ebook Imię śmierci
4.4 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Imię śmierci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.85
Audiobook - najniższa cena: 39.82
wciąż za drogo?
24.64 złpremium: 14.78 zł Lub 14.78 zł
-45% 20.85 zł Lub 18.77 zł
-44% 21.22 zł
30.33 zł Lub 27.30 zł
32.22 zł
28.36 zł
30.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rok 1985. Za drzwiami domu małżeństwa Tarnawów rozgrywa się dramat. Regularnie katowana Jolanta jest już na skraju wytrzymałości. Mąż staje się coraz agresywniejszy, a życie Joli to pasmo bólu i upokorzenia. W końcu kobieta decyduje się na ucieczkę. Koszmar jednak trwa. Mąż nie pozwoli na to, by ofiara wymknęła mu się z rąk.

Okaleczone zwłoki Doroty Milewskiej znaleziono w jej własnym łóżku. Czy i w tej rodzinie szczęście było tylko pozorne? Wiele na to wskazuje, bo małżeństwo denatki nie było udane. Mąż staje się głównym podejrzanym o dokonanie zbrodni.

W czterech ścianach więzną krzyki ofiar, kaci przez lata pozostają bezkarni, a świadkowie odwracają wzrok. Są jednak i tacy, którzy szukają winy w ofierze, a nie w jej kacie. Thriller Imię śmierci to wstrząsająca historia o ludziach tkwiących w toksycznych, niebezpiecznych relacjach i przemocy, która zatacza coraz szersze kręgi.

O e-booku Imię śmierci blogerzy napisali: 

Ponieważ Hanna Greń przyzwyczaiła nas do dobrych powieści i tym razem nie rozczarujemy się. Jednak to bardzo mocna książka, która nie unika scen drastycznych. Zatem nie szukajcie lekkiego humoru i postaci traktowanych z przymrużeniem oka. Tu wszystko jest serio, czasami śmiertelnie serio. - Autorski przewodnik kulturalny

Imię śmierci od Hanna Greń możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Imię śmierci to kolejny na polskiej scenie literackiej kryminał retro. Akcja rozpoczyna się w 1985 roku. Bohaterami są podporucznik Jagielski, który prowadzi śledztwo w sprawie zagadkowych morderstw kobiet, pierwotnie podejrzany o zabójstwo zomowiec Milewski, a trzecim jest oficer SB. Przyznacie, że brzmi to kontrowersyjnie. Jednak niezależnie od ówczesnej sytuacji politycznej i następującego powoli rozkładu PRL, dzieją się wydarzenia, które wymagają działania organów ścigania.

Zomowiec Milewski nie jest tym, który zwykle kojarzy się z przynależnością do tej formacji. Oficer Służby Bezpieczeństwa również niekoniecznie odpowiada stereotypowi, a podporucznik Jagielski nie jest ograniczonym umysłowo tępym milicjantem. Dlatego też sprawa wyjątkowo okrutnych morderstw młodych kobiet zostaje w końcu rozwiązana. Jednak śledztwo trwa bardzo długo. Nie było wówczas komputerów, badań genetycznych, a głównymi narzędziami detektywa były jego inteligencja, spostrzegawczość i umiejętność układania całości z małych elementów.

Równolegle w środowisku związanym z pracownikami milicji toczy się inna gra o życie. Jedna z bohaterek dosłownie zmuszona jest o swoje życie walczyć. Jej prześladowcą jest psychopatyczny mąż, z którym się rozwodzi. Jednak w tradycyjnym środowisku nie jest to łatwe. Jolanta niewielu ma sprzymierzeńców. A przeciw niej występuje nawet najbliższa rodzina. Czytając książkę, widzimy, że imię śmierci ma wiele znaczeń.

Ponieważ Hanna Greń przyzwyczaiła nas do dobrych powieści i tym razem nie rozczarujemy się. Jednak to bardzo mocna książka, która nie unika scen drastycznych. Zatem nie szukajcie lekkiego humoru i postaci traktowanych z przymrużeniem oka. Tu wszystko jest serio, czasami śmiertelnie serio.

Ocena: 6/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć