ebook Arabskie opowieści. Historie prawdziwe
3 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.88
Audiobook - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
32.74 złpremium: 21.12 zł Lub 21.12 zł
23.94 zł
26.90 zł
27.10 zł Lub 24.39 zł
32.73 zł Lub 29.46 zł
22.88 zł
26.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej książek pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć?
Z własnego życia!

"Arabskie opowieści" opisują ekscytujące losy zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi.

Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, często kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach.
Będziemy śledzić niezwykłe losy polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, ale też tragedie kobiet uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami.

W "Arabskich opowieściach" miłośniczki "Arabskiej sagi" odnajdą pierwowzory kluczowych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko opisuje świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała.
"Arabskie opowieści" to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

O e-booku Arabskie opowieści. Historie prawdziwe blogerzy napisali: 

Niezwykła podróż do krajów Orientu. Ta książka to bardzo ciekawe i mądre spojrzenie na rzeczywistość panująca w państwach o jakże innej kulturze i zwyczajach. Ta książka jest odpowiedzią na wiele pytań zadawanych autorce podczas spotkań autorskich. Skąd Tanya Valko czerpie wiedzę na temat kultury oraz historii arabskich społeczności? Z własnego życia. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe od Tanya Valko możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Tanya Valko jest niekwestionowaną mistrzynią powieści ukazujących życie w krajach arabskich. Autorka ponad dwadzieścia pięć lat mieszkała w krajach Orientu. W swej twórczości ukazuje historie, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem polskich czytelników. Tanya Valko napisała wiele książek z cyklu Arabska saga. Teraz do rąk czytelników trafia książka, w której autorka dzieli się z nami własnymi doświadczeniami, własną wiedzą na temat kultury i życia arabskiej społeczności.

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe to niezwykła podróż do krajów Orientu. Ta książka to bardzo ciekawe i mądre spojrzenie na rzeczywistość panująca w państwach o jakże innej kulturze i zwyczajach. Ta książka jest odpowiedzią na wiele pytań zadawanych autorce podczas spotkań autorskich. Skąd Tanya Valko czerpie wiedzę na temat kultury oraz historii arabskich społeczności? Z własnego życia. Teraz tę wiedzę i doświadczenie przelewa na papier swej najnowszej książki.

Autorka na kartach swej powieści dzieli się z nami swoim zauroczeniem Orientem, które zaczęło się już w dzieciństwie. Początkowo dzięki literaturze, dzięki czemu już jako pięciolatka zamarzyła o podróży do krajów arabskich. I jak się okazało owe marzenie, spełniło się. Dzięki temu dziś możemy poznać niezwykłą historię i odległą kulturę. Orientalna miłość przepełniona jest kartami tej powieści. Powieści, która zaspokoi apetyty czytelników kochających poznawać inne kultury i zwyczaje.

Poznajemy historię wyjazdu do Libii oraz ciekawość Tanyi Valko kulturą tego rejonu świata. Autorka w bardzo barwny sposób ukazuje swoją historię. Przybliża nam ich mieszkańców, ich kulturę jakże odmienną od naszej. To bardzo ważne spojrzenie, które jest dla nas skarbnicą wiedzy arabskiego świata. Warto podkreślić, że na kartach najnowszej książki autorki odnajdziemy historie, które były szkicem fabuły z cyklu Arabska saga.

Dodatkowym plusem tej książki jest wyjątkowy styl autorki, który skupia naszą uwagę i ciekawość tak bardzo, że nie oderwiemy się od lektury. Na końcu książki umieszczony jest słownik wyjaśniający nam znaczenia arabskich słów.

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe to książka ukazująca niezwykłe losy żon Arabów. Nie zawsze były one kolorowe, lecz wręcz przeciwne związane były z tragediami doświadczanymi z rąk tyranów. To, co ważne Tanya Valko nie koloryzuje tych historii, ukazuje je w pełni prawdziwie – takie, jakie były. Dzięki temu poznajemy prawdziwe oblicze życia w krajach Orientu. Życia w świecie jakże odległym mentalnie od naszego, lecz wartym poznania. Dziś na kartach najnowszej książki autorki możemy przyjrzeć się z bliska kulturze Orientu, poznać losy mieszkańców, a co najważniejsze historię z życia Tanyi Valko. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć