ebook Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte
2 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 50.37
wciąż za drogo?
55.71 złpremium: 35.94 zł Lub 35.94 zł
50.37 zł Lub 45.33 zł
50.90 zł
59.90 zł
59.90 zł Lub 53.91 zł
50.37 zł
50.87 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Wyrusz w nietypową podróż po Szwecji! Dwie popularne autorki, Milena Zaremba (blog: Sztokholmianka) i Aldona Hartwińska (blog: PoFIKAsz?) łączą siły, by pokazać czytelnikowi Szwecję taką, jaką jest: bez cukru i dramaturgii, szczerze i z filiżanką (owsianej) latte.

Czy renifer zmieści się w tubce? Jakim szwedzkim wynalazkiem na pewno się dziś posłużyłeś? Czy chleb może mieć swój dizajn? Co ma wspólnego język szwedzki z nowymi trendami społecznymi? Ile kosztuje kilogram śmieci? Czy Szwed chodzi na kawę do kościoła? Jak szybko leci swish? Czy szwedzki kot ma ubezpieczenie na życie? O co lepiej nigdy nie pytać Szweda? Czy najlepsze miejsce dla szwedzkiej flagi jest na ciastku?

Ta szwedzka sałatka punktów widzenia to obowiązkowa lektura dla miłośników Północy, weekendowych turystów lub planujących przeprowadzkę do Szwecji, ale także dla ciekawych świata i lubiących dobry humor!

O e-booku Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte blogerzy napisali: 

Ciekawy przewodnik po Szwecji, który zdecydowanie wyróżnia się na tle klasycznych, lekko nudnawych książek tego typu. Pisany przez dwie Polki pokazuje Szwecję przez pryzmat ich doświadczeń, przedstawia różnorodne tematy dotyczące kraju i jej mieszkańców. Niektóre rozdziały zaskakują, inne ciekawią, a jeszcze inne szokują. Całość to doskonała pozycja dla osób lubiących odkrywać inne kultury. - Książkowe Wyliczanki - Magda Barwińska

Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte od Aldona Hartwińska, Milena Zaremba możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Lubicie poznawać nowe miejsca, odkrywać inne kultury, niekoniecznie zmuszeni do ruszania się z domu? A może planujecie gdzieś pojechać, ale najpierw chcielibyście dowiedzieć się trochę więcej o miejscu, gdzie przyjdzie Wam żyć, albo je zwiedzić? Przewodniki w pewnej mierze spełniają takie założenia, choć mnie zawsze szybko nudziły suche fakty, klasyczne plany muzeów, czy też klimat. Zdecydowanie wolę poznawać świat z czyjegoś doświadczenia, dlatego uwielbiam książki pisane przez pryzmat własnych doświadczeń. I dlatego sięgnęłam po ten nietypowy przewodnik o Szwecji.

Aldona Hartwińska i Milena Zaremba to dwie Polki, które kilka lat temu wyjechały do Szwecji, żeby tam żyć i pracować. Przez ten czas poznały Szwedów, ich codzienne życie i przekonania i właśnie tym dzielą się w popełnionej przez siebie książce. To żywy obraz świata, który mimo że geograficznie leży niezwykle blisko Polski, to w wielu aspektach wydaje się tak bardzo odległy. Czasami o wiele lepszy, czasami... Oczywiście wszystko można ocenić tylko przez pryzmat własnych poglądów i doświadczeń.

To książka, przy której raczej trudno się nudzić, szczególnie kiedy ktoś interesuje się Skandynawią. Autorki w każdym rozdziale przytaczają swoje doświadczenia, które pozwoliły im trochę bardziej poznać szwedzki świat. Bardzo różnorodne tematy pokazują duży przekrój tego kraju. Można tu przeczytać nie tylko o tak oczywistych tematach jak czerwone domy, bożonarodzeniowe zwyczaje, czy zdobywanie pracy w Szwecji i związane z tym problemy dla obcokrajowców. Autorki wspominają o imigrantach, niebezpiecznych dzielnicach, podejściu do wychowywania dzieci, czy powszechnej w szkole nauce o własnej seksualności. Wspominają o randkowaniu i własnym mieszkaniu, o imporcie śmieci, terminarzu prania, szwedzkim kościele i wielu, wielu innych tematach.

Taka wiedza w pigułce pozwala choć odrobinę poznać ten kraj. Kiedyś odrobinę interesowałam się skandynawskimi krajami, choć nigdy na tyle, żeby poznawać tamtejszą kulturę i zwyczaje. Dlatego ta książka wydała mi się bardzo ciekawa i zdecydowanie poszerzyła moją wiedzę o jednym ze skandynawskich krajów. Niezbyt długie rozdziały pozwalają na różnorodną lekturę, powolne delektowanie się poszczególnymi tematami, lub szybkie przeczytanie całości, która przyniesie dużo nowych doświadczeń.

Niektóre aspekty życia w Szwecji zdecydowanie mi się podobały, inne trochę mnie przerażały, ale były też takie, przez które stwierdziłam, że jest to w jakimś stopniu smutny i samotny kraj. Jednak żałuję, że w niektórych tematach jesteśmy tak bardzo różni do Szwedów i można powiedzieć, że zacofani w swoich poglądach. Był też takie kwestie, które trochę śmieszyły a trochę przerażały.

Książka pisana przez Polki przebywające w Szwecji jest naznaczona perspektywą dwóch pisarek, które w licznych rozdziałach przytaczają własne doświadczenia. Dzięki temu oprócz tematów na temat poglądów Szwedów na różne aspekty życia, podczas lektury można się też dowiedzieć na temat tego, jak Polakom żyje się w tym kraju i jak zderzenie poglądów wpływa na ich życie.

Szwecja. Gdzie wiking pije owsiane latte to ciekawy przewodnik po tym kraju, który zdecydowanie wyróżnia się na tle klasycznych, lekko nudnawych książek tego typu. Pisany przez dwie Polki pokazuje Szwecję przez pryzmat ich doświadczeń, przedstawia różnorodne tematy dotyczące kraju i jej mieszkańców. Niektóre rozdziały zaskakują, inne ciekawią, a jeszcze inne szokują. Całość to ciekawa pozycja dla osób lubiących odkrywać inne kultury, a szczególnie dla tych, których interesuje Skandynawia.

Ocena: 4/6
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć