ebook Mocarstwo
3.41 / 5.00 (liczba ocen: 258)

Mocarstwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 17.71
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
21.39 złpremium: 13.80 zł Lub 13.80 zł
-23% 17.71 zł Lub 15.94 zł
23.00 zł Lub 20.70 zł
23.00 zł
17.70 zł
19.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jak wyglądałby świat, którego żandarmem jest Polska?

Warszawa, stan wojenny. Marek Kopiński to zupełnie zwyczajny obywatel Polski Ludowej - unika władzy, czasem kolportuje niewielkie ilości bibuły. Jednakże dzień, w którym przenosi się między wymiarami, uciekając przed chłopakiem swej niedoszłej kochanki, zdecydowanie nie należy do zwykłych.
Kopiński trafia do alternatywnej rzeczywistości, gdzie historia XX wieku potoczyła się innymi torami. Polska stała się potęgą polityczną i gospodarczą, zaś Warszawa to prężnie rozwijająca się, wielokulturowa metropolia. Również Europa wygląda zupełnie inaczej - wojna europejska lat 1940-1947 pozostawiła III Rzeszę podzieloną na drobne państewka, a w miejscu Związku Sowieckiego istnieją dwie Rosje podzielone murem... Nie ma również Wielkiej Brytanii, a jedynie Anglia i Szkocja. Jednakże rola mocarstwa to ciężkie brzemię - to ciągłe rozsądzanie konfliktów w zapalnych regionach świata; to sąsiedzi, którzy stanowią nieustanne zagrożenie bezpieczeństwa; to również Stany Zjednoczone zazdrośnie spoglądające na polski arsenał atomowy. Jaka rola pisana jest Markowi Kopińskiemu w tej obcej rzeczywistości? Czy przybysz z PRL-u pomoże w umacnianiu mocarstwowej Rzeczpospolitej, czy też doprowadzi ją do zguby? Mocarstwo to wciągająca kontynuacja losów bohaterów Wallenroda.

"Czasem człowiek śni o czymś tak pięknym, że gdy zbudzi się, jest zły, iż sen już się skończył. Tak samo jest z najnowszą książką Marcina Wolskiego. Mocarstwo to najlepszy rodzaj literackiego marzenia, jakie może się przytrafić: marzenia o silnej Polsce, którą mogłaby nam ofiarować Historia, gdyby miała taki kaprys. Jak stwierdza główny bohater - pół życia warto oddać za taki sen".
Tomasz Łysiak, autor m. in. Szalbierza

"Nie sposób się oderwać od lektury, nawet nie dlatego, że jak zwykle u Wolskiego wartka akcja, napięcie - ale kiedy się czyta, że z tą Polską mogło pójść wszystko tak pięknie...".
Rafał A. Ziemkiewicz, autor m. in. Zgreda

Mocarstwo od Marcin Wolski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć