ebook Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny
4 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.70
Audiobook - najniższa cena: 24.70
wciąż za drogo?
-30% 29.19 złpremium: 17.51 zł Lub 17.51 zł
-31% 24.70 zł Lub 22.23 zł
-37% 27.84 zł
34.00 zł
44.90 zł
29.90 zł
31.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poznaj Tymka, który mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim. Miejscowości uśpionych tajemnic, a może nawet klątwy! Pewnego dnia zaczynają dziać się dziwne i niepokojące rzeczy:

- Tuż przed domem Tymka, na błoniach pałacowych, pojawiają się tysiące kotów.

 - Znika gosposia Michalina.

- Tymka śledzi tajemnicza postać z drewnianą laską.

- Pojawia się pewna zła kobieta. Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Rozpoczynają się wakacje i do Kamieńca przyjeżdża Tosia. Aby zmienić bieg niebezpiecznych wydarzeń, Tymek i Tosia, a także pewien Kot, muszą cofnąć się w czasie – i to niemal o 150 lat – oraz znaleźć ukryte w Pałacu królewny Marianny Orańskiej stronice tajemniczej Księgi Wiedzy.

Seria CZARNY KOT to detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na Ciebie!

O e-booku Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny blogerzy napisali: 

Czytając tę książkę naszym dzieciom powinniśmy zwoić uwagę na bardzo istotną kwestię - jak ważne dla dzieci są chwile spędzone z rodzicami. W każdej powieści dla dzieci i dorosły znajdzie naukę dla siebie. Ta płynąca z Tymka, Czarnego Kota i zagadki Pałacu Marianny jest niezwykle ważna. -  Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny od Sylwia Winnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli w dzisiejszych czasach (zdominowanych przez klikanie i scrollowanie) potrafisz sprawić, że książka wygrywa w konfrontacji z laptopem - to wniosek jest jeden - to musi być naprawdę dobra książka. Pani Sylwia powinna pękać z dumy =) jeden zero dla czytania=) Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny porwały uwagę mojego dziewięciolatka na kilka wieczorów. Dostarczyły nie tylko ogromu emocji, ale i całkiem pokaźnej porcji wiedzy.

Tymek się nudzi. Nie dość, że mieszka w małej miejscowości, w której od dawna rodzą się same dziewczynki i chłopców w jego wieku po prostu nie ma, to na dokładkę rozpoczynają się wakacje. Tymek nie ma się z kim bawić, a jego rodzice są zbyt zajęci i wiecznie zapracowani. Pewnego dnia, jak lawina, spada na Tymka ogrom dziwacznych sytuacji: przed jego domem pojawia się tysiące kotów, znika Michalina - gosposia rodziny Tymka, a na jej miejsce pojawia się jej rzekoma siostrzenica - dziwna kobieta o niepokojącej aurze. Tymka śledzi jakaś dziwna postać z laską i największe z największych dziwactw - rodzice Tymka w końcu zgodzili się zaadoptować kota. Z kompilacji tych wszystkich elementów tworzy się pełna przygód, odrobiny niebezpieczeństw fascynująca historia o przyjaźni.

Sylwia Winnik zabiera nas w podroż do przeszłości. Dzięki magicznej procedurze scalenia wraz z czwórką bohaterów (Tymkiem, Tosią, Sokołem i Czarnym Kotem) przeniesiemy się o 150 lat wstecz do Pałacu Marianny w Kamieńcu Ząbkowickim. Tam przeprowadzimy detektywistyczne śledztwo, będziemy szukać zagubionych kart i próbować uniknąć masy niebezpieczeństw. Bo śladem naszej czwórki podąża bezwzględna Terra, która zrobi wszystko, aby misja Tymka się nie powiodła.
Powieść utkana na legendach ma w sobie sporo wiedzy na temat słowiańskich wierzeń i naszej rodzimej mitologii. Całość została napisana lekkim stylem, do tego zabawne dialogi i wciągająca intryga. Zarówno dzieci jak i dorośli będą bawili się wybornie.

Czytając tę książkę naszym dzieciom powinniśmy zwoić uwagę na bardzo istotną kwestię - jak ważne dla dzieci są chwile spędzone z rodzicami. To było smutne, naprawdę smutne czytać o mamie zamkniętej w gabinecie i zdawkowo odpowiadającej Tymkowi na pytania... W każdej powieści dla dzieci i dorosły znajdzie naukę dla siebie. Ta płynąca z Tymka, Czarnego Kota i zagadki Pałacu Marianny jest niezwykle ważna.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć