czasie, a nie tylko co można spotkać za wiele tysięcy lat w przyszłości. Technik Harlan wraz z szeregiem osób wprowadzają subtelne zmiany w Rzeczywistości w różnych Stuleciach, w celu wyeliminowania wojen, chorób i katastrof, zredukowania przestępczości i wielu innych zagrożeń. Może wydawać się to bardzo dobrym pomysłem, ale wcale tak nie jest. Wszystko ma bowiem swoją cenę, również podróże w czasie.

Isaac Asimov pokazuje w swojej książce do czego może prowadzić takie nieustanne zmienianie Rzeczywistości, w celu polepszenia życia ogółu, a nie konkretnej jednostki. Wiąże się to często ze zmianą życia, a w wielu przypadkach osobowości, danej jednostki. Niekiedy niektóre osoby w ogóle się nie rodzą w wyniku dokonanych zmian. Czy mając możliwości podróży w czasie powinniśmy ingerować w życie jednostek dla większego dobra? Czy mała grupka osób powinna decydować, co będzie dobre dla ludzkości i jej przyszłości? Co więcej, zmiany często mają dość krótkofalowy wpływ i nikt nie zastanawia się, jak to wpłynie na przyszłość ludzkości za wiele tysięcy lat, czego konsekwencje poznajemy pod koniec książki. Oczywiście nie brakuje tutaj innych rozważań i poruszanych paradoksów związanych z podróżami w czasie, jak chociażby możliwość spotkania samego siebie, czy swoich przodków.

Koniec Wieczności to interesująca historia o podróżach w czasie, zmienianiu Rzeczywistości i ich konsekwencjach. Pomimo ponad 60 lat od jej premiery, książkę czyta się ją wciąż bardzo dobrze, a poruszane w niej problemy potrafią mocno zainteresować.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć